Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Multi jukebox iRiver H300 přehraje hudbu i fotografie (recenze)

Harddiskový iRiver H320 reaspektive H340 je opravdu nevšední kapesní přehrávač. Přehraje hudbu ve formátech OGG, MP3, WMA a ASF.Poslouží jako databanka pro přenos dat ze čtečky paměťových karet případně klíčenek nebo USB disků. Fotografie by měl umět stáhnout přímo z fotoaparátu, bohužel tato funkce zatím nepracuje korektně. Poradí si s textovými soubory, zobrazí obrázky ve formátu JPG i BMP, má vestavěný FM tuner a mikrofon. Kódování z externího zdroje přímo do MP3 mu nedělá problémy. A k tomu všemu disponuje 20 nebo 40 GB pamětí. Splní vaše očekávání?

Všestranný všeuměl, takový by chtěl být nový harddiskový multi jukebox řady H3xx od iRiveru. MP3 a OGG přehrávač doplněný diktafonem, rádiem, linkovým vstupem s možností přímého kódování do MP3 a v neposlední řadě speciálním USB portem (1.1) pro připojení externího zařízení. Společnost iRiver dala do oběhu dva modely lišící se pouze kapacitou harddisku a rozměry výrobku. H 320 pojme 20 GB dat, zatímco H 340 uskladní celých 40 GB. Obě „háčka“ by měla být schopna stahovat data z vybraných digitálních fotoaparátů, digitálních klíčenek a USB disků. Jsou vybavena plně grafickým a barevným displejem, který zobrazí obrázky ve formátu JPG a BMP a textové soubory ve formátu TXT. Podpora češtiny v textu i v ID3 tazích je u iRiveru již tradicí.

iRiver H320 Iriver H320

Opravdu krásný nápad měli vývojáři u iRiveru. Pokud by vše fungovalo jak má, znamenalo by to konec věčnému shánění internetových kaváren za účelem vypálení fotografií z přeplněné flash karty fotoaparátu. O fotografických cestách mimo civilizaci ani nemluvě. Stačilo by připojit foťák k novému iRiveru a stisknout tlačítko copy. Stačilo by, kdyby..., ale pěkně popořádku. Pro netrpělivé musíme předeslat, že tato nejočekávanější nová funkce iRiveru nefunguje.

Iriver H320

K redakčnímu testu jsme měli k dispozici model H320 a později i model H340 pro kontrolu funkčnosti přenosu dat z fotoaparátu. 

H320 - H340  jsou synci z bohaté rodiny

Na cestu dostali všechno možné. Hned je však potřeba zmínit, že vše co v jejich uzlíčku naleznete s radostí použijete. iRiver nikdy na výbavě nešetřil. Počínaje kvalitními sluchátky značky Sennheiser a nejrůznějšími propojovacími kabely konče. Doplňky u nových  jukeboxů  H3xx jsou však přeci jen něco extra.

Prvně je to speciální bateriové pouzdro na čtyři tužkové (AA) baterie. Díky němu lze výrazně prodloužit dobu aktivity přehrávače zejména tam, kde není přístup k elektrické síti (pozn. výrobce plánuje využití pouzdra i pro harddiskové jukeboxy řady H 100).  Speciální spojovací USB kabílek poslouží pro připojení jakéhokoliv externího zdroje. Při nahrávání rozhovoru jistě každý ocení přiložený externí mikrofon s cca. jednometrovým kabelem (přístroj má i interní mikrofon). Ochranné pouzdro uzpůsobené k nošení na opasku zaručí bezpečné transport přístroje kamkoliv a kdekoliv. Další součásti výbavy naleznete v následujícím přehledu:

 • MP3 a OGG player H320 - kapacita 20 GB nebo H340 - kapacita 40 GB,
 • dálkové ovládání (bez displeje, tlačítka: play, posun vpřed/vzad, volume a hold),
 • sluchátka (pecky) značky Sennheiser,
 • externí bateriové pouzdro na čtyři tužkové baterie (typ AA),
 • USB kabel pro propojení s PC (v. 2.0),
 • USB kabel pro připojení externího zařízení (v 1.1),
 • externí mikrofon (mono),
 • linkový kabel (3,5 mm, jack-jack),
 • ochranné pouzdro s přezkou na opasek,
 • CD s ovladači pro OS Windows 98/2000/ME a softwarem Hmanager v 1.60,
 • AC adapter pro připojení k el. síti.

