Nejsem superstřelec, smál se Kalla

Pardubice - To byl zápas, který Jaroslav Kalla ze své paměti jen tak nevymaže. Kladenský útočník byl ústřední postavou bláznivé přestřelky na pardubickém ledě, kterou hosté vyhráli 7:5. Čtyřmi góly k tomu přispěl právě on. „To se mi ještě v žádném extraligovém utkání nepovedlo. Na nic podobného si vůbec nevzpomínám," zářil Kalla.

"Vždyť já jsem dal maximálně dva góly, nikdy jsem nebyl žádný superstřelec,“ smál se kladenský hrdina, který měl v letošní sezoně na svém kontě zatím pět branek.

Po takovém utkání musíte prožívat obrovskou radost. Je to tak?
Samozřejmě mě to moc těší, i když některé góly jsem dal se štěstím. Velkou radost mám především z vítězství.

Věřili jste, že si ho můžete odvézt? Pardubice doma už pětkrát po sobě nevyhrály.
Věděli jsme, že Pardubice nehrají v poslední době moc dobře. Nám naopak vyšla předchozí dvě utkání. Věřili jsme, že můžeme uspět. Nakonec se to povedlo. Zejména díky zlepšené střelbě. V minulých zápasech jsme měli moc šancí, ale zahazovali jsme. Konečně nám to tam začalo padat.

Ani Pardubice střelecky v minulých zápasech nezářily. Nejste překvapen tím, jaká přestřelka se na ledě strhla?
Ani ne. Pardubicím je vlastní technický hokej, neřežou to. Proto se hrálo hodně útočně, skoro vůbec se nebránilo. Navíc bylo hodně vyloučení, což také napomohlo k vysokému počtu branek. Divákům se musel zápas líbit. I těm pardubickým, přestože jejich tým prohrál. Bylo co vidět.

Vy jste utkání nezačali nejlépe. Ve 23. minutě jste prohrávali 1:3. Pak jste ale zavelel k obratu. Byla to dost šťastná trefa z úhlu. Myslíte, že to byl zlomový okamžik?
Je pravda, že to byl hodně šťastný gól. A navíc vlastní. Nahrával jsem před branku na Tomáše Hornu a jeden z pardubických obránců si puk srazil do vlastní sítě. Určitě bylo důležité, že padl a že jsme rychle snížili na 2:3.

Do stavu 3:1 měly Pardubice navrch. Věřil jste, že můžete ještě uspět?
Dokud neskončí 60. minuta, není dohráno. A se stavem 1:3 se pořád dá něco dělat. Musíte furt hrát. Kdybychom prohrávali o pět šest gólů, bylo by to jiné.

Dal jste gól na 3:2 a za dalších 65 vteřin váš tým už vedl 4:3. Co takový obrat s vaším týmem udělal?
Byla to obrovská euforie. Z ní vyplynuly i další dva góly.

Kladenskou pětigólovou šňůru utnul až na konci druhé třetiny Jan Čaloun. Snížil na 4:6. Neměli jste najednou obavu o výsledek?
To byla moc velká škoda. Ten gól jsme neměli dostat. Měli jsme udržet stav 6:3 do konce druhé třetiny a pak bychom utkání určitě dohrávali ve větším klidu. Trošku strachu tam bylo, ale nakonec jste to zvládli.

Vy jste byl hlavní postavou Kladna. Na druhé straně se zase blýskl Čaloun, který dal tři góly. Vnímal jste tento souboj střelců na ledě?
Vůbec ne. Tam jsem na něj ani na chvíli nepomyslel. Navíc až v kabině jsem zjistil, že dal Honza hattrick. Myslel jsem si, že dal dva góly.

Vy jste byl o jeden gól úspěšnější než Čaloun. Jak oslavíte tento svůj úspěch?
Samozřejmě budu muset spoluhráčům připravit nějakou svačinku. A asi bude dost velká.