Český obránce Ondřej Vitásek ve službách Kunlunu (vpravo)

Český obránce Ondřej Vitásek ve službách Kunlunu (vpravo) | foto: Profimedia.cz

Obránce Vitásek druhým gólem v KHL pomohl Kunlunu k vítězství

• 0
Obránce Ondřej Vitásek pomohl svým druhým gólem v sezoně Kontinentální hokejové ligy k domácí výhře Kunlunu 4:3 nad Vladivostokem. Osmadvacetiletý účastník loňských olympijských her se trefil střelou z mezikruží v závěru první třetiny.

Vitásek v Šanghaji vstřelil druhý gól svého týmu, jenž se ve 25. minutě ujal vedení 3:0. Hostům se ale podařilo ještě do přestávky třemi góly během šesti minut vyrovnat. O vítězství Kunlunu rozhodl gólem ve třetí třetině kanadský útočník Brandon Yip.

Čínský tým se tak udržel v tabulce Východní konference v kontaktu s osmým Čeljabinskem, na který ztrácí dva body. Vladivostok je poslední.

Gól dal také Robin Hanzl, který se využitou přesilovkou v 45. minutě podílel na vysokém vítězství Spartaku Moskva 7:0 nad Novosibirskem. Při pětibrankové kanonádě v druhé třetině si český útočník navíc připsal asistenci a zaokrouhlil počet bodů v sezoně na 20 (8+12).

Popáté za sebou uspěli svěřenci Josefa Jandače z Magnitogorsku, kteří doma zvítězili 7:3 nad Nižním Novgorodem. Hattrickem a jednou přihrávkou k tomu přispěl útočník Sergej Mozjakin, jenž i v 37 letech patří mezi špičku v kanadském bodování.

Zápas začal minutou ticha na památku 39 lidí, kteří v Magnitogorsku zahynuli pod troskami zříceného domu. „I my se po té tragédii připojíme k pomoci. Mužstvo udělá cokoli, co bude v jeho silách,“ řekl Jandač.

„V té atmosféře, která v hale byla, jsme především chtěli udržet soustředěnost. Důležité bylo, že jsme v první třetině dvakrát ubránili oslabení, naopak ve druhé jsme dali v přesilovkách dva góly,“ dodal český kouč.

Kontinentální liga - výsledky a tabulky

Red Star Kunlun - Admiral Vladivostok 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Branky: 02:41 Lockhart (Squires), 17:07 Vitásek (Yip), 24:01 Shore, 52:33 Yip (Wolski, Shore) - 31:03 S. Zacharčuk (Černikov, Ugolnikov), 36:37 Vicharev (Glazačev, V. Butuzov), 37:49 Miščenko (Koňkov). Rozhodčí: Nikolai Akuzovsky, Anton Lavrentyev – Yury Ivanov, Evgeny Streltsov.

Red Star Kunlun Karhunen (C. Sun) – V. Lajunen (A), Järvinen, Lofquist, Vitásek, Viklund, Jüe – Shore, Yip (C), Wolski (A) – Latta, Fontain, St. Pierre – Palola, Mertl, Lundh – Squires, Lockhart, Seto.

Admiral Vladivostok Serebrjakov (Krasotkin) – S. Zacharčuk, Ugolnikov (A), Kubát, Tatalin, Karmaškov, Ďjakov, Kozlovskij, Miščenko – Černikov, V. Strelcov, A. Strelcov – Koroljov, V. Butuzov, Koňkov (C) – K. Voronin, Vicharev, Glazačev (A) – Zajcev, J. Jakovlev, Feoktistov.

Metallurg Magnitogorsk - Torpedo Nižnij Novgorod 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)

Branky: 16:33 Mozjakin (N. Kuljomin, Ellison), 18:42 Timkin (Několenko, D. Platonov), 28:29 Mozjakin (N. Kuljomin), 36:36 N. Kuljomin (Antipin, Rasmussen), 39:18 Ellison (Antipin, Mozjakin), 45:06 Timkin (Několenko, D. Platonov), 52:58 Mozjakin (Běreglazov) - 14:03 Aljajev (Korobov), 33:20 Šenfeld (Calof), 52:14 Miele (Sabolič, Miele). Rozhodčí: Judakov, Kislov – Gorděnko, Šadrin. Diváci: 6715.