Iriver H320

Přehraje všechno....

Ať už nakrmíte „háčko“ hudbou ve formátech  MP3, OGG, ASF, WMA (podpora WAV je přislíbena s novým firmwarem), fotografiemi nebo obrázky ve formátu JPG a BMP nebo textovými soubory v TXT podobě, iRiver si s nimi bude vždy rozumět. Zvládá všechny datové toky (včetně VBR) tak, jak jsou uvedeny v technické specifikaci. Ačkoliv se jedná o harddiskový přehrávač, strach, že by vám při chůzi nebo běhu přeskočil, mít opravdu nemusíte. Nám se to nestalo ani jednou.

iRiver H320 Iriver H320

Přehrávač podporuje winampovské playlisty (M3U), pro které je v rootu vytvořen zvláštní adresář. Bohužel zatím není schopen přehrávat jednotlivé skladby bez mezer (takzv. gapless playback) a tím pádem je poslech zejména koncertních nahrávek nebo houseových mixů rušen nepříjemnými pomlkami (pozn. tato vlastnost není neobvyklá ani u HDD přehrávačů jiných značek). Podpora ID3 tagů v češtině je samozřejmostí.

Zvuk je velmi kvalitní a dynamický s možností využití několika přednastavených equalizerů (Rock, Jazz, Classic, U.Bass, SRS, TruBass, WOW + volná pozice pro nastavení vlastní křivky). Navíc je dostatečně hlasitý i pro poslech v metru. Komu vyhovují sluchátka typu pecky může využít přibalené kvalitní Sennheisery. 

...a na barevném displeji k tomu

Nová řada H3xx je zamýšlena nejen jako prostý hudební přehrávač, ale zároveň jako přenosná databanka a zároveň prohlížečka fotografií.  Proto je vybavena barevným a plně grafickým TFT LCD displejem, který zvládá 260.000 barev. Jak je patrné z fotografie (a u iRiveru je dobrou tradicí), všechny důležité informace vidíte na obrazovce při přehrávání souboru.

Iriver H320 Iriver H320

Aby na spotřebu energie náročný displej příliš neždímal baterii přehrávače, vymysleli u iRiveru šalamounské řešení. Po určité nastavitelné době se úplně vypne. K jeho aktivaci dojde opět po stisku jakéhokoliv tlačítka (a to i v režimu hold). Pokud tedy chcete znát název právě přehrávané skladby, musíte si displej rozsvítit. Jetsliže připojíte přístroj do zásuvky, může displej klidně svítit pořád. K dispozici je libovolné nastavení délky jeho aktivity od 3  do 59s  včetně volby: vždy zapnuto. iRiver evidentně počítá i se separátním prodejem dálkového ovládání s displejem, protože ve volbách naleznete i možnost regulovat jeho kontrast. 

Prohlížení fotografií

Obrázky, fotografie, prostě vše, co uložíte do formátu  JPG (vyjma Progressive  JPG) nebo BMP, vám iRiver bez problémů  zobrazí. Displej je o trošku menší než  krabička zápalek.  Fotografie dle rozlišení zabere celý displej nebo pouze jeho  část. Soubor JPG nesmí být větší než 1 MB a BMP než 3  MB. Pokud je však náhled  (Thumbnail) u JPG menší než 1 MB,  fotografie se zobrazí bez ohledu na svou  velikost. Náhled je ovšem méně kvalitní a nezabírá celý displej.

Iriver H320 Iriver H320

Na H3xx nelze  přehrávat video nahrávky. Při prohlížení fotografií  přístroj  neumožňuje poslouchat hudbu. Navíc při listování mezi větším počtem obrázků je opět nutno počítat s jistou prodlevou mezi samotným povelem a načtením obrázku.

Iriver H320

Přehledné  ovládání a špatná dálka

Veškeré ovládací prvky jsou umístěny na přední straně přístroje. Ačkoliv seskupeny těsně vedle sebe, pohodlně se ovládají a stejně jednoduché je i rozluštění jejich funkce.

