Hokejisté Motoru České Budějovice slaví gól proti Vervě Litvínov. | foto: ČTK

Budějovičtí hokejisté vyhráli i potřetí, Litvínov k prvním bodům nepustili

• 29
České Budějovice porazily v předehrávce 4. kola extraligy hokejisty Litvínova 6:3 a vyhrály i třetí zápas v sezoně. Dvěma góly a asistencí se na výhře Motoru podílel kapitán Milan Gulaš, jenž se posunul do čela produktivity. Severočeši dokázali ve druhé třetině stáhnout dvougólové manko, přesto si připsali třetí nezdar a nadále čekají na premiérový bodový zisk. České Budějovice si pojistily první příčku, hosté klesli v neúplné tabulce na poslední.

V brance Litvínova dostal poprvé v sezoně šanci Godla, který v minulém ročníku vychytal Vervě dvě vítězství v Budvar areně. Na začátku zápasu přežil se spoluhráči první přesilovku domácích, v 6. minutě ale inkasoval, když jej překonal kapitán Motoru Gulaš.

Českobudějovičtí byli střelecky aktivnější a ještě v první části se dočkali i druhého gólu. Po Gulašově přihrávce překonal Godlu přesnou střelou od modré čáry obránce Štencel.

Předehrávka 4. kola extraligy

Zápas České Budějovice - Litvínov v podrobné reportáži

Na přelomu první a druhé třetiny hosté nevyužili početní výhodu, následně ale skórovali v oslabení. Hrachovinu překonal z brejku Helt. Domácí Pech poté trefil tyč, ale z gólu se radoval opět Litvínov. Po samostatné akci a objetí branky se prosadil Kudrna.

Motor rychle ztracené vedení nepoznamenalo. V polovině zápasu mu vrátil vedení bezprostředně po buly Pech a kouč Růžička stáhl Godlu ze hry. Jeho nástupce Zajíček ale domácí nezastavil. Za necelé dvě minuty jej v přesilovce prostřelil Gulaš a ve 36. minutě posunul Jihočechy k vítězství v další početní výhodě Dzierkals.

České Budějovice měly poté šanci duel definitivně rozhodnout v početních výhodách, šestý gól ale nepřidaly a v 50. minutě v oslabení inkasovaly. Premiérovou branku v extralize si připsal lotyšský reprezentační obránce Zile. Více zdramatizovat duel se nicméně Litvínovu nepodařilo, naopak Zajíčka překonal ještě jednou Hanzl.

Hlasy trenérů:
Jaroslav Modrý (České Budějovice):
„Před výbornou kulisou nám rozdíloví hráči dali šanci vyhrát. Na Pecha s Gulašem je radost se dívat. Také je třeba říct, že nás podržel gólman. Měli jsme vynikající vstup, potom jsme si chybami zkomplikovali zápas. Trochu jsme ztratili koncentraci a dělali věci, které normálně neděláme. Ale pomohli jsme si přesilovkou, vzali si zpátky náskok a pohlídali si to.“

Karel Mlejnek (Litvínov): „Nezačali jsme dobře. Chyběl nám pohyb, rychlost, souboje. Z toho pramenil stav po první třetině. Ve druhé jsme se dostali do zápasu, ale Motor šel znovu do vedení po naší prohrané buly. V závěru jsme chtěli něco udělat s výsledkem, jenže jsme dělali hrubé, nepoctivé, nedisciplinované věci. Pokud se dopustíme čtyř faulů v útočném pásmu, nedá se s tím už nic dělat.“

HC Motor České Budějovice - HC Verva Litvínov 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Branky: 5:49 Gulaš (Přikryl), 10:59 Štencel (Gulaš, Pech), 29:07 Pech , 30:53 Gulaš (Pech, Šenkeřík), 35:55 Dzierkals , 56:34 Hanzl (Štencel) - 24:12 Helt (Berka), 27:15 Kudrna (Zile), 49:01 Zile (Estephan). Rozhodčí: Antonín Jeřábek, René Hradil - Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda. Diváci: 5604.

HC Motor České Budějovice: Hrachovina - Štencel, Vráblík - Bindulis, Hovorka - Kachyňa, Šenkeřík - Doudera - Gulaš, Pech, Přikryl - Doležal, Koláček, Tomeček - Dzierkals , Hanzl, Karabáček - Strnad, Toman, Valský

HC Verva Litvínov: Godla (29. Zajíček) - Jaks, Zile - Šalda, Zeman - Demel, Strejček - Kolář - Estephan, Kudrna, Zdráhal - Abdul, Straka, Stránský - Berka, Hlava, Sukeľ - Havelka, Helt, Zygmunt