Alkmaar (ilustrační foto)

Alkmaar (ilustrační foto) | foto: AP

Brankář Celtiku má na dosah rekord v neprůstřelnosti, Alkmaar remizoval

• 0
Fotbalisté Alkmaaru ve svém posledním utkání před cestou na zápas úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy do Liberce remizovali v nizozemské lize s Utrechtem 1:1. V tabulce zůstali po druhé bodové ztrátě za sebou na sedmé příčce.

Nizozemsko

Výsledky 23. kola: Leeuwarden - Zwolle 3:1, Breda - Feyenoord Rotterdam 1:1, Groningen - Deventer 1:0, Ajax Amsterdam - Heerenveen 3:0, Twente Enschede - Arnhem 2:0, Roda Kerkrade - Haag 0:1, Waalwijk - Nijmegen 1:3, Alkmaar - Utrecht 1:1.

Alkmaar se sice zásluhou amerického reprezentačního útočníka Arona Johannssona dostal do vedení ve 21. minutě, avšak jeden z týmů balancujících těsně nad sestupovými příčkami Utrecht díky trefě Jense Toornstry vyrovnal deset minut po přestávce.

Trenér Dick Advocaat, jehož tým se v Liberci představí ve čtvrtek, dnes nasadil sestavu: Esteban Alvarado - Reijnen, Gouweleeuw, Wuytens, Viergever - Gudelj, Ortiz (78. Poulsen), Gorter (65. Henriksen) - Berghuis, Johannsson, Beerens.

Výsledky 23. kola:
Sturm Štýrský Hradec - Salcburk 1:4, Austria Vídeň - Wiener Neustadt 1:1, Grödig - Wolfsberg 3:0, Wacker Innsbruck - Ried 1:1.

10. Wacker Innsbruck 23 3 8 12 29:53 17

Poznámka: Admira Mödling byla potrestána odpočtem pěti bodů za porušení licenčních předpisů.

Skotsko

Brankář Fraser Forster z Celticu Glasgow má na dosah skotský rekord v neprůstřelnosti. Při výhře 3:0 nad St. Johnstone vychytal už dvanácté čisté konto v řadě a celkem neinkasoval 1125 minut. Na vyrovnání rekordu, který drží od sezony 1970/71 Bobby Clark, nesmí inkasovat v prvních třiceti minutách příštího zápasu na půdě posledních Hearts.

Pětadvacetiletý anglický reprezentant naposledy inkasoval v listopadu proti Aberdeenu. Od té doby na něj nikdo nevyzrál. Dnes pochytal všechny tři střely a znovu vylepšil klubový rekord. Britský rekord pak drží bývalý gólman Manchesteru United Edwin van der Sar s 1311 minutami.

Výhru Celticu nad St. Johnstone zařídil útočník Anthony Stokes, který vstřelil všechny tři branky. Irský forvard tak slavil svůj druhý hattrick v dresu Celticu. Ten první zaznamenal v listopadu 2010 v utkání proti Aberdeenu, které tehdy Celtic vyhrál 9:0.

Výsledky 26. kola: St. Mirren - Aberdeen 0:1, Dundee United - Kilmarnock 3:2, Hibernian - Ross County 2:1, Inverness - Heart of Midlothian 0:0, Motherwell - Partick Thistle 4:3, Celtic Glasgow - St. Johnstone 3:0.

12. Heart of Midlothian 26 5 6 15 22:44 6

Poznámka: Týmu Heart of Midlothian bylo odečteno 15 bodů za finanční nesrovnalosti.

Belgie

Výsledky  26. kola: Charleroi - Standard Lutych 0:1, Beveren - Lovaň 1:0, Lierse - Genk 0:1, Mechelen - Ostende 1:1, Waregem - Cercle Bruggy 2:1.

1. Standard Lutych 26 19 6 1 54:12 63
2. FC Bruggy 26 16 5 5 45:25 53
3. Anderlecht 25 15 3 7 52:28 48
4. Waregem 26 13 9 4 45:32 48
5. Lokeren 25 13 4 8 43:27 43
6. Genk 26 13 2 11 37:32 41
7. Gent 25 9 7 9 29:31 34
8. Kortrijk 26 9 7 10 35:40 34