Iriver H320 Iriver H320

Jediným zádrhelem se ukázala změna equalizéru. Pokud chcete navolit jinou, než právě používanou křivku musíte podržet tlačítko A-B dokud se neobjeví symbol SET a poté opětovnými krátkými stisky téhož tlačítka navolit požadovaný zvuk. Pro důkladné studenty návodů však nebude problém ani tato drobná "nelogičnost".

Přístup k ostatním funkcím: přepínání mezi jednotlivými módy (přehrávač, FM tuner, recorder atd.), pohyb v menu i v navigaci, kopírování z externího zařízení atd. je již zcela intuitivní.

Iriver H320 Iriver H320

Kritizovat dálkové ovládání, které z neznámých důvodů začal iRiver tlačit ke všem svým novým výrobkům, je jako trefovat se z půl metru kamenem do sousedova okna. Placatá trubička se třemi tlačítky (play, posun vpřed/vzad, ovládání hlasitosti, hold) jakoby opravdu nepatřila k tak všestrannému přístroji jakým je H3xx. Tlačítka pro hlasitost jsou navíc tak blízko u sebe, že je občas zmáčknete  naráz. Na druhou stranu: pokud chcete dálku použít pouze pro  přehrávání empétrojek,  pak si není na co stěžovat - až  na tu hlasitost. Navíc by s novým firmwarem měl  plně fungovat  i ovladač ze série H100 (nyní pouze částečná funkčnost -  Play,  tuner, menu on/off, navi).

Iriver H320 Iriver H320

Iriver H320
 

Lahůdková navigace

Co k ní dodat?  Jednotlivé módy mají své ikonky a pohyb mezi nimi je prostý jako mozek texaského olejáře. V režimu Browser, který je speciálně uzpůsoben pro správu souborů a složek, lze adresáře a jednotlivé soubory kopírovat (též z externího zařízení) i mazat. Vždy však pouze jeden soubor (není možné jich označit více najednou) nebo celý adresář, ale opět pouze bez podadresářů. 

iRiver H320 Iriver H320

Iriver H320

Ke hledání požadované skladby využijete stromovou strukturu adresářů prostřednictvím tlačítka Navi. Díky barvě vypadá navigátor iRiveru trošku jako Průzkumník ve Windows akorát, že je lepší :-) .

Iriver H320 

Rádio ladí spolehlivě   

Na dvacet volných pozic automatické ladění iRiveru uložilo celkem 14 zcela nezašumených stanic, tři stanice byly mírně zašumené a a stejný počet pozic obsadil pouze čirý šum (místo testování: uvnitř budovy, Vinohradská 10, Praha). Při jízdě a chůzi po Praze i mimo ni jsme nezaznamenali žádné vážnější výpadky signálu.

Iriver H320

Diktafon, nahrávání po kabelu i z rádia - bez chybičky

Ať už použijete vestavěný nebo přiložený externí mikrofon, výsledná nahrávka je kvalitní a nezašumená. Při stejné vzdálenosti od zdroje zvuku a při naprosto identickém zvuku jsme nenalezli kvalitativní rozdíl mezi vestavěným a přiloženým mikrofonem. Při přímém kódování do MP3 po linkovém kabelu byla nahrávka i při bitrate 128 kbps bezproblémová. H3xx navíc rozezná mezery mezi skladbami a tak si v klidu můžete překopírovat na harddisk celé CD a přístroj ho sám rozseká na jednotlivé tracky (funkce Auto Sync).

iRiver H320 Iriver H320

Kvalitu nahrávky lze ovlivnit nastavením bitrate (datového toku). Rozmezí 40 kbps až 128 kbps je dáno pro použití interního mikrofonu. Pokud však připojíte externí mikrofon (lze samozřejmě použít i stereo mikrofon) nebo budete nahrávat po kabelu přez line-in vstup, bitrate se může vyšplhat až na 320 kbps. Citlivost mikrofonu stejně jako linkového vstupu jsou taktéž nastavitelné.

Iriver H320 iRiver H320

Řada H3xx zatím bohužel není vybavena funkcí SAD (Sound Activity Detector), která umožňuje automatické spuštění nahrávání v případě že přístroj rozezná dostatečně hlasitý zvuk. Na druhou stranu nechybí funkce AGC (Auto Gain Control), která optimalizuje výslednou podobu nahrávky.

