Pořiďte svému psovi ionizátor vzduchu. Nebude smrdět a omezí škrábání

aktualizováno 
Ve 39. týdnu roku 2005 nám pan Brouček předvedl svítící kabelku, mrknul se na zoubek novým LCD televizorům s domácí videopůjčovnou a dumal nad informacemi o kameře, která je prý schopná pořizovat video v rozlišení 6 megapixelů.

Solární kabelka do nepohody

Solární energie se stává stále populárnější, vidět to je například v nabídce společnosti O’Neill, která vyrábí baťoh se solárním panelem a možností dobíjení elektronických zařízení. Další vychytávkou využívající „věčnou“ sluneční energii je kabelka Sun Trap, ve které můžete také například dobíjet například svůj mobil, ale její nejdůležitější vlastností je osvětlení vnitřku. Po celý den se střádá v kabelce energie, aby pokaždé, když ji otevřete, se uvnitř změnila ve světlo a vy jste neměli sebemenší problém cokoliv najít. Během dne se dá brát tato funkce spíše jako drobný pomocník eliminující stíny v rozích, ale v noci je přisvícení nepostradatelné. Obzvláště pro všechny dámy, které mají ve svém nedotknutelném království ženskosti (tedy kabelce, aby nedošlo k mýlce) ukrutný nepořádek.

Pan Brouček komentuje: „Vítejte v bláznivém světe zvaném Země. Lidé (v tomto případě ženy) už došli tak daleko, že místo logické organizace svých věcí v kabelce si raději pořídí příruční zavazadlo, které jim umožní si na bordel v temnotách posvítit, aby našli co hledají. Nezdá se vám jako lepší řešení koupit si kabelku s oddělenými úložnými prostory, v kterých si budete udržovat pořádek než vyhazovat za věc, která vám sebere poslední zbývající motivaci mít ve svých věcech pořádek. Lenost je mor lidstva a v tomto díle seriálu se k ní ještě jednou dostaneme. Račte číst dál.“ Za informace o solární kabelce děkujeme BBC.

Nechte svého pejska konečně vydechnout

Dog Weareable Ionizer je novým zařízením, které zpříjemní život vašemu huňatému čtyřnohému miláčkovi. Drobný přívěšek, jenž jednoduše připevníte pejskovi na krk k obojku jako známku, vysílá ionty, které redukují mikroskopické alergeny a psovi se tak lépe dýchá, méně smrdí a méně se škrábe. Přístroj běží na dvě AAA baterie a stojí v přepočtu zhruba tisíc korun, což není nijak málo, ale na druhou stranu, co byste neudělali pro tu kuličku (někdo možná kouli) neštěstí, která se právě válí pod vaším stolem a hřeje vám pěkně nohy. Podobné produkty vysílající do prostoru ionty se už prodávají delší dobu do bytů a jejich psí verze je v podstatě jen variantou se sníženým výkonem. Více info a možná koupě zde

Půjčovna filmů přímo ve vašem obýváku

Předem avizujeme, že na podobnou věc můžete v našich končinách zapomenout a pokud si chcete užívat tohoto moderního zázraku, račte se přestěhovat. A kam? Většina z vás asi tuší, že nyní padne jedno magické slovo. Ano, je jím Japonsko. Ale přejděme k věci. Společnost Toshiba před pár dny ohlásila, že v říjnu na japonský trh uvede čtveřici LCD televizorů (32, 37, 42 a 47 palců), přičemž kromě 32palcové budou všechny podporovat rozlišení obrazu až 1920x1080 bodů (1080i – HDTV). Dále budou mít dva digitální tunery pro funkci obraz v obraze, kterou už jsme měli možnost zkusit před několika lety na běžných televizorech. Zdaleka největším trumfem Toshiby je však ethernetový port, jenž umožní připojení zakoupeného televizoru k internetu. Konkrétně ho budou moci využít uživatelé broadbandu od společnosti NTT. Po připojení televize do sítě si budou moci vybrat z nabídky 4500 filmů, 50 video kanálů a 7500 karaoke písní. Ceny televizorů budou začínat na 3600 dolarech a končit na 6300. Pokud se v nejbližší době chystáte přestěhovat z technologického středověku Evropy do digitálního novověku Japonska, nezapomeňte si pořídit jeden z televizorů Toshiba a samozřejmě internet od NTT.

Pan Brouček se bojí o své zdraví: "Víte, je úžasné, že když se dnes chci podívat na film, stačí mít připojenou televizi na net a objednat si filmík přes ně. Jenže jestli to takhle půjde dál, za chvíli už bude člověk jen sedět celý den zapadlý v křesle a chroustat popcorn, který mu přiveze nějaký chytrý robůtek. Krása videopůjčovny je v tom, že si pro chtěný film musíte dojít a hnout svým líným zadkem, abyste ho pak mohli následně na ty dvě hodiny napresovat do křesla a v současnosti si nechali přinést popcorn ochotnou manželkou.“ Podrobné informace a ještě jedna lahůdka naleznete zde. 

