ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Mladík přechytračil zloděje. Chtěl svůj mobil zpět, vlákal ho tak do pasti

  • 19
Přestože byl při cestě metrem okraden o mobilní telefon, tak si dvacetiletý mladík zachoval duchapřítomnost. Rozhodl se totiž na ukradený mobil zavolat. A ke svému překvapení se dovolal. Lapkovi nabídl, že svůj telefon odkoupí. Navrch mu však přidal jeden nepříjemný bonus.

K okradení dvacetiletého mladíka o mobilní telefon došlo podle newyorské policie v úterý 2. března v metru na lince E poblíž stanice 34th Street-Penn těsně po 23. hodině. Informoval o tom portál New York Post. Podle policistů zloděj sice z metra vmžiku utekl, dlouho se však ze své kořisti neradoval.

Oběť se totiž rozhodla na svůj ukradený telefon zavolat. V tu chvíli patrně mladík vůbec nepočítal s tím, že by tento krok měl nějaký úspěch. Bylo tak jistě velké překvapení, že zloděj hovor skutečně přijal. Domluvili se, že si mladík na dohodnutém místě telefon odkoupí zpět. To však lapka netušil, že na něj jeho oběť chystá past.

Krádež totiž mladík nahlásil policii, s níž následně vše koordinoval. Na domluvené místo tedy ve sjednaný čas nedorazil sám. Policisté zloděje zatkli zhruba půl hodiny po půlnoci. Nejen, že přišel o neprávem nabytý telefon a sešlo tedy i z vidiny finančního obnosu, ale navrch vyfasoval také obvinění z krádeže a držení kradeného majetku.

Zloděj byl navíc známou firmou, podle policie šlo o sedmapadesátiletého Kevina Coopera z Bronxu v New Yorku, jehož trestní rejstřík je opravdu obsáhlý. Šlo totiž o jeho již třiapadesáté zatčení. Nicméně kromě výše uvedených přečinů byl obviněn také z držení omamných látek, policisté totiž u něj při zatýkání našli dva sáčky s bílou krystalickou látkou a dýmku na crack. Právě s držením drog byla spjata většina jeho předešlých zatčení. Na kontě má však také loupež, napadení či porušování domovní svobody.

Nejde o jediný případ, kdy se oběť zloděje lstí dostala zpět ke svému mobilu. Začátkem roku 2013 se tehdy sedmadvacetiletý jazzový trombonista Nadav Nirenberg z newyorského Brooklynu vydával za ženu, aby se domohl vrácení svého iPhonu 4, o který přišel při novoročních oslavách. Do jeho e-mailové schránky začaly totiž krátce poté chodit zprávy ze seznamky, se zlodějem svého mobilu tak začal komunikovat coby vnadná Jennifer z Brooklynu. Komunikace vyústila až ve vzájemnou schůzku, na níž však Nirenberg dorazil vybaven pádným přesvědčovacím prostředkem (více viz Lstí získal zpět ukradený iPhone. Zloděje přesvědčil kladivem).

Moment překvapení pomohl o rok později i šestadvacetileté Američance Sarah Maguierové, která po bujaré noci postrádala svůj iPhone. Nebyla však sama, vlastní mobil nemohla najít ani její spolubydlící. Maguierová následně přes iCloud zjistila, že její iPhone se nachází téměř 50 kilometrů od jejího bytu. Se spolubydlící se proto obrátily na policii. Policisté však dívky údajně pobídli, aby se pro telefon vydaly samy. A tak Maguierová nakonec i učinila (více viz Policie jí nepomohla, a tak si pro ukradený iPhone došla osobně).