Viktor Hastík z Přerova střílí na brankáře Zlína Zdeňka Luňáka.

Viktor Hastík z Přerova střílí na brankáře Zlína Zdeňka Luňáka. | foto: Luděk OvesnýMAFRA

Jičín hladce prohrál ve Frýdku-Místku, házenkáři Karviné zdolali Duklu

• 0
Zápasy 15. kola ještě víc zamotaly vyrovnanou tabulku extraligy házenkářů. Na třetí Jičín se po vítězství ve vzájemném souboji dotáhl Frýdek-Místek a vedle Hranic má osmnáct bodů i Brno, které vyzrálo na Zubří.

Jičínským hráčům vůbec nevyšel začátek a na konci první čtvrtiny prohrávali šestibrankovým rozdílem 5:11. Ve 20. minutě zvýšil frýdecko-místecký Meca už na 13:6. Takový náskok už domácí nepustili a posunuli se v tabulce na páté místo. Mistr si naopak připsal už šestou porážku.

V tradičně prestižním souboji porazila Karviná pražskou Duklu. Domácí, jejichž realizační tým od středečního zápasu posílil reprezentační trenér Jaroslav Hudeček, lépe zvládli druhý poločas, který vyhráli o šest gólů a Dukla vypadla z elitní šestky.

Cennou výhru nad Přerovem si připsal nováček Zlína, který se znovu vzdálil chvostu tabulky. V úterý vyhrála Plzeň v Lovosicích souboj o první místo. Poslední kolo v tomto roce se odehraje v sobotu.

Extraliga házenkářů

15. kolo:

Frýdek-Místek - Jičín 28:22 (19:13)
Nejvíce branek:
Petrovský 9/6, Dyba 6, Meca a Kichner po 3 - Čurda 4, Skopal 3/3, Bareš a Drbohlav po 3. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 471.

KP Brno - Zubří 28:23 (16:15)
Hanták 9, Mičola 6, Kubis 3 - Zahradníček, Dědek a Mičkal po 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2. Vyloučení: 5:5. ČK: Dostalík, Weintritt (oba Brno). Diváci: 483.

Zlín - Přerov 30:26 (13:15)
Aspridis 7, Žůrek 5/2 - Hardt 6, Kozlovský a Hastík po 5, Frančík 5/2. Rozhodčí: Brůna, Halada.  Sedmimetrové hody: 5/2 - 3/2. Vyloučení: 2:5.  Diváci: 570.

Karviná - Dukla Praha 26:20 (12:12)
Chudoba 8/1, Užek 6, Sliwka 5/1 - Polášek 5, Rams 4/3, Mráz 3. Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/3. Vyloučení: 7:7. ČK: Drobek (Karviná). Diváci: 350.