Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - download manažeři

aktualizováno 
Nutnost stahování velkých souborů z internetu je nepochybně noční můrou nejednoho modemisty. Ne všichni však vědí, že existuje celá řada download programů, které dokáží po spadnutí spojení bez problémů pokračovat ve své práci. Vybere si z nich každý...

Minulý díl přehledu jsme věnovali zabezpečení dat před nezvanými hosty, jakými bezesporu mohou být hackeři či viry. Proto se dnes pro změnu podíváme na druhou stranu komunikace počítače, a to stahování dat směrem do PC.

Opravdu vydařený SW týden
Společnost Microsoft nás v minulých několika dnech začala zásobovat novými verzemi svých produktů. Již před Vánocemi se objevil zcela nový "revoluční" DirectX 9.0. Hlavně majitelé nových Radeonů na něj již delší dobu netrpělivě čekali. Dle prvních ohlasů snad nejsou ani zklamáni. Vzápětí došlo i na aktualizaci multimediálního Windows Media Player s přídavkem 9 a den poté se objevil i Windows Movie Maker 2 (střihový software). Mezitím byl konečně vydán kompletní changelog vypalovacího programu Nero Burning ROM 5.5.10.0. U Aheadů pak také oznámili plug-in Nera pro WMP9. Za zmínku ještě jistě stojí balík jv16 Power Tool, integrující populární čistič registrů RegCleaner, který navíc disponuje kontrolou lokálních PC v LAN.

Čím stahovat software?
Dnešní přehled se bude jistě zamlouvat notorickým stahovačům. Připravili jsme totiž pořádnou dávku stahovacích manažerů, které jsou v součanosti nejoblíbenější. Každý z nich má své mínusy i plusy, proto záleží pouze na vás, který si pro svoji práci vyberete.

Hlavní funkci mají ovšem všechny programy stejné: stahovat za každou cenu odkudkoliv, cokoliv a pokud možno co nejrychleji. Programy jsou postavené tak, aby při přerušení tahání souboru dokázaly navázat na místo, kde skončily, a pokusily se soubor později dotáhnout znovu. Asi největším pomocníkem je i tzv. práce s kanály. Programy totiž díky několika přístupům na server dokáží navázat se souborem několikakanálové stahování. Po stažení jednotlivých kousků se pak provede jejich zkomplementování. Je toho mnohem více, co vám mohou nabídnout, proto neváhejte a testuje, který bude pro vás ten NEJ. My doporučujeme DAP. 

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet

Název

Download Accelerator Plus

PCMedik

Win. Media Player

Verze

5.3.0.0

4.12.23.2002

9.0

Popis

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale zároveň čtyři části souboru, které se po dokončení zkompletují a jsou plnohodnotné. Tímto procesem se download urychlí.

Program pro optimalizaci kolabujícího počítače, ale dokáže odstranit i řadu problémů, které zbytečně zaměstnávají systém a dochází tak ke snižování jeho výkonu.

Softwarový přehrávač hudebních, ale i video souborů. Nechybí volba vzhledu programu, program umožňuje též načtení názvu skladeb na CD z internetu.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

1.6 MB

1.03 MB

13.3 MB

Staženo celkově/týdně

13324x/459x

650x/650x

601x/601x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Win 9x/ME/2000 - URL - Win XP

Oficiální stránky

SpeedBit

PGWARE

Microsoft

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Stahovací programy:

Download Accelerator Plus 5.3
Jeden z nejlepších download manažerů současné doby. Najednou stahuje až čtyři části souboru, které po dokončení zkompletuje. Další užitečností, kterou program nabízí, je načasování stahování, či jeho přerušení ve stanovenou dobu.

 • Stahujte lokálně na této adrese (2.1 MB).

  GetRight 5.0 beta 3
  Aplikace usnadňující stahování souborů z FTP a WWW serverů. Stahování je rychlejší z důvodu práce s několika kanály najednou. Klient disponuje novými zajímavými funkcemi pro stahování celých serverů: Quick Sync a Server Synchronizer.

 • Stahujte lokálně na této adrese (2.4 MB).