 
Při nahrávání z rádia  trvá cca. 4 až 5 vteřin než po stisku tlačítka začne samotné nahrávání. Pro nastavení výsledné kvality platí to samé co u linkový vstup.

iRiver H320 iRiver H320

Text si přečtete i s diakritikou

Funkce zobrazování textu je standardní náležitostí většiny lepších HDD přehrávačů. Málokterý však umí češtinu tak spolehlivě jako iRiver. Na jednu obrazovku se vejde 10 řádek po 26. znacích. Textové soubory (TXT)  musí být uloženy v adresáři TEXT, který je potřeba v rootu přehrávače nejprve vytvořit. Kvůli čtení samozřejmě nemusíte přerušovat poslech hudby.

iRiver H320 iRiver H320

Kopírování dat z externího zařízení aneb Střídavě oblačno až zataženo

Řada H3xx je vybavena zvláštním USB portem 1.1 pro připojení externího zařízení v podobě fotoaparátu, čtečky karet, USB disku, flashové paměti atd. Připojit lze pouze zařízení, které nevyžaduje instalaci driverů a je formátováno FAT 16/32.

iRiver H320

Propojení probíhá v módu Browser kde je možno data kopírovat, mazat, případně získat info o jejich velikosti a datu pořízení. Po připojení zařízení se automaticky provede jeho inicializace a pokud je úspěšná přihlásí se jako DEVICE. Samotné kopírování dat probíhá přes schránku systémem COPY - PASTE (tj. označené zkopírujete nejdříve do schránky - COPY, přemístíte kurzor na místo určení a dáte povel PASTE).

Někdo by si mohl myslet, že co je psáno to je dáno. Z kompatibilních zařízení uvedených na krabici od H3xx jsme několik vyzkoušeli a ne vždy se nám podařilo navázat spojení. Naopak modely, které nejsou v seznamu vůbec uvedeny s „háčkem“ spolupracovaly bez problémů. Před zakoupením H3xx tedy rozhodně doporučujeme vyzkoušet s konkrétním zařízením!

Nejprve jsme testovali model H320 s firmwarem 1.02, ale jelikož nastaly velké problémy při přenášení fotografií přímo z fotoaprátu (viz. níže) a k dispozici momentálně nebyl stejný model další testování proběhlo na modelu H340.

Výsledky posuďte sami. V následující tabulce je uveden typ zařízení a v případě že se přenos dat zdařil i rychlost jakou byl proveden.

Druh zařízení

Rychlost přenosu dat kB/s

klíčenka, Canyon Flash drive Rubber, 256 MB 230
Asus čtečka karet, 7-in-1 Reader Pro - karta CF I, eFilm 64 MB 142
klíčenka Acer, 128 MB 233
Noname čtečka karet, 8-in-1 nenavázáno spojení
HDD přehrávač Philips HDD 100, 15 GB 236
Flashový přehrávač iRiver iFP 1090, 256 MB nenavázáno spojení

Všechna přenesená data (MP3 soubory, fotografie ve formátu JPG, programy apod.) byla po zkopírování neporušená.

iRiver H320 iRiver H320

iRiver H320

Hůře dopadl pokus o stahování fotografií přímo z fotoaparátu.

Nejprve jsme testovali fotoaparát Nikon Coolpix SQ, ten se však vůbec nepodařilo připojit. Jiný model ze stejné řady - Nikon Coolpix 2500 se úspěšně ohlásil. Náhledy zkopírovaných fotografií na displeji přehrávače se taktéž zdály v pořádku. Problém nastal ve chvíli, kdy jsme se je pokusili otevřít prohlížečem obrázků na počítači. Výsledek vidíte na přiložené ukázce.

foto z H320/340


Při kopírování většího objemu fotografií (již při 15 MB přenášeného objemu dat) zřejmě dochází ke špatnému uložení obrázků a jejich porušení. Pokud bylo kopírování prováděno po menších sériích nebo dokonce po jedné, chyba se nevyskytovala tak často, ale přesto. Stejná situace se opakovala i po připojení Minolty Z1. Další vyzkoušené modely najdete v tabulce.

