Tomáš Šoustal v dresu Poruby

Tomáš Šoustal v dresu Poruby | foto: Profimedia.cz

Poruba zdolala ve šlágru první ligy druhý Vsetín a vede o sedm bodů

• 0
Hokejisté Poruby vyhráli ve šlágru 18. kola první ligy v azylu v Kravařích nad druhým Vsetínem 3:0 a zvýšili náskok v čele tabulky už na sedm bodů. Na třetí místo se posunul Sokolov, který doma zdolal pražskou Slavii 4:3 v prodloužení. Baník využil porážky Litoměřic, které v Chrudimi podlehly béčku Pardubic vysoko 0:5.

Poruba oslavila šestou výhru za sebou a rozhodla o ní před 1085 diváky ve druhé třetině. V čase 21:21 otevřel skóre po průniku Lotyš Frenks Razgals a v 28. minutě zvýšil po přihrávce Ondreje Šedivého Petr Mrázek. V závěrečném dějství ještě pojistil výhru Šedivý. Brankář Ondřej Bláha udržel díky 36 zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Vsetín prohrál třetí z uplynulých šesti duelů.

Sokolov pošesté v řadě bodoval a popáté z toho vyhrál. Baník musel od poloviny první třetiny dohánět ztrátu po brance Tomáše Šmerhy, který poprvé v sezoně nastoupil za svůj bývalý klub na střídavý start z extraligové Mladé Boleslavi. Po 135 sekundách druhé části vyrovnal Adam Křemen, ale v 36. minutě vrátil Pražanům vedení v přesilové hře obránce Karel Klikorka.

Za 121 vteřin odpověděl Tomáš Rohan a na začátku třetí třetiny otočil stav svým druhým gólem v utkání Křemen. V 53. minutě se opět prosadil také Šmerha a vynutil nastavení, které v čase 63:51 rozhodl Jaromír Kverka. Slavia prohrála popáté za sebou.

Litoměřice po šňůře osmi vítězství nebodovaly podruhé za sebou. Záložní tým Dynama uspěl počtvrté z uplynulých pěti utkání. Už po první třetině vedl 3:0 díky trefám Tomáše Urbana, beka Ondřeje Chabady a Daniela Herčíka, jenž zužitkoval početní výhodu. V závěru utkání ještě dovršil výsledek dvěma góly Michal Pochobradský. Gólman David Honzík pochytal všech 34 střel a poprvé v ročníku udržel nulu.

Obhájce triumfu v první lize Zlín zdolal Prostějov 5:4 a po sérii čtyř porážek vyhrál potřetí za sebou. Beranům vyšel skvěle vstup do utkání a v 5. minutě vedli po brankách obránce Jiřího Suhrady a Nicolase Werbika už 2:0. Jestřábi ale rychle smazali ztrátu po gólech Matouše Venkrbce a Jakuba Illéše, který v čase 11:02 využil přesilovou hru.

V polovině utkání vrátil Beranům náskok Jakub Šlahař, ve 34. minutě sice odpověděl Jan Veselý, ale za 41 sekund se opět radovali domácí po trefě Jana Süsse. V 54. minutě zvýšil vedení Zlína kapitán Bedřich Köhler a 102 sekund před koncem už jen zkorigoval výsledek Jiří Fronk.

Třebíč uspěla v derby týmů z Vysočiny v Pelhřimově proti domácí Jihlavě a po výsledku 2:0 oslavila po sérii tří porážek druhé vítězství za sebou. V čase 30:15 otevřel skóre Matěj Svoboda a 44 sekund před koncem při power play do prázdné branky zpečetil výsledek Slovinec Miha Štebih. Brankář Jan Mičán udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Poslední Frýdek-Místek Místek ukončil sérii 14 proher a vyhrál v Přerově 3:2 v prodloužení. V čase 64:30 o tom rozhodl polský útočník Kamil Walega. Přerov neuspěl poprvé po šňůře čtyř výher. Na předposlední Slavii ztrácí Frýdek-Místek šest bodů.

Z 13. na 12. místo se posunul znojemský nováček, který doma vyhrál nad Kolínem 3:2 po samostatných nájezdech. V rozstřelu o tom rozhodl Petr Beránek, který gólem v 41. minutě vynutil i nastavení. Orli se dočkali bodů poprvé po třech zápasech a vyhráli teprve podruhé z posledních devíti utkání. Kolínští Kozlové si připsali sedmou porážku z uplynulých osmi vystoupení.

Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky: 02:09 Suhrada (Werbik, Novák), 04:47 Werbik, 30:07 Šlahař (Zbořil), 33:51 Süss (Kindl, Šlahař), 53:11 Köhler - 06:59 Venkrbec (Pěnčík, Drtil), 11:02 Illéš (Račuk, Z. Doležal), 33:10 J. Veselý (Šidlík, Hanousek), 58:18 Fronk (Krejčí). Rozhodčí: Grygera, Mejzlík – Kleprlík, Komínek.

Berani Zlín Huf (Kořének) – Hrbas (A), Salonen, Suhrada, Zbořil, M. Novotný, Talafa, Čáp – Keränen, Salmio, Paukku – Süss, Kindl, Šlahař – Sadovikov, Werbik, Novák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

LHK Jestřábi Prostějov Štipčák (Halouzka) – Hanousek, Šidlík, Pěnčík, Drtil, Krejčí, Forman, Kloz – Fronk, Hašek, V. Burian (A) – J. Veselý, Račuk, Illéš – Slanina, Pitule, Z. Doležal – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).

HC Baník Sokolov - HC Slavia Praha 4:3P (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 22:15 Křemen, 37:15 T. Rohan (Rulík, D. Novotný), 41:59 Křemen (Osmík), 63:51 Kverka (Tomeček, Klejna) - 10:31 Šmerha (Kulda, Holý), 35:14 Klikorka (Knotek, Guman), 52:25 Šmerha (Průžek, Kulda). Diváci: 602.

HC Baník Sokolov Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan, Tureček, Weinhold, Mlčák, Klejna, Maty. Beran – Kružík, Kverka, Tomeček – Vrdlovec, Přikryl, Csamango – Křemen, Osmík, V. Adamec – D. Novotný, T. Rohan, Šlechta – Rulík.

HC Slavia Praha Zajíček (R. Málek) – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek, Eliáš – Průžek, Kulda, Šmerha – Matě. Beran, Knotek, Guman – Všetečka, Žejdl, J. Brož – Havrda, Slavík, Slavíček.

HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek 2:3P (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 19:05 Indrák (Chludil), 35:45 Mácha (Indrák, Krisl) - 08:25 Marosz (Hrachovský), 19:59 Haman (Marosz), 64:31 Walega (Svačina, D. Kowalczyk). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Otáhal, Bezděk.

HC ZUBR Přerov Postava (Stuchlík) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Krisl (C), J. Adámek, Cubo, Hanák – Indrák, Pechanec, Jak. Svoboda – T. Doležal (A), Hejcman, Mácha – Tarnoczy, Chludil, Tomi – Goiš, Ministr, Jan Svoboda.

HC Frýdek-Místek Švančara (Mokry) – Š. Havránek, Haman (A), Výtisk (C), D. Kowalczyk, Homola, Hrachovský – Haas, Walega, Svačina – Doktor, Marosz, Ramik – R. Veselý, Ćmiel, Klimša – Geidl, Šuhaj, Macháček – Hotěk.

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 30:14 Matě. Svoboda (Malý), 59:17 Štebih (Mičán). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Zídek, Pěkný. Diváci: 1511.

HC Dukla Jihlava A. Beran (Maláč) – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Kachyňa, D. Kolář (A), Kočí – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Jungwirth, T. Havránek, Štefančík – Jelínek, Menšík, V. Brož – Berger, Pořízek, Krajč.

SK Horácká Slavia Třebíč Mičán (Pakarinen) – Bořuta, Furch, Štebih, Vodička, Baláž, Kříž, Poizl – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Matě. Svoboda, Malý, Ferda (A) – Frömel, Kučera, Michalčuk – L. Stehlík, Maty. Svoboda.

Poruba - VHK ROBE Vsetín 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 21:19 Razgals (Klimíček, Christov), 27:30 P. Mrázek (O. Šedivý, Krenželok), 45:27 O. Šedivý (Krenželok, P. Mrázek). Rozhodčí: Svoboda, Rapák – Vašíček, Kráľ. Diváci: 1085.

Poruba O. Bláha (Dolejš) – A. Sedlák, Doudera, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, A. Adamec – Šoustal, Střondala (A), Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Klímek – O. Šedivý, Krenželok (C), P. Mrázek.

VHK ROBE Vsetín Romančík – Larsen, Staněk, Ďurkáč, Petrovický, Kunc, Smetana (A), Kojo, Š. Bláha – Rob (A), Bērziņš, Jonák – Hrňa (C), Klhůfek, Kubiš – Jandus, Kern, Vaňo – Dědek, Kratochvil.

HC Dynamo Pardubice B - HC Stadion Litoměřice 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky: 04:54 Urban (J. Mikyska, Pochobradský), 16:32 Chabada (Nedbal, Hrníčko), 19:14 Herčík (Chabada, Rohlík), 56:23 Pochobradský (Švec, J. Mikyska), 57:27 Pochobradský (J. Mikyska, Urban). Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Maštalíř, Štěpánek. Diváci: 327.

HC Dynamo Pardubice B Honzík (Vomáčka) – Zdráhal, Hrádek, Švec, Bučko, Chabada, Nedbal, Kubíček – Herčík, Rákos (A), Hrníčko – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Rohlík, Lichtag – Rouha, Kaut (C), Žálčík (A).

HC Stadion Litoměřice Pařík (Cichoň) – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák (C), Aubrecht, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák (A), Sihvonen – J. Koláček, Jícha (A), Hauser – Korkiakoski, Costa, Vopat – Kordule, Vitouch, P. Svoboda.

HC LERAM Orli Znojmo - SC Marimex Kolín 3:2N (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)pen. 3:2

Branky: 20:27 Jenyš (Bartko, Šťovíček), 40:42 Beránek (Šťovíček, Zahradníček), Beránek - 25:22 Gaspar (Pajer, Skořepa), 36:40 Chalupa (Pilař, Piegl). Rozhodčí: Tomáš Horák, Tomáš Micka – Milan Jindra, Ondřej Polák.. Diváci: 1224.

HC LERAM Orli Znojmo Groh (Durný) – Zahradníček, Remta, E. Mareš, Bartko, Stránský, J. Jenáček, Tejnor (A) – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Sklenář, Hruška (C), Jenyš – Berka, Matuš (A), L. Adámek – J. Sedláček, Čermák, Masař.

SC Marimex Kolín Soukup (Šatný) – Pinkas, Kolmann (A), Piegl, J. Šedivý, Hampl, Gaspar, Naar – Pajer, Koukal (C), Z. Král (A) – Dlouhý, P. Moravec, Ouřada – Chalupa, Morong, Pilař – Síla, Skořepa, K. Lang.