Bohemians 1905

Bohemians 1905 - OPĚT PLNO. I včera byla v Ďolíčku skvělá návštěva: hráčům Bohemians 1905 fandilo 7409 diváků. | foto: Jiří Koťátko, MF DNES

Ďolíček slavil počtvrté, bylo plno

• 12
Praha - Zelenobílá vítězná vlna se dál valí druhou ligou. Fotbalisté Bohemians 1905 slavili výhru i ve čtvrtém utkání jara, doma zdolali Třinec 1:0. V tabulce tak na postupovou příčku včera ztráceli pouhé tři body! "Ale zůstáváme nohama na zemi. Postup není náš cíl," uvedl trenér Zbyněk Busta.

Tomu před famózní návštěvou 7409 diváků chyběli čtyři hráči základní sestavy: obránci Lukáš a Marek nemohli hrát kvůli trestu za žluté karty, zranění vyřadilo v týdnu záložníka Kotyzu a v poločase i dalšího beka Rychlíka.

"Průběh týdne byl strastiplný. Obranná čtveřice byla vlastně úplně nová, proto měli záložníci hodně defenzivních úkolů," líčil Busta. "Líbivost hry tím samozřejmě byla narušena, ale jinak jsem naprosto spokojený. Klukům musím poděkovat."

Jediný gól vydřel kapitán

Bojovné povaze "klokanů" odpovídal i jediný gól utkání. Fanoušci se z něj radovali podobně jako proti Bystrci hned v úvodu, ale trefa samotná příliš krásy nepobrala – ani se při ní nerozvlnila síť...

Ve 4. minutě totiž kapitán domácích Dalibor Slezák ve skrumáži vystřelil a míč se s pomocí teče jednoho z obránců sotva přešoural přes brankovou čáru. "Byl to takový gól negól. Škoda, jinak si Bohemka příliš šancí nevytvořila," litoval pak třinecký trenér Pavel Hajný.

Měl pravdu: ani jeden z momentů za zbývajících 86 minut se nedal nazvat vyloženou brankovou příležitostí. "Ale popravdě mě takové vítězství těší víc, než když se vám v utkání všechno daří," soudil autor jediné trefy Slezák. "Dnešní výhra je vydřená, vybojovaná. Ukázala se vnitřní síla a morálka týmu."

V bojovném fotbalovém odpoledni tak vynikl veselý aprílový žertík, který posluchačům připravilo internetové Rádio Bohemka. "Ze Sparty přijde Karol Kisel výměnou za Pavla Haška!" objevilo se ve vysílání. "Byla to jen mystifikace," usmívali se po zápase s Třincem autoři.