  Go!Zilla 4.11.39 
  Aplikace starající se o stahování softwaru z internetu. Nabízí funkci plánování stahování i navázání spojení po přerušení. Předchozí verze byly jedny z nejvyhledávanějších vůbec. Jak si vede dnes?

 • Stahujte lokálně na této adrese (750 kB).
 • Alligator 1.32
  Většina uživatelů určitě zná download manažery, jako je GoZilla či GetRight, ale málokdo tuší, že podobných programů existuje mnohem více. Jedním z těch kvalitních a uživatelsky přívětivých je freewarový prográmek s názvem Alligator. Je to opravdu povedený program podporující mj. vyhledávání souboru, napojení přerušeného stahování a stahování souboru ve více segmentech, což umožňuje jeho rychlejší stažení. Určitě stojí za vyzkoušení.

 • Stahujte na této adrese (377 kB).
 • Češtinu si můžete stáhnout zde (4 kB).
 • Mass Downloader 2.5 build 340 SP3
  Další z řady programů pro stahování jednotlivých souborů nebo celých web a FTP serverů maximální možnou rychlostí. Dokáže procházet archivními soubory ještě před jejich stažením. Soubory stahuje také více komunikačními kanály a pak je dává dohromady.

 • Stahujte na této adrese  (983 kB).
 • Češtinu si můžete stáhnout zde (902 kB).
 • NetAnts 1.25
  Méně známý, ale přesto kvalitní stahovací akcelerátor souborů. Mezi jeho hlavní vlastnosti patří dávkové stahování, automatické vytočení připojení přes modem, načasované stahování a navázání spojení po přerušení.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • NetSuck 3.10
  Jednoduše zadáte URL adresu, nastavíte, jaké soubory se mají stahovat, a program se o vše ostatní postará sám. Poskytuje informace o době stahování, zbývající velikosti a vyhledá servery s rychlejším přístupem ke stažení.

 • Stahujte na této adrese (272 kB).
 • Net Vampire 4.0
  Automaticky vyhledá nejrychlejší servery s danými soubory ke stažení. Funkce navázání spojení zaručuje 100% stažení potřebných souborů. Prochází archivními soubory a informuje o velikosti souborů uvnitř.

 • Stahujte na této adrese (706 kB).
 • FlashGet 1.4
  Dokáže vyhledat nejrychlejší servery s kopiemi stahovaného souboru. Mezi jeho silné stránky patří třídění do různých kategorii a ukládání na disk dle kriterii. Samozřejmostí je podpora navázaní spojení při přerušení.

 • Stahujte na lokálně této adrese (1.7 MB).
 • Češtinu si můžete stáhnout zde (12 kB).
 • Internet download manager 3.1
  Nástroj pro zvýšení rychlosti stahování dat z internetu až o 500 procent. Naváže spojení po přerušení na místě, kde skončil. Jednoduché grafické rozhraní dělá z IDM jednoduchý nástroj pro všestranné použití.

 • Stahujte na této adrese (1.26 MB).
 • Start Downloader 1.33
  Stále populárnější download manažer zajišťující až 400procentně rychlejší stažení souborů oproti klasické metodě. Navíc neobsahuje reklamu či spy-ware, takže neodesílá žádné informace o vašem PC do světa.

 • Stahujte lokálně na této adrese (1.3 MB).
 •  

   

  Audio a MP3 programy
  V druhém letošním vydání najdete po delší době nové zvukové editory Audacity 1.1.2 a AudioEdit 1.8, univerzální hudební utilitu MIDI Runner, dále spoustu zvukových přehrávačů, konvertorů komprimovaných formátů a CD grabberů. HOdil by se vám třeba i šikovný BurnQuick pro pálení CD přímo v prostředí Windows?

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

   

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility
  Autor:
   

  Nejčtenější

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

  B-707 N7071 Braniff

  Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  Další z rubriky

  Aplikace: Vytvořte si vlastní Lego příběh nebo se staňte malířem

  Tablet jako malířské plátno

  Pro tablety a Androidem a iPady vývojáři připravili šikovný kalendářový widget, aplikaci na sledování používání...

  Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

  Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

  Ilustrační foto - kod

  Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

  ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
  ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

  Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

  Najdete na iDNES.cz