České florbalistky - archivní snímek.

České florbalistky - archivní snímek. | foto: ČFbU

České florbalistky na EFT podlehly Finkám a klesly na poslední místo

• 0
České florbalistky podlehly ve druhém vystoupení na Euro Floorball Tour v Helsinkách domácímu Finsku 1:4 a prohrály i v dodatečných nájezdech 0:1. Svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové tak klesly s jedním bodem za vyhraný rozstřel po porážce se Švédskem na poslední místo.

Vystoupení v generálce na prosincové mistrovství světa ve švýcarském St. Gallenu uzavřou Češky v neděli od 10:45 proti Švýcarsku.

Český výběr proti favoritkám vedl od úvodu zápasu a dlouho držel těsný náskok. První gól na turnaji mimo pozápasového rozstřelu daly Češky po 64 sekundách hry a byl připsán jako vlastní Finkám. Gólmanka Kubíčková držela čisté konto až do 24. minuty, kdy ji překonala Luomaniemiová.

Stav otočila v polovině zápasu Timonenová. Vzápětí Finky nevyužily dvě přesilovky při trestech Billé a Macurové. V 45. minutě už zvýšila Alankoová a konečný výsledek stanovila za 89 sekund Korhonenová. V pozápasových nájezdech se trefila jen Alankoová a získala pro Suomi i bonusový bod.

Turnaj série Euro Floorball Tour žen v Helsinkách

Finsko - ČR 4:1 (0:1, 2:0, 2:0), nájezdy 1:0
Branky a nahrávky:
24. Luomaniemiová (Timonenová), 30. Timonenová (Mertsalmiová), 45. Alankoová (Suomalainenová), 46. Korhonenová (Ilmolaová) - 2. vlastní. Rozhodčí: Henriksen, Ingebrigtsli (oba Nor.). Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 1724.

Švédsko - Švýcarsko 11:6 (2:2, 4:2, 5:2), nájezdy 1:0
8. a 38. Tjärnströmová, 28. a 58. Widarová, 7. Wijková, 30. Wibronová, 37. Strömbergová, 46. Lindströmová, 49. Gustafssonová, 60. Karlssonová, 60. Larssonová - 27. a 38. Bärtschiová, 12. Vögeliová, 16. Zimmermannová, 42. Andereggová, 56. Suterová.