ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Radim Strachoň, MAFRA

Sparta B ve druhé fotbalové lize porazila Jihlavu, Olomouc B podlehla Líšni

• 0
Fotbalisté B-týmu Sparty v 10. kole druhé ligy doma porazili Jihlavu po obratu 2:1. Pražané naplno bodovali po pěti zápasech a v tabulce opustili sestupové pásmo. „Béčko“ Olomouce na svém hřišti podlehlo Líšni 0:1 a zaváhalo po sérii tří vítězství 2:1.

Jihlavu na Žižkově poslal do vedení v 11. minutě vlastním gólem Kaštánek po Lackově střele. Hosté na začátku druhé půle neproměnili slibné šance a nakonec přišli o všechny body. V 67. minutě vyrovnal Hranoš a za osm minut dokonal sparťanský obrat střídající Mokrovics. Vysočina prohrála čtvrtý z posledních pěti zápasů a je osmá.

Olomoucká rezerva měla nad Líšní převahu, ale zahodila několik příležitostí včetně penalty, z níž Langer v 66. minutě nepřekonal brankáře Veselého. Jeho střídající spoluhráč Vlasák osm minut nato rozhodl o výhře hostů. Brněnské mužstvo protáhlo druholigovou sérii bez porážky na pět utkání a je sedmé, Sigmě patří 12. příčka.

AC Sparta Praha B - FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)

Branky: 67. Hranoš, 76. Mokrovics - 11. Kaštánek. Rozhodčí: Kvítek – Petr Kotalík st., Petr Kotalík ml.. ŽK:61. Hodouš - 55. Fila, 65. Selnar. Diváci: 338.

AC Sparta Praha B Surovčík – Lilling, Ševínský, Večerka (81. Goljan) – Váňa (46. Hodouš), Kaštánek /K/, Holoubek (66. Horák), Hranoš (84. Šilhart) – Ševčík (66. Mokrovics), Schánělec, Penxa.

FC Vysočina Jihlava Soukup – Vedral /K/, Piško, Tombul – Křehlík (77. Chytrý), Tureček, Lacko (57. Pešek), Peřina (77. Franěk) – Fila (82. Ogiomade), Araujo-Wilson, Selnar (77. Křivánek).

SK Sigma Olomouc B - SK Líšeň 2019 0:1 (0:0)

Branky: 74. Vlasák. Rozhodčí: Cieslar – Bureš, Mojžíš.. ŽK:17. Čermák, 65. Otrísal. Diváci: 268..

SK Sigma Olomouc B Trefil – Slavíček, Bednár, Vepřek (C) (61. Matys), Sláma – J. Spáčil, Langer – Přichystal (61. Moses) – Šíp (61. F. Uriča), Fiala (71. Muritala), Mikulenka (83. Fabiánek).

SK Líšeň 2019 Veselý – Otrísal, Joković, Pašek (C), Lutonský – Sokol (90. Mionić) – Polášek (63. Vlasák), Čermák, Aldin (46. Matocha), Machalík – Vandas (76. Tauš).