Tipy pro Windows 7 pomohou zvýšit výkon PC na maximum

aktualizováno 
Stačí přepnout schéma napájení a vyždímeme z PC s Windows 7 maximální výkon. Další rady ukážou postup, kterým lze zakázat miniaplikace či upravit rychlost přichytávání oken do krajů obrazovky.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky:

567. – Jak nastavit nejvýkonnější schéma napájení

Windows 7 upravují napájení komponent počítače, aby šetřily energií. Pokud chceme systém vždy provozovat na maximální výkon, můžeme upravit nastavení. Stačí kliknout na Start -> Ovládací panely -> Možnosti napájení.

Vybereme Vysoký výkon. Následně klikneme vedle na Změnit nastavení schématu. Zde vybereme u všech možností Nikdy. Aby se nevypínaly ani pevné disky, klikneme na Změnit pokročilé nastavení napájení a zde v části Pevný disk nastavíme Nikdy (zadáme 1 a klikneme dolů). Změny uložíme.

Tipy a triky pro Windows 7

568. – Jak deaktivovat miniaplikace

Kdo chce zakázat používání miniaplikací v systému Windows 7, musí kliknout na Start -> Ovládací panely -> Programy a funkce. Na levé straně pak stačí vybrat položku Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows.

V seznamu najdeme volbu Platforma miniaplikací systému Windows. Zrušíme její zatržení a klikneme na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

569. – Jak upravit rychlost přichytávání oken do krajů

Díky prostředí Aero ve Windows 7 je možné využít funkci přichytávání okna k okrajům pracovní plochy. To může zefektivnit práci. Pokud se vám zdá, že doba potřebná pro aktivaci funkce je příliš dlouhá, nebo příliš krátká, použijte utilitu Desktop Peak Tweak. Je to pohodlné a bez zásahu do registru Windows (změny se projeví po restartu PC).

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé:

570. – Jak upravit rychlost přichytávání oken do krajů v registru

Pokud bychom raději změnu nastavení času udělali přímo v editoru systémového registru, potom klikneme na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadáme příkaz regedit. Přejdeme na klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced.

Na pravé straně poklikáme, anebo vytvoříme nový DWORD klíč s názvem DesktopLivePreviewHoverTime. Přepneme se do desítkové soustavy a nastavíme čas (1 000 = 1 sekunda). Výchozí hodnota je 500 a pro změny je nutné PC restartovat.

Tipy a triky pro Windows 7

571. – Jak vypnout režim kompatibility

Pomocník s kompatibilitou programů ve Windows 7 se snaží objevovat případné problémy s instalovanými programy. Ovšem v některých případech může problémy detekovat chybně. Můžeme ho zcela vyřadit z provozu.

Klikneme na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadáme příkaz services.msc. Klikneme pravým tlačítkem myši na Program Compatibility Assistant Service a zvolíme Zastavit. Poklikáme na položku a v menu Startování vybereme Vypnuto.

Tipy a triky pro Windows 7

572. – Jak odebrat položku Odeslat z kontextového menu

Chceme-li odebrat možnost odesílat data pomocí položky Odeslat v dialogovém okně, klikneme na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadáme příkaz regedit. Přejdeme na větev HKEY_CLASSES_ROOT\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers\Send To.

Na pravé straně poklikáme na hodnotu Výchozí a smažeme, co je uvedeno na řádku. Změny uložíme kliknutím na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Aplikace: nabídka bydlení či vzpomínka na Michaela Schumachera

Tablet pro práci i zábavu

Nová aplikace serveru s nabídkami prodeje a pronájmu nemovitostí umožní uzavřít obchod bez zprostředkovatele. Vyzkoušet...

Hackujte jako agenti. NSA uveřejní svůj nástroj pro reverzní inženýrství

Tajná služba NSA (Národní bezpečnostní agentura) spadá pod ministerstvo obrany...

GHIDRA, nástroj pro zpětnou analýzu programů z dílny americké tajné služby NSA, bude k dispozici veřejnosti. Zástupce...

Stáhněte si zdarma: nový rok si žádá nové verze antivirů

Ilustrační foto - bezpečnost

Vstupte do roku 2019 s novým antivirovým programem. Kyberzločinci jsou stále chytřejší, a tak přední výrobci...

Najdete na iDNES.cz