Holík zařídil v prodloužení výhru New Jersey

N e w Y o r k - Góly s přídomkem Made in Czech přispěly v NHL k vítězství hokejistů New Jersey nad Floridou 6:5. Zápas řešilo až prodloužení a v něm rozhodl Robert Holík, který před tím asistoval u druhého gólu Patrika Eliáše. Ten ve čtvrté minutě nejdříve zbrzdil raketový nástup Floridy, která vedla už 2:0, a v závěru druhé třetiny přivedl svůj tým poprvé do vedení 5:4. Porážky, první v sezoně, se nečekaně dočkalo Colorado, které před vlastními diváky marně ostřelovalo branku Phoenixu, na střely zvítězilo 45:16, na góly podlehlo 0:4.

Robert Holík ve druhé minutě prodloužení střílel z pravého kruhu mezi betony floridského gólmana Trevora Kidda. "Myslím, že to nečekal," řekl spokojený střelec o vítězné brance. Gólman Floridy jen konstatoval: "Byla to dobrá střela. Vyjel jsem, ale už nestačil dát nohy k sobě."

V brance Phoenixu, který má nejlepší start do sezony v historii klubu, bezchybně vzdoroval střelcům Colorada Sean Burke, který nejenže v dešti střel udržel na svém kontě nulu, ale připsal si také asistenci u druhého gólu. Zkazil tak svému slavnému kolegovi Patricku Royovi v brance domácího týmu skvělou bilanci z osmi zápasů se sedmi výhrami a jednou remízou.

New Jersey - Florida 6:5 v prodl. (3:4, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky:
4. a 40. Eliáš (McKay, Holík), 8. (Mogilnyj, Brylin) a 11. Gomez (Mogilnyj), 36. Brylin (Mogilnyj, Gomez) 62. Holík - 3. (Whitney, Novoseltsev) a 55. Jokinen (Novoseltsev, Whitney), 7. a 10. Hedican (u obou Whitney, Sillinger), 3. Larionov (Boyle, Bure). Střely na branku: 26:21. Diváci: 13 168.

Colorado - Phoenix 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
2. Alatalo (Tkachuk, Roenick), 37. Roenick (Tkachuk, Burke), 53. Green (Doan), 60. Wilson (Smith, Carney). Střely na branku: 45:16. Diváci: 18 007.

Edmonton - Anaheim 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
14. (Smith, Smyth) a 47. Guerin (Weight, Niinimaa), 11. Niinimaa (Weight, Poti), 34. Kilger (Brewer), 46. Poti - 7. Tverdovskij (Rucchin, Havelid), 18. Selänne (Tverdovskij), 28. Cullen (Kariya, Ronnqvist). Střely na branku: 37:19. Diváci: 12 002.

Za klubem je počet bodů v kanadském hodnocení, góly + přihrávky, střely na branky a bilance plus/minus při účasti na vstřelených a inkasovaných brankách