Hráči Pardubic se radují z vítězství. Zleva brankář Milan Klouček, Anthony...

Hráči Pardubic se radují z vítězství. Zleva brankář Milan Klouček, Anthony Camara a Denis Kusý. | foto: ČTK

Camara je skvělý, podržel nás i gólman, říká pardubický kouč Král

• 0
Hokejisty Pardubic trápí velká marodka. Trenéru Královi chybí hráči, jako je Zohorna, Tybor nebo Kusý. I tak se však jeho týmu ve včerejším zápase proti Českým Budějovicím podařilo prolomit sérii čtyř prohraných utkání v řadě. Pardubice na domácím ledě Motor přehrály vysoko 5:1.

„Po čtyřech prohrách se nám to konečně podařilo zlomit, dali jsme hodně branek, podržel nás v bráně Klouček a od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Vyhráli jsme zaslouženě,“ hodnotil výkon Dynama na pozápasové konferenci trenér Richard Král.

České Budějovice ovšem v utkání šly do vedení. V sedmé minutě se individuální akcí blýskl hostující obránce Slováček, ten z velkého úhlu nahodil puk směrem na branku tak šikovně, že trefil Kloučka do brusle a od ní se puk odrazil za jeho záda.

Odpovědět se Dynamu podařilo až v úvodu druhé třetiny, kdy z přesilovky zápěstím od modré vypálil Nakládal. Vyrovnal na 1:1 a Dynamo mělo od té chvíle zápas ve své režii.

Rozhodující vedení poté v 35. minutě domácím zařídil Anthony Camara, když zasunul puk do prázdné branky po kličce do bekhendu. Šlo již o jeho dvacátý gól v letošní sezoně.

„Dopředu je skvělý, má tah na branku a je na něm vidět, že chce dávat góly. Má také dobrý výběr místa,“ komentoval výkony svého svěřence Král.

Dalším, kdo se blýskl, byl Australan Kale Costa. Ten nastoupil teprve ke třetímu zápasu v extralize, a rozhodně to nevypadalo, že tento osmnáctiletý útočník je v lize nováčkem. Dostal se do několika zajímavých šancí, kterým chybělo pouze přesnější zakončení.

„Zahrál velice dobře, stejně tak i minulý zápas v Boleslavi (2:5). Hrál výborně a jsem s ním naprosto spokojený,“ chválil Král Costu s tím, že mladíček určitě dostane důvěru i v příštím zápase Dynama. „V play off ale pro něj asi místo ještě nebude. Je to jiná soutěž a Kale bude ještě mít čas se ukázat někde jinde,“ dodal Král.

Dynamu se v letošní základní části podařilo Motor přehrát ve všech čtyřech vzájemných zápasech. Až do včera ovšem duely končily maximálně jednogólovým rozdílem.

Již v úterý čeká Pardubice další zápas. V 17.30 nastoupí ve Vítkovicích, proti kterým Východočeši zatím taktéž sbírají jen výhry.