Lukáš Anděl z Jihlavy se raduje z gólu proti Třebíči.

Lukáš Anděl z Jihlavy se raduje z gólu proti Třebíči. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Hokejové Budějovice zdolaly Kladno a vedou, derby ovládla Jihlava

• 16
Hokejisté Českých Budějovic ve šlágru 8. kola druhé nejvyšší soutěže zdolali Kladno 3:0, zvítězili v pátém utkání po sobě a upevnili si pozici v čele tabulky. Rytíři znovu nastoupili bez Jaromíra Jágra. Na druhé místo se posunul Přerov po výhře 6:3 nad Havířovem. Počtvrté v řadě uspěla Slavia, která si v Edenu poradila s Ústím nad Labem 2:1.

V zaplněné českobudějovické Budvar areně si diváci na první branku museli počkat do 31. minuty, kdy se prosadil Martin Beránek. Sedmnáctiletý útočník zaznamenal premiérovou trefu v 1. lize.

V závěrečné dvacetiminutovce stvrdili Jihočeši tříbodový zisk góly útočníků Codyho Bradleyho a Miloslava Čermáka. Motor v sedmi zápasech neuspěl pouze proti Jihlavě (0:7), Středočeši prohráli třetí z uplynulých čtyř duelů.

Havířov vedl v Přerově už v osmé minutě 2:0, ale domácí do konce první části manko smazali. Rozhodující branka padla ve 32. minutě, kdy útočník Jakub Navrátil posunul Přerov do vedení 4:3. Úspěch domácích pojistil dvěma brankami v závěrečné pětiminutovce centr Marek Sikora.

Slávistům se nepovedl vstup do sezony a prohráli třikrát po sobě, ale proti týmu pod vedením Jana Čalouna, olympijského vítěze z Nagana a mistra světa z roku 1999, potvrdili, že špatný začátek hodili za hlavu. O čtvrtém triumfu v řadě rozhodli dvěma góly na počátku druhé třetiny. Slovan se v závěru prostřední části vrátil do hry, vyrovnat se mu ale už nepodařilo.

Jihlava přestřílela Třebíč 6:3 a radovala se ze čtvrtého triumfu z pěti utkání. Horácká Slavia ve třetím dějství dokázala srovnat na 3:3, ale za pouhých 46 sekund bek Jan Pohl vstřelil v početní výhodě vítězný gól Dukly.

Definitivní pojistku přidali domácí v 57. minutě dvěma góly v rozpětí 35 sekund. Domácí útočníci Matěj Pekr a Josef Skořepa si vylepšili osobní statistiky o tři kanadské body.

Prostějov rozstřílel poslední Kadaň 9:2. Jestřábi rozhodli o výhře v prostřední dvacetiminutovce, kdy z nerozhodného stavu 2:2 odskočili do tříbrankového vedení. Dvěma trefami v závěru druhé třetiny zkompletoval útočník Lukáš Žálčík hattrick. V poslední části přidali domácí ještě čtyři góly. Konečný výsledek stanovil čtvrtým zásahem večera Žálčík.

Kromě rodáka ze Šumperka se blýskli i další útočníci Jestřábů - Marek Račuk posbíral pět asistencí a Jan Starý s Radkem Prokešem branku a dvě přihrávky. Trhači neuspěli ani v osmém zápase a doposud získali jediný bod za prohru v prodloužení.

Vsetín zdolal doma Frýdek-Místek 3:2 a oslavil třetí triumf za sebou, hosté naopak mají opačnou bilanci. Valaši si za 14 minut hry vypracovali vedení 2:0, ale hosté na konci první části snížili. Dvoubrankový náskok si vzalo mužstvo Jiřího Dopity zpátky v 51. minutě díky obránci Dominiku Rudlovi, jehož trefa byla nakonec rozdílová. Kontaktní gól hostů přišel až sekundu před závěrečným klaksonem.

Benátky si na vlastním ledě poradily s Litoměřicemi 4:2 a ukončily sérii čtyř porážek. Středočeši přiklonili vítězství na svou stranu ve třetím dějství, v němž dvěma brankami zlomili stav 2:2.

15.Kadaň8001716:541

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Branky: 08:58 Anděl (Pekr, Suchánek), 11:41 Pekr (Anděl, Skořepa), 32:47 Pekr (Skořepa, Štindl), 43:50 J. Pohl (Zeman, Čachotský), 56:01 Skořepa, 56:36 Čachotský - 06:02 Kusko (Nedvídek, Čermák), 22:27 L. Horký (Čejka, Nedbal), 43:04 L. Horký (Střondala). Rozhodčí: Barek, Obadal – Doležal, Kokrment. Diváci: 2 395.

HC Dukla Jihlava Lundström (Brož) – J. Pohl, Štebih, D. Váňa, Suchánek, Půža, Štindl, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Osmík, Hrníčko – D. Čermák.

SK Horácká Slavia Třebíč Dostál (Do. Svoboda) – Bilčík, Čermák, Vl. Brož, Nedbal, Čejka, D. Mikyska, Furch – Süss, Raška, L. Horký – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Čejka, Tadeáš Král, Paták – Ferda, Střondala, M. Novák.

ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 30:55 Beránek (Pavlin), 41:47 Bradley (Šimánek), 55:32 Čermák (Pýcha, Heřman). Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Rubáš, Tvrdík.

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Strmeň) – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – Čermák, Heřman, Doktor – M. Novák, Gilbert, Endál – Šimánek, Bradley, Z. Doležal – Beránek, Dančišin, Babka.

