Conor Allen z Plzně vyrovnává na 2:2 v duelu se Spartou.

Conor Allen z Plzně vyrovnává na 2:2 v duelu se Spartou. | foto: ČTK

Extraliga? Výborná soutěž, pochvaluje si plzeňský bek Allen

• 3
V Plzni i v české nejvyšší soutěži se rozkoukal rychle. Hned ve třetím kole proti Spartě si americký obránce Conor Allen připsal premiérovou extraligovou trefu. Ve 46. minutě po velkém tlaku napřáhl za útočnou modrou čárou a střelou bez přípravy překonal brankáře Machovského. Tahle akce určila stav 2:2 po šedesáti minutách, druhý bod v prodloužení ale urvala Sparta, když po Košťálkově přesné ráně využila přesilovku čtyři na tři a potrestala faul kapitána Gulaše.

„Jsem moc rád, že můj gól přispěl týmu k zisku jednoho bodu. Ale samozřejmě bych byl daleko raději, kdybychom získali všechny tři. Byli jsme lepším týmem, bohužel jsme nevyužili spoustu šancí,“ mínil 28letý Allen, rodák z Chicaga.

Plzeň si ho vyhlédla na jaře, kdy ze zámoří přesídlil do německého Wolfsburgu. Předtím si připsal i sedm startů v NHL za New York Rangers, téměř tři stovky utkání nasbíral v AHL. Loni na jaře s českými spoluhráči Frkem, Noskem a Hronkem slavil v AHL zisk prestižního Calder Cupu v barvách Grand Rapids Griffins.

Co vám napověděla úvodní tři kola o české extralize?
Že je to výborná soutěž, velice kvalitní. Hraje se rychlý hokej, fyzicky náročný, je tu spousta šikovných hokejistů. Hodně mě to tady baví a těším se na celou sezonu.

Jak chutnal váš premiérový gól?
Skvěle. Byl jsem šťastný, že jsme dokázali rychle odpovědět na jejich druhý gól a srovnali. Jsem rád, že má trefa pomohla k bodu, ale raději bych samozřejmě bral vítězství.

Na ledě se občas hodně jiskřilo. Věděl jste od spoluhráčů, že zápasy se Spartou bývají vypjaté?
Samozřejmě, v šatně mi o tom kluci vyprávěli. Do každého zápasu jdu naplno, ale tady bylo hned poznat, že mezi oběma kluby je dlouhá historie... (úsměv) A přesně tak to na ledě vypadalo. Jakmile se přerušila hra, emocí a strkanicí před oběma brankami bylo hodně.

Jak zatím hodnotíte svoji hru i celou defenzivu Plzně?
Osobně se cítím každým dnem, každým tréninkem lépe a lépe. A myslím, že naše defenziva je silná. Dnes jsme prohráli kvůli dvěma gólům, které jsme inkasovali v oslabení, soupeř přesilovky dokázal využít. Ale při hře pět na pět to bylo z naší strany v pořádku.