Utkání je u konce a Slovensko jej dotáhlo k výhře a třem bodům. Snadné to ale rozhodně nebylo, neboť Francie předvedla opravdu aktivní hru, byla dokonce aktivnější, co se počtu střel týká, jenže Slovensko dnes mělo dvě výrazné osobnosti. Tou první byl gólman Samuel Hlavaj a tou druhou autor dvou branek Libor Hudáček. Francouzi nezvládli ztrátu umazávat a když ve 49. minutě navýšil Mário Grman na tříbrankový rozdíl, bylo rozhodnuto. Slováci pak závěr ukočírovali a nemusela je mrzet ani inkasovaná branka z hole Floriana Chakiachviliho sedm sekund před koncem. Zápas skončil výsledkem 2:4, Francie je po této porážce na šestém místě se čtyřmi body, Slovensku patří třetí místo s 11 body.

Francouzi se v dalším utkání představí v pondělí od 16:20 proti Švédsku, Slovensko nastoupí už neděli od 20:20 proti Lotyšsku.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 9 109 diváků.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Yohann Auvitu (Francie) a Libor Hudáček (Slovensko).

Kudrna

Rozhodčí: Ansons (LAT), Fraňo (CZE) – Hofer (GER), Lundgren (SWE)

Francie právě vstřelila branku!
Francouzi v úplném závěru ještě korigují výsledek, když se dostali do rychlé akce, přihrávku k levému kruhu dostal FLORIAN CHAKIACHVILI a ten pohotovou ranou překonal Hlavaje – 2:4. Asistence: Anthony Rech.

59:16

Tak ještě jedno vhazování před Hlavajem, už se ale pouze dohrává a diváci aplaudují další výhře slovenského celku.

58:52

Pospíšil nabíjel na modrou Čerešňákovi, do přihrávky ale vložil hůl jeden z Francouzů a puk srazil do středního pásma.

58:26

Gajdoš chytře pustil puk za sebe, a zároveň tělem zablokoval útočníka soupeře. Za sebou měl ještě Goliana.

57:57

Je signalizovaný ofsajd Francie, Slováci tak mohou zatím v pásmu v klidu rozvinout vlastní protiakci.

57:22

Zápěstím střílel Hudáček, tohle ale letělo nad a on tak na hattrick musí zatím zapomenout.

56:32

Po buly se ke střele dostal Louis Boudon, puk byl sražen a Hlavaj si pak ještě musel poradit s nepříjemnou dorážkou.

56:29

Zakázané uvolnění Slovenska.

55:51

Kelemen za brankou Francie předvedl velký důraz a i proti přesile se dokázal prosadit a rozehrát k modré čáře.

55:26

Zápas je teď docela dost rozkouskovaný mnoha přerušeními. Diváci se však baví po svém a udržují atmosféru na topu.

54:58

Po vyhraném buly vystřelil Daňo, jeho pokus z pravé strany byl ovšem obranou Francie sražen.

54:25

Menší vzruch i před Hlavajem, jeho spoluhráči mu málem srazili puk do branky. Slovensko ale těžký okamžik přečkalo a zase jde do útoku.

54:09

No a celou pasáž zakončil svým bekhendem Slafkovský. Papillon sbírá jeden úspěšný zákrok za druhým.

53:46

Neuspěl ani Cehlárik, ten střílel z pravého kruhu.

53:15

Zpoza branky si vyjel Kelemen a snažil se Papillona překvapit okamžitou střelou. Ten se ale doslova přilepil na tyčku a zase přerušil hru.

52:48

Od modré čáry nahodil Fehérváry, Papillon pro jistotu přerušil hru.

52:31

No a arénou už zní Macejko. Slovenští fans si užívají zápas a pohodu přenáší i na hráče.

51:54

Až moc prudká příhra na Kudrnu, ten se sice po puku natahoval, seč mu síly stačily, nakonec z toho ale bylo jen zakázané uvolnění.

51:17

Další nebezpečný pokus na francouzskou branku, Slovensko je teď v laufu.

50:41

Okolo levého mantinelu se prohnal Hrivík, v útočném pásmu nabil Slafkovskému, tomu to ale moc nesedlo a puk projel vedle Papillonovy branky.

50:02

Vysoký Auvitův oblouček končí u slovenské obrany, hráči v bílém tak vyráží zase na zteč.

