Český házenkář Vojtěch Patzel se raduje z gólu

Český házenkář Vojtěch Patzel se raduje z gólu | foto: AP

Házenkáři v přípravě před play off kvalifikace MS remizovali v Nizozemsku

• 0
Čeští házenkáři v jediném přípravném utkání před květnovým play off kvalifikace mistrovství světa proti Rumunsku remizovali v Nizozemsku 29:29. Svěřenci španělského trenéra Xaviera Sabatého vedli v Almere nad favoritem v druhé půli o čtyři branky, náskok ale neudrželi.

Oba celky nastoupily k prvnímu zápasu od lednového mistrovství Evropy v Německu, kde český celek vypadl už v základní skupině, zatímco Nizozemci skončili dvanáctí. Sabaté v Almere z různých důvodů postrádal několik opor včetně střelce Klímy.

Češi nezačali generálku na play off světové kvalifikace nejlépe a ve 13. minutě prohrávali 4:7. Ještě do poločasu ale dokázali otočit stav a v pauze vedli 17:15. I po změně stran byli hosté dlouho lepší a Blecha jim ve 42. minutě zajistil náskok 23:19.

Sabatého svěřenci vedli o čtyři branky třikrát, ale cenné vítězství nakonec neudrželi. V závěru je potkal zhruba pětiminutový střelecký výpadek a Nizozemci toho využili k vyrovnání. Svůj poslední útok po oddychovém čase Češi nevyužili a naopak je ještě brankář Hrdlička v posledních sekundách zachránil od porážky. Sabatého tým nenavázal na vítězství nad Nizozemskem 33:30 z přípravného turnaje ve Francii vloni v lednu.

Český celek se znovu sejde za necelé dva měsíce před dvojzápasem play off o účast na světovém šampionátu. Nejprve 8. května nastoupí v Rumunsku a o čtyři dny později k domácí odvetě v Brně.

Nizozemsko - Česko 29:29 (15:17)

Branky: 2. N. Versteijnen, 9. Baijens, 9. Schagen, 10. , 11. Schagen, 12. ten Velde, 13. Kooij, 14. Schagen, 15. ten Velde, 17. de Lange, 23. de Lange, 24. N. Versteijnen, 25. Geenen, 26. Smit, 29. Smits, 31. N. Versteijnen, 32. N. Versteijnen, 35. Stavast, 36. ten Velde, 43. Baijens, 45. de Lange, 48. ten Velde, 49. N. Versteijnen, 51. Baijens, 53. Schagen, 55. Baijens, 58. N. Versteijnen, 60. Kooij - 3. Kašpárek, 7. Kašpárek, 10. Bláha, 11. Babák, 13. Reichl, 14. Reichl, 17. Hrstka, 18. Babák, 22. Štěrba, 23. V. Patzel, 24. Trkovský, 25. V. Patzel, 28. V. Patzel, 29. Štěrba, 30. J. Patzel, 32. Reichl, 34. Kašpárek, 35. Mořkovský, 38. Trkovský, 40. Babák, 42. Blecha, 46. Kašpárek, 47. Harabiš, 49. Kašpárek, 50. V. Patzel, 53. J. Patzel, 59. Blecha. Rozhodčí: Weijmans, Wolbertus.

Nizozemsko de Lange, A. Versteijnen – Stavast, van Zundert, ten Velde, Blaauw, Schagen, Kooij, Geenen, N. Versteijnen, Smits, Smit, Claessens, Kleijkers, Baijens.

Česko Mrkva, Hrdlička – Hrstka, J. Patzel, Štěrba, Kašpárek, Reichl, Babák, Trkovský, V. Patzel, Nantl, Mořkovský, Režnický, Blecha, Dokoupil, Bláha, Nejdl, Harabiš.