Doporučujeme

Novozélandská brankářka Jenny Bindonová řeší složitou situaci v duelu s Velkou

Novozélandská brankářka Jenny Bindonová řeší složitou situaci v duelu s Velkou Británií. | foto: Reuters

Fotbalistky rozehrály olympijský turnaj, domácí Britky začaly vítězně

• 14
Ačkoli olympijský oheň vzplane nad Londýnem až v pátek večer, už dnes se rozeběhla první soutěž. Konkrétně fotbalový turnaj žen, v jehož úvodním duelu porazila ve skupině E domácí Velká Británie tým Nového Zélandu 1:0 (0:0).

Jediný gól utkání padl v 64. minutě, kdy se prosadila střelou z přímého kopu obránkyně Stephanie Houghtonová. Ve druhém duelu skupiny si poradily snadno favorizované Brazilky s Kamerunem, kterému nasázely pět gólů. Dvěma góly v poslední dvacetiminutovce se na tom podílela Marta, pětinásobná nejlepší fotbalistka světa.

Roli favoritek splnily Američanky, které sice po čtrnácti minutách prohrávaly s Francií 0:2, ale v dalším průběhu dokázaly čtyřmi góly skóre otočit. Druhý duel skupiny G mezi Koumbií a KLDR začal s více než hodinovým zpožedník kvůli faux pas pořadatelů.

Vítězně vstoupily do turnaje světové šampionky Japonky, které ve skupině F zdolaly 2:1 Kanadu.

Olympijský turnaj fotbalistek

Skupina E (Cardiff):
Velká Británie - Nový Zéland 1:0 (0:0)
Branka:
64. Houghtonová.

Kamerun - Brazílie 0:5 (0:2)
73. z pen. a 88. Marta, 7. Francielle, 10. Renata Costa, 80. Cristiane.

Skupina F (Coventry):
Japonsko - Kanada 2:1 (2:0)
33. Kawasumiová, 44. Mijamaová - 55. Tancrediová.

Švédsko - JAR  4:1 (3:0)
21. a 63. Schelinová, 7. Fischerová, 20. Dahlqvistová - 60. Modisová.

Skupina G (Glasgow):
USA - Francie 4:2 (2:2)
32. a 66. Morganová, 19. Wambachová, 56. Lloydová - 12. Thineyová, 14. Delieová.

Kolumbie - KLDR 0:2 (0:1)
39. a 85. Kim Song Hui.

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.