49:20

Slovenští fanoušci oslavují gól hromadným poskakováním, celkově v hale panuje skvělá atmosféra.

48:24
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci opět unikají do tříbrankového náskoku. Na modré čáře měl moře času si prohlédnout situaci MÁRIO GRMAN, jeho prudké nahození pak před brankou tečoval jeden z francouzských hráčů a puk skončil za překvapeným Papillonem – 1:4. Asistence: Tomáš Tatar, Libor Hudáček.

47:48

Na teč nabízel puk Llorca, spoluhráč ale jeho myšlenku nedokázal rozvinout, když mu puk podjel pod holí.

47:14

Cingel byl o zlomek sekundy později u přihrávky zpoza branky, jinak by zakončoval z velice dobré pozice. Francie se horkotěžko ubránila.

46:16

Přes obránce se prodral Regenda, jeho šťouchnutí do puku z bezprostřední blízkosti však prolétlo vedle pravé Papillonovy tyčky.

45:54

Protečovaný puk do pásma Francie, zase tu máme střídání obou celků v nepřerušené hře.

45:21

Na pravé straně měl trochu času a prostoru na průnik Daňo, jeho zakončení bekhendem ovšem postrádalo jakoukoliv nebezpečnost.

44:38

Urputný souboj o puk u mantinelu, rozhodčí dával možná až moc času na to, aby případné rozehráli.

43:59

Oba celky střídají, akci Francie bude startovat Bruche.

43:26

Od modré čáry nahazoval Fehérváry, Papillon toho mnoho neviděl a byl určitě rád, že puk prolétl vedle jeho branky.

42:55

Na pravé straně už startoval Kelemen, křížný pas na něj ale zastavil pozorný Valentin Claireaux.

42:17

Francouzi nastoupili do třetí třetiny s velkým odhodláním a dělají rychlým pohybem soupeři docela problémy.

41:58

Kevin Bozon se už už dostával za obranu Slovenska, na poslední chvíli mu ale puk odskočil od hokejky.

41:18

Na opačné straně se do pozice cpal Libor Hudáček, byl ovšem obranou vytlačen za branku.

40:50

Krátký závar před Hlavajem, před ním sklepával Bertrand a šlo to jen těsně vedle!

40:01

Do třetí třetiny udělali Francouzi změnu v brance, Sebastiana Ylönena nahradil Quentin Papillon.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 22:05.

Statistiky

Střely na branku: 18:14
Zásahy brankářů: 11:17
Vyhraná vhazování: 19:22

Čtyřicet minut je pryč a slovenský celek si vybudoval dvoubrankový náskok. I ve druhé části ale byla Francie hodně nebezpečná a Hlavaj musel několikrát vážně zasahovat. Když pak dal Libor Hudáček ve 23. a 30. minutě dvě branky, vše vypadalo jasně, jenže v 36. minutě se Francie také dočkala a po příhře Tima Bozona snížil na současných 1:3 Sacha Treille. Rozhodně je tak ve třetí třetině o co hrát!

40:00

Druhá třetina skončila.

39:30

Marek Hrivík byl rychlejší než Pierre-Édouard Bellemare a bekhendem o zadní mantinel rozehrál ještě jednu akci svého celku.

38:58

Hra je v rohu kluziště uvnitř pásma Francie, Slováci se teď nemohou dostat do nějaké lepší pozice.

38:12

Ze středního pásma nahodil na branku Gajdoš, Ylönen puk vytřepal z chráničů a hned rozehrál.

38:04

Slováci překombinovali akci u brankoviště, pozorný Ylönen jim pak puk srazil.

37:23

Už to vypadalo, že se do pozice na zakončení dostane i Jordann Perret, byl však nakonec vytlačen do rohu.

36:52

Najednou je Francouzů plný led, další střelu vyslal Addamo a Hlavaj si pak musel hlídat i dotírajícího Kevina Bozona.

35:44
Šance

Tímto gólem tak skončila 103 minut a dvě sekundy trvající neprůstřelnost Samuela Hlavaje.

35:44
Gól

Je sníženo. Francie zůstala v útočném pásmu, z rohu dostal puk ke kruhům T. Bozon, našel SACHU TREILLEHO, ten neváhal a ranou z první překvapil Hlavaje, který ani nešel do pořádného zákroku – 1:3. Asistence: Tim Bozon, Yohann Auvitu.

