David Kämpf (64) z Toronta slaví svou trefu.

David Kämpf (64) z Toronta slaví svou trefu. | foto: John E. Sokolowski-USA TODAY SportsReuters

Útočník Kämpf gólem přispěl k triumfu Toronta nad Los Angeles

• 2
Ve čtvrtečních zápasech hokejové NHL se bodově prosadil jediný Čech. Centr David Kämpf byl jedním ze střelců Toronta u vítězství 5:0 nad Los Angeles. Výhru slavil i Radek Faksa z Dallasu po výsledku 4:3 z prodloužení nad Ottawou. Naopak dvojice Filip Hronek - Dominik Kubalík s Detroitem neuspěla 1:5 na Floridě.

Po Bostonu a New Jersey (43 bodů) je nejlepším týmem Východní konference a zároveň i celé NHL Toronto (40 bodů) poté, co průběžný lídr Západu Vegas má bodů 39. Naposledy ve formě hrající Maple Leafs přidali do své sbírky triumf 5:0 nad Los Angeles.

O výsledku rozhodla čtyřgólová druhá třetina, kdy za domácí skórovali Pierre Engvall, William Nylander, po 21. v řadě bodující Mitchell Marner a český centr David Kämpf (17:41, 1+0, +1, 1 střela). Své čtvrté trefy sezony docílil v 26. minutě z rychlého protiútoku zakončeného střelou z levého kruhu.

Poslední slovo zápasu si vzal v 50. minutě ještě kanonýr Auston Matthews. První hvězdou byl zvolen gólman Toronta Ilja Samsonov, jenž na čisté konto potřeboval 29 zákroků.

Elitní týmy Centrální divize, Dallas a Winnipeg, ve čtvrtek shodně zapsaly výhry a tak nadále s 35 body sdílejí prvenství. Stars uspěli 4:3 po prodloužení nad Ottawou. Museli ovšem otáčet skóre, když od 42. minuty hosté drželi stav 2:3. V 55. minutě však srovnal Nils Lundkvist a vítězný obrat dokonal v poslední minutě nastavení Tyler Seguin. Radovat se tak mohl i český centr Radek Faksa (15:21, +/-: 0, 1 střela).

Zmiňovaný Winnipeg pro změnu dobyl led St. Louis. Na výhře Jets 5:2 se nejvíce podílel tříbodový útočník Pierre-Luc Dubois (2+1). Český gólman vítězů David Rittich plnil jen roli náhradníka.

Hokejisté Floridy výsledkem 5:1 nedali šanci Detroitu, za který po konfliktu s domácím Nickem Cousinsem z 57. minuty zápas nedohrál obránce Filip Hronek (23:20, -2, 1 střela). U dvou obdržených gólů Red Wings byl na ledě i útočník Dominik Kubalík (15:26, -2). Panthers, hrající bez zraněného Radka Gudase, se v ofenzivě mohli spolehnout na více hráčů, jediným dvoubodovým mužem duelu byl útočník Matthew Tkachuk (1+1).

Pětigólovou domácí výhru ve stejný den bral i druhý floridský celek, Tampa Bay po výsledku 5:2 nad Nashvillem. Úvodní dvougólový náskok Lightning po trefách Braydena Pointa a Coreyho Perryho ještě hosté dokázali vymazat, když se prosadili Mark Jankowski a Alexandre Carrier. Na další tři zásahy domácích ze třetí třetiny už ale Predators odpověď neměli. Podruhé v zápase skóroval Point a slavili rovněž Nic Paul a Brandon Hagel.

Výsledky NHL

Florida Panthers - Detroit Red Wings 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Branky: 18:05 Tierney (M. Staal), 21:47 Luostarinen (Barkov, Reinhart), 22:45 Mahura (Bennett, M. Tkachuk), 34:52 Kiersted (Cousins, E. Staal), 35:37 M. Tkachuk (Verhaeghe, Ekblad) - 28:09 Berggren (Copp, Raymond). Rozhodčí: Rehman, Brenk, Murray, Suchánek. Diváci: 14 961.

Florida Panthers Bobrovskij (Knight) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Kiersted, Mahura – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Barkov (C), Reinhart – Cousins, E. Staal, White – Lomberg, Tierney, Dalpe.

