Královéhradecký útočník Lukáš Chmelíř (vlevo) v šanci před Filipem Landsmanem, brankářem Chrudimi | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Jihlava v první lize poprvé prohrála a pustila před sebe Chomutov a Ústí

• 0
Hokejisté Jihlavy v 6. kole první ligy poprvé vyšli bodově naprázdno a nedobrovolně opustili první místo v tabulce. Porážky týmu z Vysočiny 1:3 ve Znojmě využilo severočeské duo Chomutov, Ústí nad Labem a odsunulo Duklu na třetí pozici.

V čele zatím vyrovnané tabulky, v níž první a jedenáctý tým dělí pět bodů, je Chomutov. Úřadující vítěz první ligy porazil 4:1 Benátky nad Jizerou. Skóre otevřel v 6. minutě chomutovský Jíra a další góly přidali v rozpětí jedné minuty v úvodu druhé třetiny Sikora s Pulpánem. Závěr druhé dvacetiminutovky ale domácí trochu vypustili a Benátky je potrestaly brankou Pavlů. V poslední části tempo opadlo, Chomutov hru kontroloval a přidal čtvrtý gól.

Ústí zdolalo stejným skóre Písek a také ono rozhodlo o vítězství v úvodní třetině. Na vedoucí branku domácího Kanka dokázal za tři minuty odpovědět dorážkou písecký Polodna, pak domácí získali dvoubrankový náskok po střelách Pajiče a Kanka v přesilovce. V závěrečné půlminutě zápasu nasadili hosté hru bez brankáře a Hovorka pečetil výsledek zápasu střelou do prázdné branky Jihočechů.

Skóre zápasu Znojmo - Jihlava otevřel ve druhé dvacetiminutovce Haman, ovšem Dukla ještě v téže třetině zásluhou Jeslínka vyrovnala. O vítězný gól se ve třetím dějství postaral domácí Staněk. Hosté ještě zkoušeli hru bez brankáře, avšak tři body pečetil v samotném závěru do prázdné klece Orsava.

V dalších zápasech si Beroun udržel na svém ledě neporazitelnost a zdolal 3:1 nováčka z Litoměřic. Dosud poslední Tábor si vyšlápl na Třebíč, deklasoval ji 5:1 a na dno tabulky klesla po porážce 2:4 s Hradcem Králové Chrudim.

Hokejová 1. liga - 6. kolo:

Vrchlabí - Olomouc 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
10. Tvrdek, 15. Látal, 23. Zíma - 4. Haluza. Rozhodčí: Ondřej - Svoboda, Lučina. Vyloučení 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 1330.

Hradec Králové - Chrudim 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky: 17. a 44. Moskal, 11. Horák, 42. Volráb - 15. Martinec, 44. Blažek. Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1410.

Beroun - Litoměřice 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
1. Bartánus, 57. Nedvěd, 60. Hertl - 53. Slížek. Rozhodčí: Trombík - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 700.

Tábor - Třebíč 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky: 11. Kostourek, 20. Černý, 35. Kudrna, 46. Török, 60. Kocar - 22. Dolníček. Rozhodčí: Kubičík - Matějček, Chocholouš. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 750.

Znojmo - Jihlava 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 28. Haman, 49. Staněk, 59. Orsava - 36. Jeslínek. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:7, navíc Pláněk - Pitule 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1778.

Havlíčkův Brod - Kadaň 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
1. Šenkeřík, 50. Knotek, 58. J. Ondráček - 25. Hlubuček, 44. Eiselt. Vyloučení: 6:7, navíc Němec (H. Brod.) 10 minut. Využití: 1:2.

Chomutov - Benátky nad Jizerou 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
6. Jíra, 24. Sikora, 25. Pulpán, 47. Horna - 40. Pavlů. Rozhodčí: Jeřábek - Dědeček, Hluchý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1309.

Ústí nad Labem - Písek 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
4. a 12. Kanko, 10. Pajič, 60. Hovorka - 7. Polodna. Rozhodčí: Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2087.