Slováci otočili zápas se Švédskem

• 6
Moskva - Hokejisté Slovenska porazili ve svém třetím vystoupení na turnaji Baltika v Moskvě Švédsko 3:1. Vítězové otočili vývoj zápasu v třetí třetině, dva góly přitom dali v poslední minutě. Švédové, kteří jako první odehráli v třetím dílu série Euro Hockey Tour všechny zápasy, tak skončí s jedním bodem poslední. Oba týmy od počátku dokazovaly, že mají velký problém se střeleckou produktivitou. Slováci doposud dali na turnaji pouze dva góly, jejich soupeř dokonce jen jediný - českým hokejistům.

Na rozdíl od čtvrtečního skandinávského derby však nemuseli své umění často předvádět ani brankáři.

Na Seveřanech navíc bylo vidět, že nastoupili v rozmezí pěti dnů již ke čtvrtému zápasu. Přesto se dostali v závěru druhé třetiny do vedení, když první pětka zamkla soupeře jako při přesilovce a Rhodin otevřel skóre.

Slovákům se ale hned v úvodu třetího dějství podařilo vyrovnat a úřadující světoví šampióni, kteří startují na turnaji série Euro Hockey Tour poprvé v historii, se začali tlačit do útoku.

Když se už zdálo, že se utkání bude muset prodlužovat, vstřelil 44 vteřin před koncem Richard Pavlikovský druhý gól a skóre zápasu završil jeho spoluhráč Miroslav Hlinka v následné power play.

"Jsem hlavně rád, že po nešťastném zápase proti Čechům jsme tento zvládli. Předchozí zápas jsme si zanalyzovali a snažili se z něho poučit. Ve volném dnu jsme se navíc na Švédy dokonale připravili a naše taktika byla, jak se ukázalo, správná," podotkl slovenský kouč František Hossa.

Přesto ani on nevěřil, že v samém závěru dají jeho svěřenci dva góly. "Už jsem si připravoval čtveřice, které budou v prodloužení hrát," přiznal Hossa.

Jeho protějšek Hardy Nilsson si postěžoval, že jeho tým již byl nadmíru unaven. "Odehráli jsme čtyři zápasy v krátké době, včetně těžkého včerejšího. Přesto jsme ale mohli rozhodnout již dříve. V závěru jsme se ale dostali pod tlak a poté inkasovali," pokrčil rameny Nilsson.

Výsledek:
Slovensko - Švédsko 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
44. Hanzal (Richard Pavlikovský), 60. Rastislav Pavlikovský (Hanzal, Čierny), 60. M. Hlinka - 38. Rhodin (Kahnberg, Hallberg). Rozhodčí: Semjonov - Kamurkin, Olenin (všichni Rus.). Vyloučení: 7:10. Diváci: 1200.