Detroit Red Wings Nedeljkovic (Husso) – Chiarot (A), Seider, Hronek, Oesterle, Hägg, Lindström – Raymond, Larkin (C), Perron – P. Suter, Rasmussen, Kubalík – Erne, Copp (A), Sundqvist – Berggren, Veleno, Czarnik.

Tampa Bay Lightning - Nashville Predators 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky: 01:16 Point (Cole, Černák), 02:53 Perry (Stamkos, Hedman), 42:14 Point (Cirelli, Kučerov), 47:10 Paul (Stamkos), 55:40 Hagel (Sergačjov, Elliott) - 10:51 Jankowski, 32:36 A. Carrier (F. Forsberg, Niederreiter). Rozhodčí: G. Dwyer – P. Lambert.

Tampa Bay Lightning Elliott (Vasilevskij) – Perbix, Hedman, Černák, Cole, Foote, Sergačjov – Cirelli, Point, Hagel – Kučerov, Stamkos, Paul – Killorn, Colton, Maroon – Perry, Bellemare, Naměstnikov.

Nashville Predators Saros (Lankinen) – Gross, Josi, A. Carrier, Ekholm, Fabbro, Lauzon – Duchene, Pärssinen, Granlund – Jeannot, Sissons, F. Forsberg – Niederreiter, R. Johansen, Co. Smith – McCarron, Jankowski, Trenin.

Dallas Stars - Ottawa Senators 4:3P (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 05:07 Heiskanen (Hintz, Pavelski), 06:55 Heiskanen (W. Johnston, Lundkvist), 54:54 Lundkvist (Hintz), 64:31 Seguin (W. Johnston) - 13:52 Brassard (Batherson), 18:47 Chabot (B. Tkachuk, M. Joseph), 41:27 Hamonic (DeBrincat, Sanderson). Rozhodčí: Lee, McCauley – Tobias, Galloway.. Diváci: 18 023..

Dallas Stars Oettinger (Wedgewood) – Lundkvist, Heiskanen, Hakanpää, Lindell (A), C. Miller, R. Suter – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Seguin (A), Faksa, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Glendening, Kiviranta.

Ottawa Senators A. Forsberg (Talbot) – Zajcev, Chabot (A), Sanderson, Hamonic, Holden, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – M. Joseph, Gambrell, Motte – Watson, Kastelic, Brassard.

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky: 38:36 Thomas (Tarasenko, Rosén), 50:43 Leivo (O'Reilly, B. Schenn) - 15:51 Dubois (Scheifele, Stanley), 20:27 Connor (Eyssimont, Pionk), 24:06 Wheeler (Scheifele, Dubois), 47:39 Dubois (Morrissey, DeMelo), 58:06 Perfetti (Wheeler, Pionk).

St. Louis Blues Greiss (Binnington) – Leddy, Parayko (A), Rosén, Faulk, Mikkola, Bortuzzo – B. Schenn (A), O'Reilly (C), Leivo – Kyrou, Barbašev, Tarasenko (A) – Saad, Bučněvič, Bitten – N. Walker, Acciari, T. Pitlick – Thomas.

Winnipeg Jets Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), Schmidt, Dillon, Pionk, Samberg, Stanley, DeMelo – Perfetti, Scheifele (A), Wheeler – Connor, Dubois, Eyssimont – Barron, Lowry (A), Mäenalanen – Jonsson Fjällby, D. Gustafsson, Harkins.

Toronto Maple Leafs - Los Angeles Kings 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky: 25:10 Engvall (Timmins, Kerfoot), 25:36 Kämpf (Holmberg, Brodie), 26:16 Nylander (Bunting, Holl), 33:29 Marner, 49:37 Matthews (Nylander, Bunting). Rozhodčí: Joannette, Dunning – Mills, Smith. Diváci: 18 567.

Toronto Maple Leafs Samsonov (Murray) – Holl, Giordano, Liljegren, Sandin, Timmins, Brodie – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner (A), Tavares (C), N. Robertson – Engvall, Kämpf, Kerfoot – Malgin, Holmberg, Aston-Reese.

Los Angeles Kings Quick (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, S. Walker, Edler – Kaliyev, Kopitar (C), Fiala – Arvidsson, Danault (A), Moore – Vilardi, Kempe, Iafallo – Anderson-Dolan, Lizotte, Grundström.