Metallurg Magnitogorsk Košečkin (Zagidulin) – Vereščagin, Antipin, Běreglazov, Rylov, Matuškin, J. Birjukov, Zajcev – Ellison, N. Kuljomin, Mozjakin (C) – Pakarinen, Čibisov, Rasmussen (A) – Bulíř, Ljubimov, Jazkov – D. Platonov, Dorofejev, Timkin (A) – Několenko.

Torpedo Nižnij Novgorod Brust (41. Tichomirov) – Orlov, Barancev (A), Holm, Ogijenko, Korobov, Aljajev, Rodionyčev – Paršin, Varnakov (C), Galuzin (A) – Calof, Miele, Šenfeld – Žafjarov, Sabolič, D. Sjomin – Verjajev, Urakov, D. Iljin.

HK Soči - Barys Astana 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 14:09 Dietz (Valk, Bochenski), 26:40 Frattin (Bochenski, Dietz), 43:13 Valk (Michajlis). Rozhodčí: Gašilov, Bělov – Sadovnikov, Sazonov. Diváci: 7 986.

HK Soči Šikin (Barulin) – J. Alexandrov, Jokipakka, Rykov, Ščitov (C), Pajgin, K. Vorobjov, Zborovskij – O'Dell (A), Točickij, Bočarov – Bakoš, Collins, R. Rosén – Archipov, Kaletnik, Mosaljov (A) – Tomilin, Altybarmakjan, Akmaldinov – Polunin.

Barys Astana H. Karlsson (Hrachovina) – Svedberg, Dallman (A), Makljukov, Dietz (A), Blacker, M. Semjonov, Polochov – Valk, Michajlis, Frattin – A. Petersson, Cormier, Ševčenko – Boyd, Bochenski (C), R. Starčenko – Akolzin, Petuchov, Asetov – Sagadejev.

Neftěchimik Nižněkamsk - Avangard Omsk 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 16:23 Šiksatdarov - 10:49 J. Medveděv (Zernov, Širokov), 43:03 Fisenko (Talbot). Rozhodčí: Ravodin, Soin – Ponamarenko, Nikolajev. Diváci: 4 232.

Neftěchimik Nižněkamsk I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev (A), Polášek, Bryncev, Šaripzjanov, Ogurcov, Timašov, Semjonov – Puustinen, Nestrašil (C), E. Galimov (A) – Avcin, Bikmullin, Porjadin – Šiksatdarov, P. Kulikov, Padakin – Arkalov, Šarifjanov, Zdunov – Chajrullin.

Avangard Omsk Bobkov (Nalimov) – Čudinov, J. Medveděv (C), Pokka, Jemelin (A), Pivcakin, Bondarev, Berezin – I. Michejev (A), Zernov, Širokov – Beck, Desharnais, Stålberg – Košelev, K. Semjonov, Šumakov – Manukjan, Talbot, Fisenko – Jaremčuk.

Spartak Moskva - HK Sibir Novosibirsk 7:0 (0:0, 5:0, 2:0)

Branky: 20:30 Dyblenko, 20:42 Maxwell (D. Višněvskij, Fjodorov), 27:52 Leščenko (Provolněv, R. Hanzl), 35:21 A. Voronin (Zubov, Gončarov), 37:42 A. Osipov (Chochlačov, Fjodorov), 44:16 R. Hanzl (Karsums, Daugavinš), 58:51 Karsums. Rozhodčí: Kulakov, Fatějev – Otmachov, Kučava.

Spartak Moskva Bespalov (Truškov) – Kutějkin, Dyblenko, D. Višněvskij, Kulik, Provolněv, Gončarov, Volkov, A. Osipov – Karsums, Daugavinš, Zubov – Maxwell, Chochlačov, Fjodorov – Leščenko, Lisin, R. Hanzl – A. Voronin, Šaškov, Sorokin.

HK Sibir Novosibirsk D. Taylor (21. Krasikov) – Loginov, K. Alexejev, Demidov, Ignatovič, Savčenko, D. Lukin, Naumov, Vorobej – Sajustov, Prince, J. Peltola – Caron, Milovzorov, Šarov – Kazakov, V. Komarov, Michajlov – Pervušin, A. Jakovlev, Romancev.