Internet, jeden americký plukovník a devětačtyřicet zlomených srdcí

aktualizováno 
Plukovník americké armády dokázal během několika let přes internet zbláznit hlavu několika desítkám vdavkůchtivých dam. Až náhodou se na záletnictví ženatého muže přišlo. Ženy žádají vězení, 51letému muži však nejspíš žádný trest nehrozí.

Požádal o ruku Karen. Nabídl manželství Yaně. Vyznal lásku Monice. Slíbil sňatek Kathy. Plánoval svatbu se Sarah. Věnoval celé své srdce Susan. Popletl hlavu Vicki. Pobláznil Colette. Už jste si udělali obrázek? Řeč je o plukovníku americké armády Kassi Salehovi, který se účastnil vojenské operace v Afghánistánu, ale na samotu si rozhodně nemohl stěžovat, píše list The New York Post.

Podle prvních zjištění vyšetřovací komise armády, která se jeho případem začala zabývat na žádost jedné ze zamilovaných žen, se plukovníkovi podařilo poplést hlavu desítkám žen - potenciálních manželek - ve Spojených státech a Kanadě, se kterými se poznal prostřednictvím internetových seznamek. V posledních dnech, kdy jeho chronické donchuánství vyšlo najevo, daly podvedené ženy dohromady seznam, na kterém je téměř padesát jmen. Všechny se cítí oklamané, bolí je zlomené srdce, a tak se chtějí mstít. Žádají armádu, aby virtuálně promiskuitního plukovníka potrestala a strčila do vězení, ovšem má to jeden háček. Armádní právníci si nejsou moc jisti, jestli jeho chování - pokud se ho vůbec podaří prokázat - nějakým způsobem porušuje buď trestní zákoník, anebo vojenské řády.

Saleh je přitom veterán americké armády, který v jejích řadách strávil devětadvacet let a účastnil se mise v Afghánistánu, kde sloužil až do května letošního roku. Jeho jméno se dostalo do novinových titulků, když loni v červenci vedl vyšetřování nešťastného incidentu střelby do svatebního průvodu, při němž američtí vojáci zabili a zranili desítky afghánských civilistů.

Kromě vojenských povinností ale stačil ještě plést hlavu ženám po celé Severní Americe, kde se mu podařilo pořídit si sbírku nápadnic ve všech amerických státech, včetně Aljašky a Havaje, plus Kanady. Jejich věk je od 33 do 57 let, s prvními z nich se seznámil už před pěti lety, s poslední letos v březnu. K seznamování mu sloužily internetové seznamky a kontakty udržoval převážně prostřednictvím e-mailové pošty a telefonátů - v reálu se s ním setkalo jen pár žen.

Plukovník, kterému je 51 let, všem sliboval manželství, přestože je údajně už dávno ženatý. Svádění žen na dálku ho prostě jenom bavilo a podle toho, co vyprávějí samy podvedené, v tom byl skutečně jedinečný, hotový Casanova. Jednou z nich je i 43letá Robin Solodová z Manhattanu, která se snažila najít partnera přes internetové seznamky čtyři roky. Vloni v listopadu si dala inzerát na seznamku vysokých lidí a Saleh jí odpověděl.

"E-mail, který mi poslal, byl nádherně romantický," vzpomíná Robin. "Psal mi, jak jsem nádherná, úžasná, jak strašně moc mě chce poznat." Napsal, že bojuje v Afghánistánu. Už o týden později volal přes satelitní telefon. Denně psal vášnivé e-maily, telefonoval, vyznával lásku. "Úplně nejopojnější byly jeho milostné dopisy," říká Robin.

"Psal líp než Yeats. Psal líp než Shakespeare. Naprosto mi popletl hlavu svými pocity: Kočičko, chtěl bych ti říct, jak moc mi chybíš. Nemůžu se dočkat, až se vrátím domů, až se vrátím k tobě. Jsi celý můj svět, můj život, moje láska i můj vesmír. Jsi to, co mi maminka říkávala arabsky, když jsem byl ještě malej kluk. Ji junni (moje oči), ja hjjetti (moje lásko), ja elbí (srdíčko moje), ja umrí (můj živote). Tohle mi zpívala, když jsem byl malý, abych líp spal v našem jednopokojovém bytě v chudinském slumu v Brooklynu."

To ještě netušila, že e-maily, které dostává, jsou buď rozesílané kolektivně několika desítkám žen, anebo dokonce dílem některé z nich - Saleh byl zvyklý vzít milostný dopis, který dostal, změnit oslovení a podpis a přeposlat ho dál. Na podvod přišla ve chvíli, kdy sledovala v televizi reportáž o ženě z Washingtonu, která netrpělivě čeká, až se její milý vrátí z vojenské mise v dalekém Afghánistánu. V tom muži s hrůzou poznala Saleha, který jí před časem nabídl manželství a ona, ačkoli ho nikdy neviděla, okamžitě souhlasila.

"Cítila jsem, že je mezi námi silné pouto, že prostě patříme k sobě," říká dnes Robin Solodová. "Bohužel existuje nějakých padesát a možná ještě víc žen, které si myslely totéž," dodává trpce.

Autor:
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Skylink znovu zdražuje servisní poplatek i nejlevnější balíček

Logo Skylink

Satelitní platforma Skylink přistoupila po roce ke zdražení tzv. servisního poplatku, který platí uživatelé základní...

Další z rubriky

Rusko se chce opřít do Facebooku a Twitteru. Nedodržují tamní podmínky

Ilustrační snímek

Roskomnadzor oznámil, že tento týden zahájil správní řízení vůči společnostem Facebook a Twitter, které ve stanovené...

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nová analýza: Ruská dezinformační kampaň v USA byla plná překvapení

Nové analýzy rozplétají taktiky ruské agentury IRA při dezinformační kampani v...

Před prezidentskými volbami USA 2016 vedli Rusové sofistikovanou dezinformační kampaň. Cílem bylo polarizovat americkou...

Najdete na iDNES.cz