Skákejte na posteli, prý je to nový internetový hit

aktualizováno 
V poloze letícího Supermana, jako vznášející se Budha, na zdi jako Spiderman, napodobujíce slavný kop Bruce Leeho, s kravatou i ve spodním prádle. Vyfotit se ve výskoku nad hotelovou postelí je na internetu momentálně in.

Na posteli se dají dělat i jiné věci | foto: bedjump.com

Záběry z hotelových pokojů, na kterých jsou zachyceni lidé "vznášející se" nad postelí se šíří po internetu. Podle televizní stanice Fox News se ze zábavy několika desítek lidí postupně stává fenomén získávající stále více fanoušků.

BedJump

A letíme ... za internetovou slávou na BedJump.com

Nejvíce skákajících fotografií najdete na fotoserveru Flickr.com a na speciálním blogu firmy, která nabízí on-line rezervace hotelů -Bedjump.com. Právě na této stránce před několika lety chytrá reklama původně vznikla a postupně se přerodila v nový "sport". Zda přináší provozovatelům webu i skutečné zájemce o ubytování, společnost neuvádí.

Americká televizní stanice Fox News uvedla, že na Flickru je už přes 17 000 snímků, na nichž se lidé v hotelových pokojích vznášejí v roztodivných pózách. Někdo třeba napodobuje let Supermana, jiný drží v rukou noviny a telefonní sluchátko, jakoby si vyřizoval hovor u ranní kávy.

BedJumpBedJump

"Nejsem fanoušek rodinných dovolených v superturistických místech jako je Disney World. Když jsem se v jednom octnul, musel jsem se nějak zabavit," uvedl jeden ze skokanů, který na Bedjump.com zaslal svůj příspěvek.

Pořízení dobrého snímku není vůbec jednoduché. Fotoaparát musíte pečlivě umístit a nastavit časovou spoušť tak, aby vás zachytila ve vzduchu nad postelí. Případně musíte oslovit pohotové kamarády.

Ve tvářích skokanů se rovněž často mísí zděšení s radostí, uvedla Fox News. Fotky jsou podle ní nejzajímavější právě tím, co říkají o osobnosti skákajícího.

BedJump

Na internetu se skákalo vždycky

Bedjump není nic tak nového. Před třemi lety například vznikla stránka World jump day (dnes již neexistuje), na níž se sdružovali lidé, kteří chtěli hromadným výskokem změnit dráhu Země.

Tvůrci webu tehdy sháněli 600 milionů skokanů na západní polokouli. Ti by v přesně danou hodinu svým výskokem odsunuli Zemi na novou orbitu a tím například prodloužili den.

O očividném, ale milém nesmyslu si můžete přečíst v článku Miliony lidí se chystají vyskočit a změnit dráhu Země.

Stanice Fox News také citovala odborníky, kteří novou zábavu přirovnávají k již existujícím fenoménům.

Jde o variantu focení se při skákání v muzeích umění (Jumping in Art Museums), které se na internetu šíří již řadu let, uvedl například Dan Costa z časopisu PCMag.com.

Skákání před uměleckými díly může být přitom zajímavé i pro cestovatele, kteří se do daného města chystají. Podívat se na "umělecké" skokany můžete na stránkách Jumpinginartmuseums.

Matt Harding tancuje s domorodci

Matt Harding tancuje s domorodci a protancoval se k celosvětové slávě.

Podle Lance Ulanoffa, také z magazínu PCMag, se Bedjump neliší od nápadu Matta Hardinga z Connecticutu, který se proslavil svými videoklipy na YouTube, kde tancuje na známých i neznámých místech celého světa. čtěte - Odhalujeme příběhy lidí, kterým YouTube změnil život

Skokany ale neoriginalita nápadu zřejmě příliš netrápí. Podle popisků kterými doplňují své roztodivné výtvory, je pro ně důležitá hlavně zábava, o kterou očividně nemají nouzi. A už George Bernard Shaw poznamenal, že velkou výhodou hotelových pokojů je, že jsou skvělým útočištěm před životem, který člověk vede doma.

BedJump

Zůstává otázkou, jak se ke skokanům zachovají hotelové řetězce. Představa že se zábava opravdu masově rozšíří, pro ně asi nebude příliš lákavá. Kolik skoků taková postel vydrží? A co když začnou skákat i velkoryse prostorově koncipovaní Američané?

Už Tedd Arnold psal ve své populární dětské knize (No Jumping on the Bed!), že skákat na posteli se nemá. Možná že k nejrůznějším příkazům a zákazům brzy přibude i nový - No Jumping on the Bed!

Autoři: ,
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Další z rubriky

Tipy na weby: najděte si levný benzin nebo si proklepněte budoucí školu

Mapy.cz

Interaktivní mapa prozradí, kde lze natankovat nejlevněji pohonné hmoty i s pohledem na dosavadní vývoj ceny. Informace...

Facebook se bude muset zpovídat v USA. Málo chránil data

Facebook logo

Kauza Cambridge Analytica je noční můrou společnosti Facebook. Vyšetřovat ji nyní budou i ve Spojených státech.

Nová analýza: Ruská dezinformační kampaň v USA byla plná překvapení

Nové analýzy rozplétají taktiky ruské agentury IRA při dezinformační kampani v...

Před prezidentskými volbami USA 2016 vedli Rusové sofistikovanou dezinformační kampaň. Cílem bylo polarizovat americkou...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz