Tým Kováče a Jiránka ve šlágru neuspěl

• 3
Moskva - Souboj prvního týmu s druhým nabídlo utkání patnáctého kola ruské ligy. Lídr soutěže Lokomotiv se v moskevském derby představil na hřišti Spartaku. Za domácí nastoupili čeští fotbalisté Radoslav Kováč a Martin Jiránek, ten nečekaně na levé straně zálohy. Jejich mužstvo ale ve šlágru kola prohrálo.

Spartak po porážce klesl až na páté místo, předstihly ho Kazaň, CSKA a Petrohrad, který díky gólové hlavičce Pavla Mareše zvítězil 1:0 v Rostově na Donu.

Obhájci titulu se v Lužnikách spoléhali především na pečlivé bránění a na brejky, z kterých v druhé půli skórovali nejprve Syčev a pak Biljaletdinov. Za domácí snížil až krátce před koncem argentinský hráč Cavenaghi.

"Dopustili jsme se hrubých chyb, ale na druhé straně jsme se ani za stavu 0:2 nevzdali," řekl lotyšský trenér Alexandrs Starkovs.

Po utkání zadrželi milicionáři 44 převážně opilých fanoušků, kteří narušovali veřejný pořádek.

Brazilský útočník Derlei dal tři góly, jimiž zajistil fotbalistům Dynama Moskva v dnešním zápasu ruské ligy vítězství 3:1 nad Samarou. Dynamo, které po další trenérské výměně převezme střelcův krajan Ivo Wortmann, se tak na sedmém místě tabulky zařadilo do skupiny pronásledovatelů suverénně vedoucího Lokomotivu.

Derleiovi stačila v druhém poločasu k hattricku necelá půlhodina, druhý gól vstřelil z pokutového kopu. Zápas dohrálo jen 20 fotbalistů, krátkou přesilovku hostů ukončilo už po šesti minutách vyloučení Vinogradova. Za Dynamo dnes poprvé nastoupili
portugalští reprezentanti Maniche a Costinha.