35:16

Pospíšil schytal do zad střelu od modré čáry, ale vypadá to, že mu to vůbec nevadilo. Hned pokračoval ve hře.

35:08

No a Hlavaj si poradil i s pokusem z opačného křídla, puk srazil do ochranné sítě.

34:43

Justin Addamo vyslal štiplavý pokus z levé strany, křížná rána prolétla kousek vedle Hlavaje.

34:10

Martin Fehérváry se dokázal vymanit z těsné obrany, kdy měl u soupeře zaklesnutou hůl a povedlo se mu posunout puk do středního pásma.

33:14

Možná až trochu překombinovaná akce Slovenska, puk nakonec pouze projel francouzským brankovištěm.

32:48

Zakázané uvolnění Slovenska, hra se stěhuje před Hlavaje.

32:22

Vše se nyní snaží uklidnit Golian svým nahozením za branku Francie.

31:34

Před Hlavajem se teď objevil na chvíli volný Kevin Bozon, snažil se o důrazné zakončení, ležící gólman Slovenska mu ale puk zvládl srazit.

31:10

Pokračuje hokej ve vysokém tempu, tohle bude s přibývajícím časem více vyhovovat Slovensku.

30:24

Za Francii hrozil Bruche, jeho prudkou ránu přizvedl Hlavaj svou maskou.

29:56
Gól

A je to o tři! Ve středním pásmu se k puku dostal LIBOR HUDÁČEK, v tom útočném se před ním rozestoupili obránci, on se s ničím nepáral a prudkým švihem překvapil Ylönena – 0:3. Bez asistence.

29:27

Ylönen teď vystartoval proti Tatarovi, skočil rybičku a nataženou holí trefil puk a teprve poté i hráče. O faul se tak nejednalo.

28:51

Střela i na opačné straně, Ylönen vyrážel do rohu.

28:05

Z pravé strany vystřelil Treille a Hlavaj si chvíli nebyl vůbec jistý svým zákrokem. Nakonec ale puk našel před sebou a poslal jej pryč z brankoviště.

27:12

Z dálky to zkusil Nemec, Ylönen ale měl s dobrým výhledem zjednodušenou pozici.

26:52

Hra se teď přelévá ze strany na stranu, vše končí ještě před případnou střelou.

26:25

Na opačné straně nahazoval od mantinelu Čerešňák, puk byl sražen mimo ledovou plochu.

25:50

Pěknou střelu přes obránce předvedl Tim Bozon, mířil zleva na první tyčku, Hlavaj puk vyrazil.

25:10

Pospíšilovi nevyšlo vyjetí zpoza branky Francie a musel se i on bleskově vracet, aby se soupeř nedostal do případného brejku.

24:44
Šance

Francie si bere oddechový čas, chce otupit tlak soupeře.

24:44

Závar pŕed Ylönenem, ten musel nejprve vyřešit Kudrnovu teč a poté i jeho pokusy o dorážky po pokračování akce.

24:05

Oba celky jsou už v plném počtu.

23:55

Nemcovo nahození od modré čáry k brance neprošlo, puk se zastavil o stínícího hráče.

23:20

Opět se hrálo před brankou Francie a puk prolétl jen těsně vedle Ylönena.

22:35
Gól

Další akce už ale Slovákům klapla a ti vedou o dvě branky! Po kombinaci u modré čáry se kolem obránce obtočil LIBOR HUDÁČEK, posunul se blíže k brance a ranou do horní části překonal Ylönena – 0:2. Asistence: Šimon Nemec, Juraj Slafkovský.

22:26

Před brankou se o teč snažil Andrej Kudrna, puk ale sklepl vedle.

22:05
Trest

Máme tu další vyloučení, nyní na francouzské straně. Dvě minuty za sekání si jde odkroutit Jordann Perret.

21:34

Od modré čáry nahazoval Auvitu, táhlý pokus letěl vedle Hlavajovy branky.

21:26
Trest

Je po přesilovce, neboť sudí našel před brankou sekání Tomáše Tatara. Síly na ledě se nám vyrovnávají.

21:15

Rána přišla až teď, Ylönen zastavil pokus z levého kruhu.

20:55

Zatím je to jen o přihrávkách, pozici na střelu si Slováci ještě nenašli.

20:22
Trest

Hned v úvodu druhé části je tu faul Francie. Dvě minuty za držení obdržel Hugo Gallet.

