Na stahování celých webových serverů s GetRight 5.0 (preview)

  5:58aktualizováno  5:58
U Headlight Software se pilně pracuje na nové verzi jednoho z nejpopulárnějších download manažerů. GetRight 5.0 Beta 2 přináší kromě mnoha odstraněných chyb také převratné novinky pro stahování obsahu celých serverů a synchronizaci dat po internetu.

GetRight se prakticky od počátku své existence pohybuje v horních sférách žebříčku popularity. Hojně používaný manažer stahovaných souborů svádí lítý boj převážně s konkurenčními aplikacemi Download Accelerator a GoZilla. Programátoři dílny Headlight Software proto nespí na vavřínech a svůj produkt neustále vylepšují. Program tak pomalu spěje už k páté generaci.

Jméno: GetRight 5.0; Příjmení: Beta 2
Design GetRightu se od předchozí verze prakticky nezměnil. Firma se zaměřila především na odstranění chyb, které se v programu objevily během vývoje klienta s pořadovým číslem pět. Vymýceno bylo mnoho drobných chybek se zobrazováním, či naopak nezobrazováním některých oken a indikátorů, podchycen byl jeden jediný kritický pád. Vylepšena byla podpora zachytávání adres stahovaných souborů při využití skriptů na zdrojových stránkách. Zraky publika se však upírají k jiným funkcím.

Quick Sync

Quick Sync
"Rychlá synchronizace" je jednou ze dvou žhavých novinek. Podobně jako v GetRight browseru může uživatel prohledávat webové stránky a FTP servery. Je zde ovšem zásadní rozdíl, Quick Sync prohledá najednou celý server a výsledky vypíše v novém okně, bez nutnosti zdlouhavě procházet celou adresářovou strukturou. Stačí zadat počáteční adresu a vybrat lokaci na harddisku, kam program zkopíruje všechny či pouze vybrané nalezené soubory a obnoví adresářový strom. Výsledky lze exportovat do GRX - seznamu souborů pro GetRight, jako WWW stránku či prosté textové záznamy s adresami souborů. Neregistrovaní uživatelé jsou omezeni malou hloubkou úrovně adresářů, v nichž bude program čenichat.

Quick Sync

Server synchronizer
Druhá novota se podobá předchozí funkci, je však mnohem propracovanější. Udržuje váš počítač v souladu s FTP/WWW serverem. Sleduje obsah vzdáleného disku a v případě, že se některý soubor u vás na počítači nevyskytuje nebo byl pozměněn, automaticky stáhne aktuální kopii. Jednoduše tak můžete sledovat nové verze programů či přírůstky v MP3 galerii na webových stránkách oblíbené kapely apod.

GetRight udělal začleněním nových funkcí další krok kupředu. Stahování celých adresářů dosud chybělo. Uvidíme, zda nás vývojáři ještě něčím překvapí, nebo jestli bude finální verze již pouhým doladěním stávající bety.

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Učiňte Start nabídku ve Windows odlišnou a efektivnější

Ilustrační foto - notebook

Tlačítko Start a nabídka ukrývající se pod ní může vypadat zcela jinak. Lze ji personifikovat a naučit novým funkcím,...

Aplikace najde přátele na dopisování, jiná prodá a nakoupí bitcoiny

Tablet vás zabaví i něco nového naučí.

Nový nástroj na testování výkonu a výdrže mobilního zařízení vám pomůže zjistit, v jaké kondici je váš telefon....

Vybavte nový počítač či notebook vhodnými aplikacemi

Ilustrační foto - notebook

Ať už jste pod vánočním stromečkem nalezli notebook či desktopový počítač, je vhodné probrat programy, které jste s ním...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz