Kouč  Miloš Holaň poprvé na boleslavské střídačce.

Kouč Miloš Holaň poprvé na boleslavské střídačce. | foto: Petr Sznapka, ČTK

Hokejisté Boleslavi nedávají góly ani pod koučem Holaněm

• 6
Extraligoví brankáři vyhlížejí zápas s Mladou Boleslaví. Čisté konto proti ní vychytali v posledních kolech kladenský Martin Falter, brněnský Jiří Trvaj, sparťan Tomáš Pöpperle i včera třinecký Peter Hamerlík. A ani se nenadřel. Boleslavští byli i pod novým trenérem Milošem Holaněm v koncovce neškodní a prohráli 0:4.

Mladá Boleslav nevstřelila gól už 270 minut a 25 vteřin. Očekávaný impulz po výměně koučů nepřišel. "Trenéři za to nemohou. Je to v nás, kteří jsme na ledě," kroutil hlavou útočník Tomáš Divíšek.

Středočeši proti Třinci ani pořádně neměli příležitost, kdy zlomit střeleckou nemohoucnost. Ve 35. minutě byl v dobré pozici právě Divíšek, krátce před koncem Vrbata. Jenže víc nic. "Boleslavští se snaží, ale chybí jim jiskra a větší hlad po gólech," všiml si během televizního přenosu hokejový expert Jiří Králík.

Nebylo divu, že nejlepším hráčem Bruslařského klubu byl brankář Marek Schwarz. Byť inkasoval čtyřikrát, nikdo jiný si ocenění jednoduše nezasloužil. "Je to špatné. Už se z toho stává klasika, že nedáme gól. Přitom na tréninku jich kluci střílejí dost," řekl Schwarz. "Novému trenérovi jsme moc nepomohli."

Holaňovi včera pomáhal na střídačce sportovní manažer Milan Hnilička. Dnes klub nejspíš oznámí jméno nového asistenta, s nímž Holaň bude vymýšlet, jak zvýšit produktivitu. Čeká je pořádně těžká řehole.

Když se odvolaný kouč Jan Tlačil v rozhovoru pro ČTK hájil, že klub neangažoval tolik potřebného střelce, nebyla to jen výmluva. Nejlepšími "kanonýry" jsou čtyřgóloví Tomáš Divíšek a Lukáš Pabiška, což je po 17 zápasech spíš ostuda.

Skončí čekání na gól zítra proti Českým Budějovicím (17.30), nebo si přijede pro nulu i Jakub Kovář?