Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 29. května 2023 Maxmilián, Maxim

Vytvořit domácí film nebo převést video pro stolní DVD přehrávač nemusí být složité

Chtěli byste domácí video, ať už ze svatby, oslav narozenin či dovolené ukázat svým známým na běžném stolním DVD přehrávači? V tom případě potřebujete nějaký program, který by vám záznam převedl do správného video formátu.

Děti se dívají na DVD | foto: Profimedia.cz

Stolní přehrávač DVD dnes již není v našich domácnostech výjimkou. Tak proč ke známým nepřinést video na DVD-Video disku? Uložit na něj můžete nejen domácí video, ale i různé videoklipy, které posbíráte v různých formátech. Ať už jde o MPEG, AVI či jiný formát, neměl by být problém převést je na DVD-Video. Ten přehraje každý stolní DVD přehrávač. K úpravě vám stačí  jednoduchý software, jenž to provede za vás.

Celá řada softwarových společností si v minulosti vymyslela vlastní formáty souborů. Každá z nich si navíc myslí, že právě ten jejich formát je ten nejlepší. Není tedy divu, že nikdo nechce ustoupit jinému hráči. Patrné je to například u multimediálních aplikací. Jen pro uchování a reprodukci videa tu máme minimálně desítku formátů. Tím však paradoxně trpí právě uživatelé. Pro každý formát je na PC zapotřebí používat jiný softwarový přehrávač nebo používat některý multiformátový. Chcete-li si video pustit na TV, pak je zřejmě nejlepším řešením využít formát DVD-Video.

Pro vytvoření takového disku však potřebujete speciální nástroj. Ten musí umět nejen načíst video v určitém formátu, ale také musí provést tzv. authoring (metoda, při jejímž použití uspořádá softwarová aplikace videosekvence, zvukovou stopu, menu a další součásti přesně podle norem pro vytvoření DVD-Video). Teprve potom můžete video na disk vypálit a přehrávat v DVD.

The FilmMachine 1.6 – freeware
Pomocí tohoto programu můžete převést libovolný AVI soubor do formátu (S)VCD, DVD-Video, které jsou kompatibilní i se stolními DVD-Video přehrávači. Samozřejmostí je i vkládání titulků s podporou českých znaků. Abyste však program mohli začít využívat, je nutné mít v počítači instalované kodeky. Samotným převodem vás vede jednoduchý průvodce. Na jeho konci si dokonce můžete sestavit jednoduché vlastní DVD menu. Program se tak hodí nejen pro převod filmů na DVD-Video, ale i pro tvorbu vlastního filmu s vašimi videy a to včetně spouštěcího menu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (19,4 MB).


  Video DVD Maker 3.8 – freeware

  Video DVD Maker je flexibilní a snadno použitelná „továrna“ pro filmy na DVD-Video. Nejenže dokáže video na disk umístit, ale zároveň provede jeho authoring a vy si s ničím nemusíte lámat hlavu. Výhoda tohoto řešení tkví v tom, že vše máte pěkně v jedné aplikaci. Intuitivní rozhraní vás vede krok za krokem, přičemž video umí i zachytávat a to z několika zařízení (např. DV kamera, webová kamera, TV atd.). Dokáže importovat AVI, DivX, XviD, MP4, MPG, WMV, ASF a MOV. Vyžaduje minimálně DirectX 9.0.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,9 MB).


  ConvertXtoDVD 3.0 – trial

  Chcete vypálit film v AVI na médium DVD-R tak, aby hrál taky ve stolním DVD přehrávači, ale nevíte jak na to? Ještě nedávno by se zdálo, že je tento problém řešitelný jen složitou kombinací několika pokročilých softwarových aplikací. Naštěstí dnes již tomu tak není. A to především díky nástroji s označením Convert AVI to DVD. Jde o jednoduchý nástroj, který na jedno kliknutí převede video z formátů typu - DivX, Xvid, MOV, VOB, MPEG, MPEG-4, AVI, WMV, DV a dokonce i ta streamovaná pro váš DVD přehrávač.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (14 MB).


  Super DVD Creator 9.8 – trial

  S tímto programem můžete vytvářet filmové DVD disky, které lze přehrát ve stolních DVD přehrávačích. K dispozici je i možnost vytvořit si menu disku s různým nastavením (otitulkování, přidání hudby, tlačítek atd.). DVD může být buď v PAL anebo v NTSC. Po převodu záznamu ho lze i přítomným doplňkem rovnou vypálit na disk. Program dále umí konvertovat zmíněné soubory do formátu MPEG, velice příjemně se s ním pracuje a má přehledné uživatelské rozhraní.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,7 MB).


  Nero Vision 8 – trial

  Aplikace Nero Vision, která je součástí celého balíku Nero 8, umožňuje uživatelům nejen zachytávat video z externích zdrojů, ale také s ním dále pracovat, stejně jako s video soubory uloženými na disky PC. V několika krocích si tak lze připravit kompletní DVD-Video disk a to včetně přechodů, vlastní nabídky, titulků a dokonce i hudby či fotografií.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (185 MB).


  ImTOO DVD Creator 3.0 – trial

  Chcete-li přehledný a snadno ovladatelný nástroj pro tvorbu DVD-Video z různých multimediálních video souborů, pak zkuste tento. Disky pro stolní DVD přehrávač lze vypalovat ze souborů typu AVI, MPEG, DivX, WMV, XviD, DV, VOB atd. Program podporuje formát obrazu 4:3 a 16:9 a systémy NTSC i PAL.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9,9 MB).