Trestné minuty: 4:4

Je za námi první třetina, do které vstoupili Francie aktivní hrou, ale postupně se vše přelilo na slovenskou stranu. Ylönen v bráně soupeře se ale překonával, podílel se na ubránění dvou oslabení a jednou mu dokonce pomohlo břevno. Poté měli dvě přesilovky i Francouzi, dokázali v nich Slovákům zatápět, ale ani zde gól nepadl. Už to vypadalo, že se branky nedočkáme, když Slovensko podniklo útok na poslední chvíli a Pavol Regenda před brankovištěm tečoval Grmanův pokus. Puk prošel Ylönenovi mezi betony a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.

20:00

První třetina skončila.

19:56
Gól

Gól do šatny! Slováci se dostali do rychlého protiútoku pravou stranou, do druhé vlny přihrával Cingel, Grmanova střela byla na cestě k brance hned dvakrát tečována a tím, kdo se puku dotkl jako poslední, byl PAVOL REGENDA. Ylönena překonal mezi jeho betony a je to 0:1! Asistence: Mário Grman, Lukáš Cingel.

19:41

Regenda se vrátil do hry, Slovensko ubránilo i druhé oslabení.

19:27

Slováci se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

18:41
Šance

Obrovskou šanci měl Pierre-Édouard Bellemare, Hlavaj ale zneškodnil i tohle, když se bleskově přemístil a chytil střelu z levého kruhu!

18:17

Z první střílel Dair, Hlavajovu branku ale o poměrně velký kus minul.

17:41
Trest

Pavol Regenda naskočil z trestné lavice do hry, ale hned se dopustil dalšího prohřešku. Takže se tam vrátil, aby si odseděl dvě minuty za nedovolené bránění.

17:25

Tlak Francie pokračuje a zleva zakončoval Bertrand. Hlavaj vyrazil.

16:26

Tim Bozon neprostřelil hráče, stojící před brankou, Slovensko poté vyhodilo přes všechny čáry.

15:52

Před Hlavajem operoval Treille, snažil se o dorážku volného puku, slovenský gólman ale měl celou akci pod kontrolou a přerušil hru.

15:39
Trest

Přesilovku si zahraje i Francie, na trestnou lavici míří Pavol Regenda, aby odpykal dvouminutový trest za podrážení.

15:29

Kelemen se dokázal obtočit kolem svého strážce a z rohu hledal Regendu. Od něj se puk odrazil směrem na branku a Ylönen musel opět rychle na led.

14:38
Šance

Matúš Sukeľ našel Kudrnu, jeho střelu přes bránícího hráče ale dokázal Ylönen nějakým způsobem vyrazit!

14:21

Protiútok Francie potáhl Kevin Bozon, jeho střela z levého křídla skončila u pozorného Hlavaje.

13:52

Hudáček hledal z pravé strany Cingela, dal mu ale moc prudký pas vzduchem.

13:30

Slovenští fanoušci se snaží povzbudit své hráče, kterým poslední minuty zrovna moc nešly.

12:58

Sražená střela Auréliena Daira prolétla kousíček kolem Hlavajovy lapačky a skončila na zadním mantinelu.

12:13

Po dlouhé době se hrálo před Hlavajem, Francouzi rozjeli slušný závar, Bertrand ale nakonec přesný pokus nevymyslel.

11:30

Kombinace mezi Kelemenem a Grmanem ke střele nevedla, Francie už zakládá protiútok.

11:11

Teď to ale Matúš Sukeľ nevymyslel s rozehrávkou, nahazoval ještě před červenou čárou a bylo z toho zakázané uvolnění.

10:34

Pěkné sklepnutí od Sukeľa, Ylönen však i tohle zvládl zastavit svým rozklekem!

09:56

Francie ubránila i druhé oslabení, hraje se v pěti na obou stranách.

09:51

Pouze trefená boční síťka, poté zakročil i rychlý Ylönen.

09:28

Francii se daří vyhodit ven z pásma, bránící čtveřice může prostřídat.

08:47

Z modré čáry si sjížděl Nemec, dostával pas a byl by sám před Ylönenem, jenže nedokázal přihrávku zpracovat!

07:56
Trest

Jenže Francouzi se dopustili dalšího faulu, tentokrát jde na trestnou lavici Tim Bozon s trestem za hákování.

07:50

Francie je v plném počtu, Treille se vrátil do hry.