Druh fotoaparátu

Spojení navázáno ANO/NE

Canon EOS 300 D

ne

Canon Ixus 430

ne

Olympus C 350

ne

Nikon Coolpix SQ

ne

Nikon Coolpix 2500

ano

Minolta Z1

ano

Sanyo VPC j4

ano

DivX kamera SAnyo VPC C1

ano

Olympus Mju 765

ano

Olympus Mju 400

ne


Abychom si byly jisti, že se nejedná o vadu jednoho kusu, vyměnili jsme model H320 za jiný. Bohužel momentálně nebyl k dispozici model s 20 GB kapacitou a z tohoto důvodu další testování proběhlo na modelu H340 s firmwarem 1.03.

Bohužel, vše výše popsané se opakovalo. Celých 90% fotografií z Nikonu Coolpix 2500 bylo poničeno. U Minolty bylo toto procento nižší. Jako záhadou se některé adresáře (s obsahem fotografií více než 65 MB) zachovaly zcela nepoškozené. Pouze při kopírování z Olympusu Mju 765 se na obrázcích neprojevila žádná závada. 

foto z H320/340

V tuto chvíli vám nedokážeme říci, čím je tato nepříjemná chyba způsobena, zda je to pouze špatným firmwarem nebo dokonce konstrukční vadou. Každopádně pokud chcete mít jistotu, že vaše fotografie budou přeneseny do H3xx bez úhony, doporučujeme před samotnou koupí následující postup:
Připravit si velký soubor fotografií (nejlépe přes 100 MB) různých velikostí a v různém rozlišení, fotografie překopírovat do přístroje. Posléze je vyexpedovat přes USB do PC a prohlédnout na monitoru počítače zda jsou OK.
POZOR: náhledy na displeji H3xx jsou vždy v pořádku a nevykazují poškození i když je fotografie zcela zničena.

Komunikace s PC přes USB 2.0 a 1.1

Na testovacím PC (Celeron, 700 MHz) dosáhla  přenosová rychlost u obou modelů následujících hodnot:

 • přes USB 2.0  - 9,09 MB/s
 • přes USB 1.1 - 1,02 MB/s

Doba potřebná k zaplnění celých 20 GB je při užití rychlejší varianty necelých 37 minut, při pomalejším spojení budete potřebovat 6 hodin.

Před připojením k PC je nutné vypnout funkci nabíjení přes USB. V opačném případě se H3xx začne dobíjet, ale není možné s ním komunikovat.

Iriver H320 

Baterie, extra pouzdro a extra výdrž

Výdrž baterií je obvykle velkou slabinou harddiskových přehrávačů. iRiver slibuje ve svých propagačních materiálech celých 16 hodin nepřetržitého provozu. Při dodržení doporučených nastavení (poloviční hlasitost (20), EQ - normal, bitrate 128 kbps), s prakticky stále vypnutým displejem a v klidu vydržel H340 dokonce o něco více než uvedených 16 hodin.

Při praktickém používání, při pohybu, vyšší hlasitosti (cca 27), equalizeru Rock, častém přetáčení na jiný track, použití rádia a diktafonu kolísala výdrž baterií v rozmezí 10 až 13 hodin.

Velkým trumfem iRiveru je přiložené bateriové pouzdro na čtyři AA baterie. Při jeho použití si můžete k uvedeným časům směle připočíst dalších deset hodin. Samozřejmě záleží na typu vložených baterií. Pokud je akumulátor iRiveru již zcela vyčerpán začne se z přídavných bateríí dobíjet.

Iriver H320

Černá je cool

Kvalita provedení je neoddiskutovatelná. Velikost obou modelů se liší pouze mírně. H340 je o 3 mm tlustší než jeho o 20 GB hubenější kolega.

Iriver H320 Iriver H320

Iriver H320
 

Koupit či nekoupit

Dostáváme se  na samý závěr recenze, kde by laskavému čtenáři mělo být jednoduše a jednoznačně sděleno zda si hračku pořídit či nikoliv a případně proč tak má učinit. Takže vězte, že koupí nového iRiveru H320, respektive H340 chybu rozhodně neuděláte. Pokud si jej pořídíte jako multifunkční zařízení na přehrávání hudebních souborů nebo na přenášení a kopírování dat například. ze čtečky paměťových karet, neměl by vás zklamat. Skvělý zvuk, přehledné a pohodlné ovládání, špičková navigace, přehršel kvalitních funkcí a uživatelských nastavení, slušná výdrž baterie a navíc externí bateriové pouzdro to jsou důvody proč si pořídit právě nový iRiver. Pokud však chcete databanku na fotografie kopírované přímo z fotoaparátu, sáhněte raději po jiném přístroji.

