Snap klávesnice pro iPAQ

aktualizováno 
Výraz "Snap" se kromě jiného překládá jako cvaknutí, a právě tento zvuk vydá následující výrobek, když ho připojíte ke svému iPAQu. Je až s podivem, jak zatracované klávesnice uživatelům PDA schází.

V nejednom článku jsme se věnovali rozdílu mezi tzv. PDA a HPC. Zde krátké shrnutí:

PDA - neboli Personal Digital Assistant - používá se pro označení kapesních počítačů, které nemají integrovanou klávesnici, mezi tyto počítače patří např. přístroje řady PALM, Pocket PC apod.

HPC - neboli Handheld Personal Computer - používal se pro označení kapesních počítačů s klávesnicí. Mezi přístroje této značky patří např. PHILIPS VELO, JORNADA 680 a další. V dnešní době bych je přirovnal např. k tolik propagovanému Communicatoru 9210 společnosti NOKIA (ten však umí i telefonovat a proto se řadí to skupiny tzv. Smart Phones).

V době zahájení výroby těchto počítačů se nejdříve počítalo s rovnoměrným prodejem obou typů přístrojů, ovšem vývoj ukázal že uživatelé preferují přístroje typu PDA. Proto téměř všichni výrobci s produkcí HPC přestali. Důvodem obliby byla hlavně velikost PDA a jejich hmotnost - oba dva parametry byly oproti HPC minimální.

Paradoxem je, že čím dál více uživatelů postrádá právě klávesnici; ač s HPC nebyli spokojeni, dnes vidí, že za pomoci klávesnice lze dada vkládat do počítače podstatně rychleji a přece jen ne vždy lze využít k vkládání dat domácí PC. Vývoj tedy jako by se obrátil a dnes se výrobci PDA snaží najít řešení, jak by uživatelům svých PDA dodali právě to, co předtímzatratili. 

Na stránkách serveru Notebooky.cz Vám přinášíme pravidelně informace o zajímavých doplňcích, mezi které patří i klávesnice a dnes tuto řadu rozšíří další zajímavý výrobek určený tentokrát pro iPAQ PDA. T9mto výrobkem je nasazovací Snap On" klávesnice nazvaná Snap-N-Type.

Jak sami vidíte je tato klávesnice přímo naladěna na používání s IPAQem. Při používání se ani nejlepší písařka sice nemůže spolehnout na rychlost a možnost psaní všemi deseti, ale pro psaní emailů nebo základních povelů je tato klávesnice velmi vhodná.

iPAQu tento doplněk skutečně sluší, jak ukazuje další fotografie. Oproti skládacím klávesnicím má tato několik výhod - mezi něž patří velikost a nízká hmotnost a skutečnost, že na psaní není nutno hledat rovnou plochu. Psát se dá třeba i na koleně.

Tato klávesnice umožňuje kromě jiného i přímá ovládání funkcí iPAQu, což je nutné, protože jak sami vidíte, zakrývá po nasazení ovládací prvky tohoto kapesního počítače.

Snap-N-Type nepotřebuje baterie, snižuje tím sice trochu výdrž baterie počítače, ale výrobce zaručuje, že spotřeba je opravdu minimální.

Jestliže se Vám tato klávesnice zalíbila, přidávám na závěr tohoto článku LINK na místo, kde si ji můžete za částku 39,95 USD pořídit.

Autor:
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Panasonic představil první elektrickou motorku Harley-Davidson

LiveWire EV motocykl značky Harley-Davidson

Japonská společnost Panasonic se stále více profiluje i jako dodavatel technologií pro třetí strany. Na veletrhu CES v...

Hity z veletrhu elektroniky CES: uspělo umělé maso i inteligence

Rozstřel k veletrhu CES

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas přinesl řadu překvapivých novinek nejen z oblasti...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz