Diskuze

Hlídat se budeme sami. V Číně vzniká Velký Bratr 21. století

Dystopické představy o vševidoucím státu jsou námětem mnoha knih a filmů. Často pak u nejrůznějších zpráv slýcháme, že se už stávají realitou, zpravidla však jde o značnou hyperbolu. Ale v Číně 21. století už o takovou hyperbolu nejde. Zneklidňující je i fakt, že paralely existují i na Západě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

V Islame tento princíp funguje aj bez technológie - kto konvertuje z Islamu na niečo iné je vyobcovaný vlastnou rodinou a komunitou. Preto ej také ťažké obrátiť nejakého moslima - pretože stratí všetko.

0 0
možnosti
Foto

Tohle je špička ledovce

Kdo čte německy, doporučuji:

gangstalking.de

0 0
možnosti

J81a73n 88U90l87r26y79c85h

25. 12. 2017 12:57

samotná tahle diskuze - kdy tupý český maloměšťák opět zuřivě plive na společenské uspořádání, které jediné může zabránit realizaci téhle dystopické vize i v západoatlantickém regionu - ukazuje, že a proč jsme k popisované skutečnosti odsouzeni nastavením naší vlastní společnosti - tupý nenávistný maloměšťák totiž strašně rád rozdupe reálnou liberální demokracii aniž by si ve své omezenosti uvědomil, že tím automaticky otevírá dveře nástupu totality (a to zcela 'přirozené' totality, jevící se jako společensky nejvýhodnější model - ti správní a úspěšní (k nimž se ve své nepředvídavé tuposti maloměšťáček pochopitelně taky automaticky zařadí) přece konečně budou moci zatočit s těmi špatnými otravnými vyšinutci, parazity atd...)

(pro ty naprosto tupé, neschopné pochytit podstatu výše napsaného - plivete tu na současné 'západní' demokracie - a nejste schopní si uvědomit, že jsou v současnosti jediným existujícím zřízením, které může využití techniky pro vytvoření takové i 'přirozené a správné' orwelovské totality zabránit - ta technika tu bude tak jako tak, a pochopitelně ji stát i velké korporace budou používat tak jako tak, ale liberální demokracie může bránit sklouznutí do totality blokovat - za předpokladu, že společnost bude zastávat její principy; jenže to právě tupý maloměšťák nemůže, on má utkvělou představu, že ta reálná liberální demokracie je fuj a že je nutno ji zničit, a nahradit něším lepším - nějaká ta "přímá" (kdysi to byla "lidová") demokracie, demokracie bez pseudohumanity, demokracie pro většinu(!!)... - ve skutečnosti nic takového nemůže existovat, a po rozdupání reálné demokracie padne hráz proti té případně až orwelovské totalitě s využitím moderních technologií)

2 1
možnosti

J34i41r73i 75K22o43s93t84k51a

23. 12. 2017 8:21

Tohle funguje v Evropě už roky, aniž by o tom kdokoliv psal. Nicméně chápu, denní kopanec do Číny / Ruska je potřeba i před Vánoci. Norma splněna.

4 6
možnosti

Jako že u nás má každý povinný účet na Facebooku a stát má přístup ke všemu, co na něm je, bez ohledu na nastavení soukromí ? Bez soudního příkazu se k tomu dostane možná tak NSA a té jsou nějací Češi povětšinou ukradení.

A pokud si vás chce proklepnout nějaká firma, vidí jen to, co vy dovolíte.

4 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
10 2
možnosti

A ještě bych přidal autonomní automobilismus, který možná bude.

0 0
možnosti

Lidská rasa je tak strasne naivní, až je to děsivé.

4 1
možnosti

Protirežimní aktivisté byli izolování i u nás za komunistů. A nepotřebovali k tomu ani internetové skóre. O to víc byli zajímavější pro underground, o který se zase čím dál víc zajímali mladí lidé, o kterých je známo, že jdou za všech okolností proti proudu.

Takže nemám strach. Až odroste současná generace sociálních tupoňů, bude tu nová generace, která se vůči nim vymezí a udělají v tom průvan.

9 1
možnosti

My máme také něco podobného. Akorát místo Sesame Credit jsou peníze (kredit). Čím více máte kreditu, tím více máte možností a místo poslušných občanů to formuje bezohlednost. Na vrcholu jsou většinou sociopati (politici či CEO nadnárodních firem) a tzv. kelebryty. Už můžete, už se nastavovalo zrcadlo. ;-D

4 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
3 1
možnosti

Pěkný článek, ale mrazí z něj. Četl jsem Orwellův román 1984. Řekl bych, že Orwell byl vizionář, ale hromada věcí předčí i jeho vize. Zatím to vypadá ještě dobře, ale až se k těmto sledovacím systémům dostane nějaký totalitní režim, nebude úniku. A v Evropě máme nakročeno pěkně. Bohužel většině lidí stačí to pohodlí, že si na Facebooku přečtou každou blbost, zveřejní fotku, nasdílí něco. Ale jakou cenu za to platí, je jim jedno. A poznají to, až bude pozdě.

7 0
možnosti

Ale tyto systémy toalitní režimy už vlastní. A zrovna dva nejvíc totalitní. USA a Čína.

5 1
možnosti

Stále se mi nechce věřit, že by "vyspělé demokracie" nazaváděly vůči takto zvrhlému režimu žádné sankce. :-P

0 0
možnosti

A proč? Vždyť dělají to samé, ne-li horší věci.

2 1
možnosti