Kutar Athletic – sportu zdar!

  12:00aktualizováno  17. srpna 10:15
Nudíte se a nemáte doma co dělat? Co byste řekli návštěvě našeho obřího zábavního parku, kde je na vás přichystáno hned osm rozdílných disciplín, v nichž můžete prověřit své schopnosti? Dlouho neuvažujte, právě otvíráme!
50

Kutar Athletic

Platforma: Freeware
Výrobce: Giga-Rensya

Stáhnout

Kutar AthleticDen, kdy budou oficiálně zahájeny letošní letní olympijské hry, se čím dál tím více přibližuje. Pokud tedy máte za to, že ani vám by kapka nenuceného sportování neublížila, a nebráníte se myšlence strávení letního odpoledne právě sportem, ovšem na druhou stranu se vám ani v nejmenším nechce opouštět vyhřáté místečko před monitorem počítače, máme tu pro vás možnost, jak si alespoň pasivně zasportovat. Příležitost k tomu dostanete v jednoduché japonské hříčce nazvané příznačně Kutar Athletic, kde prověříte své schopnosti hned v několika netypických disciplínách.

Hlavní hrdinkou tohoto jednoduchého souboru miniher se stává roztomilá kočička Kutar. Ta již od narození oplývá velice silným sportovním duchem, proto tedy není vůbec na podiv, že se rozhodla vypravit se do místního zábavního parku, kde je pro ni přichystána velká spousta rozličných disciplín. Čekáte-li však rozsáhlou sportovní simulaci, budete nejspíše zklamáni. Kutar AthleticJak napovídá samotné ovládání, které probíhá pouze prostřednictvím vašeho myšítka, celá hra je spíše primitivní oddechovkou pro menší hráče, než nějakým komplexním dílkem, které by uspokojilo i kdekterého náročného hráče.

Úkolů je na vás připraveno celkově osm, přičemž pořadí jejich provádění není pevně dáno, nýbrž si vždy můžete na nevelké mapě zábavního parku svou disciplínu hravě navolit. Vezmeme-li to pěkně po pořádku, tak hned za samotným vstupem se vám u nevelkého rybníčku naskýtá možnost prvních vodních radovánek. Jedná se o jakýsi skok daleký, ovšem s tím, že neskáčete do písku, nýbrž do průzračné chladivé vody. Ve vysokých korunách lesního porostu se skrývá disciplína druhá, kterou lze bez debat označit za pravou cirkusovou. Vaším úkolem totiž bude přeskakovat z jedné dřevěné houpačky na druhou, přičemž nesmíte byť jen na chvíli zaváhat, neboť by na vás ze zadu skočila fialová kočička a nemilosrdně vás srazila k zemi. Pouze o několik kroků dále je na louce ukryt rybník, kde budete muset skákat z jednoho kůlu na druhý. Zrada však je v tom, že kůl se ve vodě někdy objeví osamocen, častokrát jsou však dva vedle sebe – podle typu vaší příští překážky musíte volit také odpovídající tlačítko myši, jinak byste totiž mohli okamžitě skončit pod vodou. Popojdete-li o kousek dál setkáte se s prvním záhybem řeky, která tímto parkem protéká. Příležitost okusit její chladivou vodu budete mít poprvé na nafukovacím kruhu, k němuž vám bude zapůjčeno také pádlo. Kutar AthleticProjíždět budete obzvlášť zrádným úsekem, na němž je přichystána spousta kamenů, jimž se budete muset pochopitelně vyhýbat. Ještě než vás modrá šipka opět zavede k řece, kde si vyzkoušíte skákání po kmenech stromů, budete mít možnost zahnout k místu, kde budete soutěžit dle vzoru známé dětské pohádky. Vytahovat budete totiž ze země obzvláště velkou řepu, což vám dá jistě pořádně zabrat. Přejdete-li po několika nejistě umístěných kamenech onu řeku, ocitnete se na druhém břehu, kde na vás již netrpělivě vyčkávají poslední dvě disciplíny. V jedné z nich budete mít za úkol příděl palačinek místním nenasytným dětem a disciplínou zcela poslední je jakási obdoba bunjee jumpingu, která se však neobejde bez speciálního zpestření.

Co se týče samotného zpracování, nelze hru v tomto směru označit za vyložený paskvil, leč grafika by mohla být o něco málo vkusnější a také detailnější. K dobru však hře Kutar Athletic lze směle přičíst hudební doprovod, který se u jednotlivých disciplín mění. Celkově je tedy tento titul pohodovým zpestřením letního odpoledne – víc než několikaminutovou zábavu však od něj ani v nejmenším nečekejte.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

69 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz