Tuhý boj svedli hokejisté Pardubic a Mladé Boleslavi (zelená).

Tuhý boj svedli hokejisté Pardubic a Mladé Boleslavi (zelená). | foto: Michal Klíma, MAFRA

Boleslavský zkrat. Za čtyři minuty čtyři obdržené góly

• 2
Hokejisté Mladé Boleslavi jsou v extraligové tabulce poslední a nutně potřebují sbírat body. Včera se chvilku zdálo, že si připíší nečekaný zisk proti mistrovi z Pardubic, když rychle vedli 3:0. Jenže nakonec z toho byla porážka 6:8.

Mít po pěti minutách náskok 3:0 nad mistrem, to je začátek z říše snů. Inkasovat během čtyř minut čtyři góly, to je průšvih hodný úrovně krajského přeboru. Tohle všechno umějí hokejisté Mladé Boleslavi. Včera po divokém průběhu podlehli Pardubicím 6:8 a zůstávají přikováni na poslední příčce extraligy.

"Měli jsme to dobře rozehrané, ale nemáme ani bod," litoval boleslavský asistent Vlado Hiadlovský. "V určitých chvílích jsme zbytečně vylučovaní a soupeř nás trestá v přesilových hrách."

Hokej je rychlá hra a zvraty jsou v ní běžné. Ale to, co opakovaně předvádí Boleslav, rozhodně obvyklé není. Loni bleskově vedla nad Litvínovem 3:0 a padla 3:5. Letos v úvodu udeřila proti Karlovým Varům, ale náskok 3:0 opět ztratila, i když v tomto duelu se ze stavu 3:4 ještě zmátořila a brala tři body.

Pardubice včera už tak štědré nebyly. Když za stavu 3:0 prchal z brány jejich brankář Adam Svoboda, seděla na střídačce parta schlíplých kumpánů. Když pak v čase 15:04 dokonal Starý neuvěřitelný obrat na 3:4, smáli se hosté boleslavské beznaději.

"Hrajeme špatně do obrany, celých pět lidí hraje blbě dozadu a hrozně nás sráží oslabení," řekl útočník Tomáš Divíšek, snad jediný boleslavský hráč, který si drží trvale vysokou formu. "První třetinu jsme museli dotáhnout s tím náskokem 3:0 a bylo by rozhodnuto."

Klíčový zlom? Boleslav dostala téměř dvouminutovou šanci na dvojnásobnou přesilovku, jenže čtvrtou branku nepřidala. Pardubice vzápětí využily hned tři přesilovky během dvou minut.

"Musíme si vybrat. Buď oslabení umíme hrát a budeme faulovat, nebo ne. Těch faulů se musíme zbavit," nabádá Divíšek.

Jediná dobrá zpráva včera přiletěla do Boleslavi z Litvínova. Předposlední Kladno tam v posledních devíti minutách ztratilo vedení, takže nenavýšilo svůj náskok. V pátek do Boleslavi dorazí k zápasu pravdy.