Rytíři Kladno Cikánek (Brízgala) – Nash, J. Říha, P. Hořava, Veber, Zelingr, Kehar, Svedlund – J. Strnad, Bláha, Kubík – Redlich, Hajný, Kružík – Vildumetz, Filip, Jelínek – Bláha, Zikmund, Vampola.

HC ZUBR Přerov - AZ RESIDOMO Havířov 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Branky: 12:19 Navrátil (Hejcman, Goiš), 16:52 Popelka, 25:46 Pala (T. Sýkora, Rachůnek), 31:09 Navrátil (Zbořil), 55:31 Sikora (M. Novotný, Zbořil), 59:43 Sikora (Popelka, Pšurný) - 04:20 L. Bednář (R. Veselý, Haas), 07:51 Haas (R. Veselý, Rehuš), 28:36 Rehuš (F. Seman, Maruna). Rozhodčí: Veselý, Cabák – Lukš, Gančarčík. Diváci: 1910.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Šurý) – Pala (A), M. Pohl, M. Novotný (A), Zbořil, R. Černý, Padrnos, Malina – Rachůnek, T. Sýkora (C), T. Doležal – Popelka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Š. Kratochvíl, Moučka, Mašín.

AZ RESIDOMO Havířov Lukáš (32. Bláha) – Chroboček, Matai, Houdek, Luža, Rutar, Mrowiec, Ševěček – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek.

LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň 9:2 (2:2, 3:0, 4:0)

Branky: 01:19 Starý (Račuk), 07:10 Žálčík, 25:05 Karpov (Starý, Prokeš), 37:20 Žálčík (Račuk), 39:08 Žálčík (Divíšek, Račuk), 46:51 Nouza (Divíšek, Havlík), 53:20 Mikliš (Havlík, Prokeš), 57:16 Prokeš (L. Luňák, Venkrbec), 59:50 Žálčík (Račuk, Starý) - 06:22 Jánský (Kadeřávek, Říha), 08:30 J. Müller (Jánský, Říha).

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Huf) – Foltýn, D. Kolář, Mikliš, Rašner, J. Zdráhal, Havlík – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – Venkrbec, Dvořáček, L. Luňák – Matýs, V. Meidl, Prokeš.

SK Trhači Kadaň Hamalčík (Štěpánek) – Kadeřávek, Szathmáry, Franc, Strejček, Popela, Janeba, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Helt – Říha, J. Svoboda, Rezek – Vašíček, J. Müller, Tupý – Wágner, Jánský, Maršoun.

HC Slavia Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 20:51 Šmerha (J. Drtina), 25:04 M. Ondráček (L. Krejčík) - 38:01 Chlouba (L. Volf, Jeřábek). Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Coubal, Maštalíř. Diváci: 488.

HC Slavia Praha Honzík (Šorf) – Valík, J. Novák, J. Drtina, Štibingr, Hrdinka, Saňa, Duda – Heldák, Šagát, Kubica – J. Doležal, J. Veselý, Šmerha – M. Ondráček, Šteiner, L. Krejčík – Tejral, Furch, Matějka.

HC Slovan Ústí nad Labem Groh (J. Dlouhý) – Zukal, Jeřábek, M. Vágner, M. Zdvořáček, Březák, M. Jandus, Mert – L. Volf, Vrdlovec, Chlouba – Melka, Roubík, Tůma – T. Jandus, Krliš, Jícha – Chrpa, Pšenička.

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 4:25 Jeník (Kolmann, Teplý), 11:33 M. Zachar (D. Špaček), 45:12 J. Mikyska (Maier, Psota), 52:48 Bittner (J. Mikyska, Niko) - 4:42 Rousek (Válek, Voženílek), 33:22 Voženílek (Machala, Pavlas). Rozhodčí: Vokřál, Wagner – Bosák, Kotlík. Diváci: 170.

HC Benátky nad Jizerou Schwarz (Žajdlík) – Kunst, Kolmann, T. Hanousek, Jan Bednář, Niko, Maier – Jeník, Duda, Teplý – Psota, J. Mikyska, Bittner – M. Zachar, Najman, D. Špaček – Průžek, Šír, Braid.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Michajlov) – Marcel, Pavlas, Gaspar, Smetana, Buchtela, Jebavý, Kvasnička – Pour, J. Kloz, Korkiakoski – Rousek, Válek, Voženílek – Machala, Flynn, Šik – Jirásek, M. Havelka, J. Dvořák.

VHK ROBE Vsetín - HC Frýdek-Místek 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky: 08:33 Kucharczyk (Jenáček), 13:49 Pechanec (Rob, Jonák), 50:01 Rudl (Rác, Kuronen) - 19:45 Hrňa (Raška), 59:59 Klimša (Hrňa, Bartko). Rozhodčí: Fiala, Kopeček – Novák, Zídek.. Diváci: 2475.

VHK ROBE Vsetín Šelepněv (Sachr) – Mikuš, Černý, Slováček, Teper, Rudl, Hryciow, Jenáček – Theoret, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Jindra, Podešva, Šilhavý.

HC Frýdek-Místek Malík (L. Daneček) – L. Kovář, Hrachovský, Zahradníček, Bartko, Žovinec, Krisl, D. Stránský – Klimša, Mikulík, Rudovský – Raška, M. Kovařčík, Hrňa – J. Kalus, Peterek, Kofroň – Christov, Przybyla, Kuťák.