Hráči Vsetína ani Zlína nebyli spokojeni

V s e t í n , K l a d n o - Extraligoví hokejisté Vsetína a Zlína nezakončili 21. kolo extraligy, poslední před reprezentační přestávkou, podle představ. Vsetín, i když překonal Budějovice 3:2, odehrál podle asistenta Miroslava Venkrbce nejhorší domácí utkání ročníku. "Spokojeni jsme jen s plným počtem bodů. K nim nám výrazně pomohl brankář Kameš," prohlásil Venkrbec. Zlín prohrál s posledním Kladnem na jeho kluzišti zlatým gólem domácího Klimta v první minutě nastaveného času 6:5. Zlín tak zakončil sérii čtyř zápasů bez porážky.
"Měli jsme velkou příležitost překonat soupeře slavného jména, nadějné vedení jsme ale ztratili po třech rychlých brankách. To by snad ve Vsetíně skolilo každého," povídal po utkání budějovický trenér Jan Tlačil. Vsetín prohrával dvaadvacet minut 0:1. Jedenáct minut před koncem ale Dopita, Lipianský a Hudler obrátili skóre v rozmezí dvou minut. Soutěžní pauzu stráví Vsetín na druhém místě tabulky.

Zlín byl včera po čtyřech kolech bez porážky postaven do role favorita. Kladnu se ovšem podařil mimořádný úvod i závěr a rozlet týmu dokázal zastavit. Poslední celek tabulky vedl po necelých čtyřech minutách 2:0. Jenáček pak v 7. minutě snížil. Zlínský tým usiloval v následné přesilovce pět na tři o korekci. Krásnou branku ale zaznamenalo Kladno. Mádl zvýšil v 17. minutě na 3:1. Ve druhé části mohli domácí svůj náskok ještě zvýšit. Za faul na Hornu totiž nařídil rozhodčí trestné střílení. Svoboda ale na brankáře Hudáčka nevyzrál. V polovině třetiny pak Okál a Hamrlík zajistili smírný výsledek 3:3.

Také do strhujícího závěru nastoupili lépe domácí. Na rozdíl branky zvýšil ve 43. minutě Filipi. Další korekci zajistil za čtyři minuty Leška (4:4). Poslední dvě rychlé branky řádného času zaznamenali Vlček (53. minuta) a Čajánek (56). "Pak ovšem zaúřadoval náš specialista na prodloužení Klimt. Hned v první minutě ujel a podruhé nám šťastně zajistil výhru," shrnul závěr kladenský trenér Eduard Novák.