Doporučujeme

Coco Chanel & Igor Stravinsky | foto: H.C.E.

Coco Chanel & Igor Stravinsky: Sto let starý románek ožívá. Film zdarma

Tento film již není dostupný
Světoznámá módní návrhářka Coco Chanel a geniální ruský hudební skladatel Igor Stravinsky. Románek této dvojice vzplanul ve Francii roku 1920. Režisér Jan Kounen ho v roce 2009 zpracoval v romantickém dramatu Coco Chanel & Igor Stravinsky. Uživatelé iDNES Premium mohou film vidět zdarma.

Ona chce svými modely vnést nový závan do světa ženské módy, on si přeje změnit hudební vkus. Když se setkají, je Stravinsky pouhým exulantem v Paříži. Coco nabídne jemu i jeho rodině svůj dům. Přitažlivost mezi nimi je však nebezpečná..

Fotogalerie

Děj filmu se od roku 1913, kdy Chanel navštíví premiéru Stravinského skandálního baletu Svěcení jara, přesune až do osudového roku 1920. V něm skladatel s celou svou početnou rodinou emigruje do Francie, protože Rusko je po událostech Říjnové revoluce zmítáno občanskou válkou.

Coco, v té době již úspěšná a známá podnikatelka, nabídne rodině Stravinského přístřeší ve svém domě na jihu Francie. S Igorem se poté intimně sblíží. Románek ovšem naráží na přítomnost jeho rodiny i na pracovní vytíženost ambiciózní obchodnice. Ta se zrovna chystá představit parfém Chanel No. 5, který se následně dočká celosvětového věhlasu.

Uhrančivá Coco nedala mužům spát

Navzdory tomu, že Coco Chanel byla miláčkem úspěšných a vlivných mužů, nikdy se neprovdala. Vedle Stravinského se o ni ucházeli například chovatel koní Etienne Balsan, který jí pomohl proniknout do vyšší společenské sféry, nebo ruský velkokníže Dmitrij Romanov, spojovaný s vraždou tajemného Rasputina. Za její životní lásku byl považován britský diplomat Arthur Capel, který zemřel při autonehodě.

Získejte předplatné

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

VYZKOUŠET ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se


iDNES Premium

nepovinné
Ověřovací kód uvidíte pouze se zapnutými obrázky
Přehrát kód z obrázku

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.