Hokejisté Vrchlabí, kteří se v nové sezoně po deseti letech vracejí do 1. ligy,...

Hokejisté Vrchlabí, kteří se v nové sezoně po deseti letech vracejí do 1. ligy, tento týden trénují v Pardubicích. S tamním klubem pro nastávající roky navázali spolupráci, a tak se k jejich týmu připojili i první, vesměs mladí hráči Pardubic. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Vrchlabí vyhrálo ve Frýdku-Místku a navázalo na zisk z Přerova

• 0
Hokejisté nováčka Vrchlabí vyhráli v předehrávce 9. kola první ligy na ledě Frýdku-Místku 5:3 a posunuli se v neúplné tabulce na 11. místo o skóre za svého dnešního soupeře. Navázali na pondělní vítězství v dohrávce 1. kola v Přerově 3:2 po samostatných nájezdech a v pátém utkání v sezoně oslavili třetí výhru.

Do vedení se dostal jako první už ve čtvrté minutě Frýdek-Místek díky brance Radka Veselého, ale 71 sekund před koncem úvodní třetiny vyrovnal Ondřej Matýs a ve 23. minutě otočil stav Pavel Mrňa. Domácí smazali ztrátu v čase 33:16 v přesilové hře díky Milanu Mikulíkovi, ale po 15 sekundách závěrečné části vrátil Vrchlabí vedení Ondřej Chrtek.

Ve 45. minutě zvýšil náskok hostů v přesilovce čtyř proti třem Tomáš Nouza a vzápětí upravil už na 5:2 Matej Paulovič. Za domácí už jen zkorigoval výsledek v 53. minutě svým druhým gólem v utkání Veselý.

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Vrchlabí 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky: 03:35 R. Veselý (Hrachovský), 33:16 Mikulík (Kofroň, Šedivý), 52:18 R. Veselý (Klimša, Tomi) - 18:49 Matýs (Mrňa, J. Moník), 22:17 Mrňa (F. Moník), 40:15 Chrtek (Heřman, Linhart), 44:54 Nouza (Niko, Paulovič), 47:26 Paulovič (Pochobradský, M. Kratochvil). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Konvička, Kráľ.

HC Frýdek-Místek Suchánek (Švančara) – Haman, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, Z. Malík – Šedivý, Mikulík, Kofroň – Klimša (A), R. Veselý, Tomi – Martynek (A), Peterek, Raška – Kaukič, Stuchlík, Matiaško – Przybyla.

HC Stadion Vrchlabí Štěpánek (Soukup) – Linhart (A), Hrádek, Oliva, Niko, Blažej, Jirků (C), J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Pochobradský, Paulovič – Mrňa, Urban, F. Moník – Hozák, Matýs, Chalupa.