07:40

Nepovedená rozehra Slováků na levé křídlo, puk doklouzal na zakázané uvolnění.

07:04

Slafkovský se u brankoviště otáčel do lepší pozice, při střele mu ale poskočil puk a Ylönen nemusel řešit těžký zákrok.

06:40

No a nyní Nemec neudržel modrou čáru. Slovensko rozjíždí další pokus.

06:08

Nemec napřahoval k děsivé ráně, jenže se mu puk svezl po čepeli a skončil u prvního bránícího hráče Francie.

05:50
Trest

Je tu první vyloučení zápasu, dvě minuty za nedovolené bránění si jde odsedět Sacha Treille. Slovensko má přesilovku.

05:31

Oba celky střídají v nepřerušené hře, dopředu jde zase Slovensko.

04:55
Šance

Slováci rozjeli kombinaci v útočném pásmu, střela vyšla na Nemce, ten prudkou ranou zápěstím trefil břevno!

04:19

Od modré čáry nahazoval Slaffkovský, jeho prudký puk s Cehlárikovou tečí prolétl těsně vedle Ylönenovy branky.

03:25

Kelemen dojel nahozený puk, jenže mu scházela podpora spoluhráčů a ani on tak neměl kudy zakonćit.

03:05

Zakázané uvolnění Slovenska, vhazovat se bude po Hlavajově levici.

02:39

Andrej Kudrna potáhl levou stranou, po objetí branky hledal Goliana, ten už byl ale pokrytý a neměl prostor pro střelu.

01:50

Úvod zápasu patří trochu překvapivě Francii, Slováci se ještě nedostali pořádně k puku.

01:06

Od modré čáry nahazoval Florian Chakiachvili a Hlavaj si musel dávat pozor, neboť hrozilo, že někdo z chumlu před ním by mohl tečovat.

00:20

Jako první se do útoku vydali Francouzi, Tim Bozon se ovšem k zakončení nedostal.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Úvodní sestavy:

Francie: Ylönen (Papillon) – Gallet, Auvitu (A), Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Dair, Bellemare (A), T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Bruche, Boudon, Rech – Treille (C), Addamo, K. Bozon – Simonsen.
Trenér: Philippe Bozon

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, P. Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Hrivík (A), Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar (C) – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna.
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Ansons (LAT), Fraňo (CZE) – Hofer (GER), Lundgren (SWE).

Utkání v Ostrava Areně začne ve 20:20, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Slovensko

Slováci jsou na tom lépe, na třetím místě posbírali osm bodů. Úvod do šampionátu sice nebyl nejlepší, když přišla prohra s Německem, poté se ale vše zlepšilo. Slovensko postupně porazilo Kazachstán, v prodloužení USA a nakonec si bez problémů poradilo s Polskem. V tomto duelu se o góly postarali Cingel, Tatar, Cehlárik a opět Cingel, Samuel Hlavaj vychytal nulu a Slováci se tak mohli radovat z vítězství 4:0.

Odehrané zápasy

Slovensko – Německo 4:6 (0:0, 2:3, 2:3)
Slovensko – Kazachstán 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
USA – Slovensko 4:5 pp (0:2, 1:2, 3:0 – 0:1)
Slovensko – Polsko 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Lídři kanadského bodování

Libor Hudáček 6 (3+3)
Martin Pospíšil 6 (2+4)
Šimon Nemec 5 (1+4)

Francie

Galský kohout má po čtyřech odehraných zápasech čtyři body a je na šestém místě tabulky. Francouzi šampionát nezačali dobře, prohráli s Kazachstánem a poté i po prodloužení s Lotyšskem, nicméně poté zvládli stěžejní duel s Polskem a mohou tak hrát klidněji, neboť záchrana není daleko. Naposledy se Francouzi střetli s USA a tento zápas rozhodla první třetina, ve které zámořský celek nasypal soupeři čtyři branky a duel v poklidu dohrál.

Francie – Kazachstán 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Lotyšsko – Francie 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)
Polsko – Francie 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
USA – Francie 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Stephane Da Costa 4 (2+2)
Yohann Auvitu 3 (0+3)
Justin Addamo 2 (2+0)
Pierre-Edouard Bellemare 2 (2+0)

Dobré odpoledne u dalšího utkání MS v ledním hokeji. Společně se podíváme na utkání skupiny B mezi Francií a Slovenskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.