Sítotisk na kartonové krabici s nápisem FRAGILE je záměrně poškozený zářezy a zasazený do dřevěného rámu. Podle nadace je každý kus originál, neboť škrábance od myši na ně nanesl Banksy pomocí nože na pizzu pokaždé jinak. Informaci přinesl britský deník The Guardian.
Zájemci o Banksyho díla se museli nejprve zaregistrovat online a zaplatit částku 5 000 liber (asi 136 000 Kč). Podle nadace se však vyskytl problém s nepoctivými registracemi. Legacy of War uvádí, že na limitovanou edici sítotisků se zaregistrovalo 3 500 trollů.
OBRAZEM: Banksy se přiznal k autorství děl na Ukrajině. Lidé si je fotí |
„V současné době procházíme přihlášené příspěvky a úspěšné dražitele brzy vyrozumíme,“ uvedla charita v prohlášení na svých internetových stránkách. „Děkujeme vám za vaši podporu. Na stránky přišlo více než milion žádostí (a 3 500 nepřátelských útoků pocházejících z ruských IP adres), takže v tuto chvíli oceňujeme vaši trpělivost,“ dodala.
Každá Banksyho grafika je signovaná a očíslovaná, pro zájemce je limitována pouze jedním kusem. Mezinárodní charitativní organizace Legacy of War Foundation se sídlem ve Velké Británii poskytuje podporu civilistům postiženým konfliktem. Stejně tak činí i v případě obětí ukrajinského konfliktu.
Banksy minulý měsíc vysvětlil, proč se rozhodl s ní spolupracovat. „Na Ukrajině jsem viděl tým Legacy of War, který poskytl lékařskou pomoc, střechu nad hlavou, čerstvou vodu a pomocnou ruku několika velmi zoufalým lidem v rozbombardované budově,“ uvedl podle The Guardianu umělec.
17. listopadu 2022 |