Jan Žemlík

narozen:9. 10. 1977
občanství:ČR
herní post:útočník
odehráno v lize:94
vstřeleno v lize:23

Charakteristika

Syn trenér Petra Žemlíka hrál první ligu dříve v Polsku a na Slovensku, než dostal šanci ve 24 letech hrát za Blšany. V létě 2003 jej trenér Chovanec přetáhl do Příbrami. V říjnu 2004 byl z příbramského kádru vyřazen a jako amatér byl uvolněn do Zlína. Od roku 2007 působil v zahraničí: za FC Dundee hrál druhou skotskou ligu, byl v Žilině a ve vietnamském druholigovém Saigonu. Kariéru ukončil v Novém Jičíně, kde přešel na pozici trenéra. Koncový útočník, hlavičkář, důrazný v pokutovém území.

Přestupy
klubpříchododchod
1.SK Prostějov1. 7. 20005. 4. 2002
FK Chmel Blšany5. 4. 20021. 7. 2003
1.FK Příbram1. 7. 200311. 10. 2004
FC FASTAV Zlín11. 10. 20041. 7. 2007
FC Dundee1. 7. 20071. 1. 2008
MŠK Žilina1. 1. 20081. 7. 2008
Saigon United1. 7. 20081. 7. 2009
Nový Jičín1. 7. 20091. 1. 2011
Kariéra
SezónaOD-DOMužstvoMHZSLGPVŽČ
2001/2002 5.4.2002 - 1.7.2003FK Chmel Blšany484660040030
2002/2003162024195181171
2003/2004 1.7.2003 - 11.10.20041.FK Příbram204329236060170
2004/2005426550000010
2004/2005 11.10.2004 - 1.7.2007FC FASTAV Zlín5141569330010
2005/20063681037420000
2006/200774505200010
  • Legenda ke sloupcům: M - počet odehraných minut, H - počet odehraných zápasů, Z - hráč byl v základní sestavě, S - hráč střídal v průběhu hry, L - hráč pouze seděl na lavičce náhradníků, G - počet gólů, P - počet proměněnných penalt z celkového počtu gólů (sloupec "G"), V - vlastní góly, Ž - žluté karty, Č - červené karty
  • Poznámka: V tabulce jsou započteny zápasy, ve kterých byl hráč přítomen alespoň na lavičce náhradníků. Tučně je označena aktuální sezona.

Najdete na iDNES.cz