  AoA DVD Creator 5.1 – trial

  Konvertujte vaše video v různých formátech (AVI, DivX, XviD, WMV, ASF atd.) na disk DVD. Specialitou je extrakce hudebních stop z filmových souborů. Nechybí možnost přidat titulky, hudbu a nastavit kapitoly.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,8 MB).


  AVI DivX to DVD SVCD VCD Converter 3.6 – trial

  Tento program je vhodný pro konverzi videa z formátů AVI, DivX, MPEG1/2, WMV/ASF na DVD, SVCD, VCD. Program dovoluje specifikaci výstupního souboru, zda bude NTSC nebo PAL. Má velice příjemné uživatelské prostředí umožňující náhled video souborů a samozřejmě dávkovou konverzi.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,8 MB).


  DVD-lab Pro 2.3 – trial

  Chcete-li vytvářet skoro profesionální DVD-Video disky v amatérském prostředí, pak zkuste tento produkt. Podporuje až osm zvukových stop, různé druhy spouštěcích menu, efektní přechody mezi nabídkami, titulky, skriptování a mnoho dalšího. Pokročilí uživatelé by mohli využít i debugger VM příkazů a editor VM bloků. Součástí je i vypalovací software podporující i zápis na DVD.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (31,7 MB).


  Avi2Dvd 0.4 – freeware

  Avi2Dvd je aplikace, se kterou snadno a rychle převedete vaše soubory v AVI, MKV, OGM do VCD, SVCD a DVD. Aplikace má jednoduché rozhraní a mezi další vlastnosti patří podpora multi audiostreamů, až tří verzí titulků, vytváření DVD menu atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (23,8 MB).
 • Zubačka Vitznau-Rigi

  Sledujte exkluzivní přenos z nejstarší zubačky v Evropě ve Švýcarsku. Dráha vedoucí z Vitznau (435 m n. m.) na vrchol Rigi (1752 m n. m.) je v provozu od roku 1871. Kamera je umístěna ve stanici Staffel (1.603 m n. m.)

  Více ze Slow TV:

  • Nejčtenější

  Šakal se ukázal Čechům, je adeptem na budoucí útočné vozidlo armády

  Britská společnost Supacat na probíhajícím veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET představuje lehké útočné...

  VIDEO: Takto nyní vypadají boje u Bachmutu. Místo města bahno zákopů

  Exkluzivně Ukrajinské dobrovolnické oddíly Batalionu šejka Mansúra, které bojovaly od léta o kontrolu nad městem Bachmutem se...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Kissingerovi je sto let. Sblížil USA s Čínou a ukončil válku ve Vietnamu

  Americký politik, diplomat a politolog Henry Kissinger, který 27. května slaví sté narozeniny, je veteránem diplomacie...

  Soukromá mise dorazila na ISS. Cestující dali za letenku 1,2 miliardy

  Z Mysu Canaveral na Floridě odstartovala v neděli čtyřčlenná posádka soukromé mise Axiom Mission 2. Dva Američané a dva...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Avia B.534 byla zastaralá už v době Mnichova, ale bojovala ještě v roce 1944

  Standardní stíhačkou československého předválečného letectva byla Avia B.534. Tento týden uběhlo 90 let od vzletu...

  Můj idol je Krejčí, říká Japonec z Barcelony. Spartě fandí už 20 let. Proč?

  Premium Doma mu visí dres Krejčího, Hložka či Zahustela. Sype ze sebe jména a data ze sparťanské historie, až se nestačíte...

  VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2023: Horská kola s pevným rámem

  Premium Hardtaily, tedy modely elektrokol s přední odpruženou vidlicí, mají výsadní postavení jako skutečný univerzál. Stále...

  Udělal jsem obrovskou chybu. Jsem kluk, který se nechal předělat na holku

  Premium Narodil se do rodiny horníka a matky v domácnosti. Matka navíc patřila k Svědkům Jehovovým. Od útlého věku byl...

  Konečně jsme se dočkali. Google doplňuje svůj vyhledávač a Dokumenty o AI

  Na právě probíhající konferenci Google I/O společnost představila integraci generativní umělé inteligence do...

  Jak v Google Dokumentech psát hlasem nebo využít vícenásobné označení textů

  Je jedno, zda před sebou máte řadu úkolů, nebo jen jeden, který vyžaduje zapojení kancelářského balíku. Zkrátka,...

  Ušetří data, vyčistí od balastu nebo ukážou sekundy. Triky pro Windows

  Premium Vyzkoušejte si, jak dostat sekundy na hodiny na hlavním panelu prostřednictvím jednoho příkazu nebo jak omezit rychlost...

  Rozšíření Gmailu pomůže. Vylepšuje psaní zpráv či přináší kontrolu doručení

  Premium Efektivnější práci s e-mailem od Googlu zajistí nejen jeho dobrá znalost, ale i šikovné doplňky v prohlížeči. Už tak...

  Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

  Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

  Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

  Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

  Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

  Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

  Co zas chce, ty vole, reaguje Jágr na volání bezradné Branišové od faxu

  Hokejista Jaromír Jágr (51) a jeho partnerka, modelka Dominika Branišová (28) pobavili sledující na Instagramu...

  Jízdní řád nerůstu. Benzin na příděl, zákaz létání a bourání silnic

  Jak radikální má být ochrana životního prostředí? Německý profesor ekonomie, filozof, sociolog a politolog Helge...