Iriver H320

Technická specifikace

 • Kapacita: H320 - 20 GB, H340 - 40 GB
 • Harddisk: 1,8“, FAT 32
 • OS: Windows 98 SE/ME/2000/XP
 • Porty: pro připojení externího zařízení: USB 1.1 (označení HOST), pro propojení s PC: USB 2.0
 • Podporované audio:
 • formáty: MPEG 1/2/2,5 layer 3 (MP3), OGG (32 - 500 Kbps, ostatní 8 - 320Kbps), WMA, ASF + JPG, BMP, TXT
 • ID3 tagy: ID3 V1-2,20-2,30
 • frekvence: 20Hz - 20KHz
 • výstup na sluchátka: levý/pravý kanál - 20mW (16 Ohmů), levý/pravý kanál 12 mW (32 Ohmů)
 • S/N: levý/pravý 90 dB (při MP3)
 • Displej
 • barevný TFT LCD s 260.000 barvami
 • FM tuner:
 • kanály: 2
 • rozsah: 87,5 - 108,0 MHz
 • S/N: 50dB
 • anténu tvoří sluchátka
 • Napájení:
 • akumulátor Li-polymer, tužkové baterie (4 x AA) v bateriovém pouzdru
 • výdrž: 16 hodin (pouze akumulátor při - 44kHz/128Kbps, hlasitosti 20, equalizer Normal)
 • napájení za sítě prostřednictví adaptéru AC 5,0V, 2A
 • Rozměry
 • H320: 62 x 103 x 22 mm
 • hmotnost: 183g
 • H340: 62 x 103 x 25 mm
 • hmotnost: 203g
 • Podporované digitální fotoaparáty (podle výrobce):
 • Nikon: Coolpix 2100, 2200, 3100, 3200, 4300, 4500, SQ atd.
 • Olympus: Mju 25, 30, 400, 410 / -X-250, E-1 atd, C-3020z, 4000z, 5050z 700uz, 730uz atd.
 • Fujifilm:  Finepix S5000 atd
 • Pentax: Optio - 550 atd.
 • Některé kamery značek: Canon a Kodak (výrobce je nespecifikuje)
 • řada H300 nepodporuje kamery značky Samsung
 • Jiná podporovaná zařízení k připojení přes USB HOST (podle výrobce):
 • USB Flash Drive - Sarotech (flex drive), Unicom (pocki drive), Sitecsoft (data tank), SKC (EZ stick), Musete (Selfdisk), USB 2.0 Flash drive, PandC N-Tech, Reenet, atd.
 • USB External HDD 2,5" - Sarotech (Cutie FHD-253), DVICO (Momobay UX-2), Macally (PHR-250CU) atd. - HDD musí být napájen vlastním AC adaptérem.

 

K testování zapůjčil MP3store.cz provozovaný společností Internet Mall a.s.


 

                                          

 

 

Autor:
 • Nejčtenější

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 106 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

v diskusi je 57 příspěvků

15. června 2024

Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vyhlídkový raketoplán Richarda Bransona letěl naposledy

v diskusi je 13 příspěvků

14. června 2024

Minulou sobotu se uskutečnil historicky poslední let raketoplánu SpaceShipTwo se čtyřmi pasažéry na...

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 18 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Když astronauti na ISS spali, diváky přenosu ze stanice vyděsilo vysílání

v diskusi je 6 příspěvků

13. června 2024  10:15

Americký úřad pro letectví a vesmír na jednom ze svých kanálů vysílá přímý přenos z Mezinárodní...

OBRAZEM: Zlatou éru dopravního letectví nám připomene ikonická Caravelle

v diskusi nejsou příspěvky

19. června 2024

U příležitosti letního sezonního zvyšování intenzity letecké dopravy nad Evropou si ukažme obrázky...

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 1 příspěvek

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

Nedávno odepisovaná nejvzdálenější sonda Voyager zase posílá všechna data

v diskusi je 20 příspěvků

18. června 2024  16:51

Přelom minulého a letošního roku byl pro sondu Voyger 1 velice dramatický. Pozemní tým se s ní...

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 18 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...