Prst místo myši

Všechny možné společnosti rojí na trh desítky modelů počítačových myší lišících se kvalitou i použitou technologií. Koupit můžete bezdrátové či drátové myši, kuličkové, optické a laserové s přidanými programovatelnými tlačítky či bez nich a podobně. Ale opravdová invence vskutku žádná. Ono toho vlastně už na myši mnoho vylepšovat nelze a originálních nápadů je v této oblasti poskrovnu. Japonsko je ovšem země, kde by dokázali neotřele zpracovat i obyčejné záchodové prkýnko a tak je na tamním trhu nyní k dostání takzvaná Finger Mouse. Jedná se o optickou drátovou myši širokou pouhých 25,4 milimetru a dlouhou 85 milimetrů. Hubená myška disponuje jen jedním tlačítkem fungujícím pro „left click“ a scrollovacím kolečkem, které při zmáčknutí funguje jako „right click“. My považujeme Finger Mouse jako ideální doplněk k notebooku, ale připojit ji můžete samozřejmě i ke stolnímu počítači. Prodávána je v černém, bílém a stříbrném provedení. Cena by se podle serveru Gear Live měla pohybovat pod 25 dolarů. 

Další pěkný projektor do HD věku

Svět High Definition videa je našim končinám vzdálený asi stejně jako neomezený broadbandový internet. Během několika let by se ale snad HDTV mohlo v Evropě konečně rozšířit natolik, aby měl i český divák zájem kupovat pro něj zobrazovací zařízení. Vše ještě také záleží na popularitě optických disků nové generace. Pokud patříte mezi ty, kteří myslí na budoucnost, můžete si už nyní pořídit HD Ready televizory či projektory. V nabídce projektorů nyní přibyl nový model od společnosti Epson. EMP-TW520 nabízí nativní WXGA rozlišení (1280x720), HDMI vstup, kontrast v neuvěřitelném poměru 4000:1 a svítivost 1400 ANSI lumenů. 3LCD projektor vám umožňuje vybírat ze sedmi barevných schémat, podle vyjádření Epsonu by měl nabídnout výtečný obraz i ve světlé místnosti a v zatemněné byste si měli připadat jako v kině nového věku. Podle specifikací přístroje to vypadá, že by mohl mít Epson pravdu a my si píšeme toho krasavce na náš „wish list“, který již brzy pošleme Ježíškovi. Více informací zde.

Bílý video zázrak Toshiba

Společnost Toshiba je podobně jako Sony a jiní giganti známá snahou neustále inovovat. Jedním z jejích posledních elektronických zázraků je drobná bílá videokamera Gigashot V10 s 0,85palcovým 4 GB velkým pevným diskem. Přístroj je osazen 1/2.5 CCD s 5 milióny body a v tomto rozlišení také pořizuje fotky, které se ukládají buď na pevný disk, nebo na SD kartu, kterou je potřeba dokoupit zvlášť. Podle některých zahraničních informačních serverů by mělo zařízení pořizovat záznam ve formátu MPEG2 v rozlišení 6,3 miliónu bodů, což se nám zdá jako naprosto nonsense, když vezme v potaz, že je CCD pouze pětimegové a navíc…zkuste si představit, že by jeden obrázek pořizovaného videa měl rozlišení 6 megapixelů. Když pomineme to, že by musela kamera ukládat v reálném čase neuvěřitelný objem dat, stále zde zůstává problém s přehráváním, protože současné domácí a kancelářské počítače by nebyly schopné video pustit. Stáhněte si například nějaký krátký klip v rozlišení 1080i a hned poznáte, jak náročné na výkon počítače HD video je. Nicméně, kamerka umožňuje na disk natočit až 128 minut videa a nabízí USB 2.0, LAN a A/V výstup. V Japonsku by měla být na trhu od 21. října za zhruba 530 dolarů. Podrobnosti zde.

Známého Pražana a „ctnostného vlastence“ pana Matěje Broučka snad není třeba představovat. Čtenáři se s ním už desetiletí vydávají na cesty do 15. století, kde se pan Brouček hrdinně vrhá do husitských válek a jako správný „moderní“ Čech nezapomíná myslet na svou kapsu. Stejně tak vzlétá pan Brouček na Měsíc, kam žabař Armstrong otiskl podrážku své kosmoboty dávno po tom, co náš milovaný hrdina provedl zevrubnou analýzu Měsíčňanů i jejich úchvatné země.

A nyní čeká našeho „Největšího Čecha“ další výlet, neboť přijal angažmá iDNES a stává se speciálním zpravodajem Technetu. Jeho smlouva s panem Svatoplukem Čechem nedávno vypršela a on jí resolutně odmítl prodloužit, jelikož dost už bylo nebezpečných cest do historie a neznámých krajin. Pan Brouček jako správný požitkář ví, co znamená kariéra novináře – dlouhé vyspávání, kupa tiskových konferencí s delikátními jídly doplněnými a velmi slušné platové ohodnocení. Co více si může pravý český človíček přát?

Konec řečí, právě nám přišla urgentní zpráva, že pan Brouček vypil na Vikárce čtrnáctou desítku a je připraven na cestu do budoucnosti, kde se hodlá poprat se všemi těmi úchvatnými digitálními hračičkami, které se zrodily v 39. týdnu úchvatného roku 2005.

Autor:
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Konec berlí a kolečkových křesel? Robotické obleky míří na trh

ReWalk

První robotické exoskeletony zamíří na trh již letos a pomohou navrátit pohyb lidem po mrtvici či úrazu. V blízké...

Šlapolet a uvězněný ježek. Foglarovi dopomohly ke slávě vynálezy

Jaroslav Foglar

Legenda českého skautingu a úspěšný spisovatel literatury pro mládež Jaroslav Foglar, známý i pod skautskou přezdívkou...

Najdete na iDNES.cz