12 Is Better Than 6 je úžasná návyková akce z divokého západu

  10:00aktualizováno  10:00
Prach pomalu usedá a kočí dostavníku nevěřícně přihlíží souboji. Tajemný muž v mexickém klobouku stojí proti přesile deseti banditů. Atmosféra by se dala krájet. Čas se zastavil. Stejné je to i v této vynikající akci, kde taktika hraje stejně důležitou roli, jako rychlé a přesné prsty.
95

12 Is Better Than 6

Platforma: Freeware
Výrobce: InkStainsGames

  • originální westernová akce
  • napínavé střelecké souboje i nenápadné zabíjení potichu
  • stylové grafické zpracování a vynikající původní hudba
  • přestože je to jen "demo", herní doba tak 1 hodina
  • dokonalá ukázka toho, že i v Game Makeru lze vytvořit skvělou hru
  • trošku nedořešené sbírání nábojů
  • některé situace jsou bez boží přízně nevyřešitelné

Stáhnout

12 Is Better Than 6 | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

12 Is Better Than 6

Drsný pohledy drsných chlapů, whisky, ostruhy, vlakový přepadení a nabitý kolty. To je holt western v nejčistší podobě. V týhle krásně kreslený akční hře se přesvědčíte, že na divokým západě byla spravedlnost slepá, jak důlní mezek a pro olovo nešel člověk daleko. Duely mají grády a můžete mi věřit, že kolt se nikdy nezastaví. Zvlášť, když do města přišel novej gringo. Hrobník bude mít zas co na práci.

12 Is Better Than 6

Tenhleten mexikán, kterej nechce dělat problémy jste vy. Jenže, jak už to tak bývá, problémy si najdou vás. V kapse ani dolar a těch několik nábojů v bubínku vám moc dlouhý přežití nezaručí. Musíte se snažit. Každá kulka si musí najít svůj cíl. Jenže tady nemůžete střílet jako nějakej tramp ze severu. Kolt musíte před každým výstřelem natáhnout. Spouště tu zkrátka nejsou moc jemný. A to trvá. Sakra to trvá.

12 Is Better Than 6

Desetinu vteřiny, dvě desetiny, tři.. A najednou vidíte, že ranař před váma už natáh a vám zbývá tak další desetina na to, abyste si uvědomili, co jste udělali za blbost. Západ zná jen vítěze, ten pomalejší žere hlínu. Když se nějakej ostrostřelec zrovna nedívá vaším směrem, můžete se mu přiblížit za krk a propíchnout ho věrným nožem. Když to nikdo nezpozoruje, jste v pohodě. Takhle sem vyřešil nejednu po*ělanou situaci.

12 Is Better Than 6

Sem tam můžete najít i svazek dynamitu, nebo brokovnici dvouranku. To pomůže. Ale stejně se nedá vyřítit se ze dveří, jak Butch a Sundance. Musíte využívat prostředí. Schovávat se, krejt se, rozbíjet okna a používat dveře do salónu jako úkryt před deštěm kulek. Je lepší schovat se v smradlavý latríně s mrtvým tělem pod nohama, než to koupit z pušky do sombrera.

12 Is Better Than 6

Víte, proč není možný běhat jak šílenec a střílet kolem sebe? Tak za prvý, málo munice. Za druhý vás první chlap zabije, protože jeho muška je zatraceně lepší, než ta vaše. A za třetí, tady se jedna kulka rovná konec a restart. Dost to připomíná tu divnou hru z osmdesátek. Jo, Hotline Miami se jmenovala. Jenže tady nemáme automatický kulomety a masky. Jenom písek a smrt.

12 Is Better Than 6

Jen se koukněte, jak dobře se na to dívá. Western tu má svý kouzlo a krev je červenější, než bejvá. A to sem se ani nezmínil o tý divný muzice, co tady hraje. Jo, je to country a ne každýmu to musí vyhovovat, ale sem to pasuje, jak korzet na barovou tanečnici. A je to originální. A to jako dost. Život tady je drsnej, ale má kouzlo a to jsem si o něčem nemyslel docela dlouho.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

83 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz