Zlín - Sparta

Zlín - Sparta - Pavel Kubiš ze Zlína, Michal Gulaši ze Sparty | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Role se poprvé obrátily, Sparta neunesla tíhu emocí

• 2
Útočník Michal Broš skočil před rozhodčím "rybičku" a chtěl mu tím naznačit, že soupeř simuluje – osobní trest na 10 minut. Obránce Karel Pilař přímo u sudího vehementně protestoval – osobní trest na 10 minut. Až po čtvrtém zápase série platí, že problémy s emocemi už zažily oba týmy. Dřív se to týkalo Zlína, v sobotním utkání na stadionu Luďka Čajky však nervy povolily sparťanům.

"Začali jsme mít krvavé oči," přiznal sparťan Pilař, který dostal desetiminutové tresty celkem dva. "Nevím proč, ale dělali jsme přesně to, co Zlín u nás. Prohráli jsme si zápas sami." Přitom to dlouho vypadalo, že se bude opakovat páteční scénář. Zlín začal velkým tlakem, jenže Sparta ustála šance a šla do vedení.

Co se změnilo? "Za stavu 3:0 je vždycky těžké nepodlehnout uspokojení. Někteří to zvládli, někteří ne," uznal obránce Pilař.

"Od druhé třetiny se pořád vztekali. Mysleli si, že to zabalíme. Jenže pak prohrávali, a to je vždycky větší tlak na psychiku," říkal Pavel Kubiš, útočník RI Okna Zlín Z toho všeho pramenily fauly a diskuze s rozhodčími, které plnily sparťanskou trestnou lavici.

"Ta spousta vyloučených z naší strany byla potápějící," povzdechnul si sparťanský obránce Marek Černošek. "Je to rozhodně jedna z věcí, kvůli které jsme prohráli."

Jakkoli je stav série výrazně lepší pro Spartu, sobotní vývoj dává Zlínu návod na cestu za případnou další výhrou. O všech čtyřech utkáních totiž platilo: kdo udržel vedení, udržel i emoce. Sparta kvůli rvačce brzy ztratila útočného bijce Podlešáka, pak jí na 10 minut chyběl Broš, i tyto věci rozhodly.

"Dneska jsme to nezvládli, ale každá prohra je k něčemu dobrá. Aspoň si řekneme, co bylo z naší strany špatně," dodal Pilař.