Lukáš Droppa

Lukáš Droppa | foto: František Vlček, MAFRA

Droppův tým dostal ve druhé turecké lize pět gólů a je na sestup

• 13
Tři zápasy, tři prohry a pád na sestupové pozice. Lukáši Droppovi zatím angažmá ve druhé turecké fotbalové lize nevychází podle představ, Bandirmaspor ve 21. kole prohrál 0:5 a je třetí od konce.

Droppa nastoupil na hřišti Balikesirsporu nezvykle na pozici středního obránce a odehrál celé utkání, v němž dominoval domácí výběr. Tři branky vstřelil v prvním poločase, zbylé dvě po změně stran.

Pro reprezentačního záložníka Droppu se jednalo o třetí utkání v novém působišti.

Bandirmaspor je šestnáctý v tabulce, tři body od posledního místa a bod od pozice zajišťující záchranu.

V nejvyšší turecké soutěži se hrálo 21. kolo a předvedli se v něm dva Češi. Obránce Ondřej Čelůstka odehrál 90 minut při výhře Antalyasporu, stoper Václav Procházka zvládl také celé utkání a Osmanlispor zvítězil vysoko 5:1.

Turecká liga - 21. kolo: Kayserispor - Bursaspor 2:0, Antalyaspor - Karabükspor 1:0, Basaksehir - Gaziantepspor 0:0, Rizespor - Galatasaray 1:1, Genclerbirligi - Konyaspor 2:0, Fenerbahce - Kasimpasa 0:0, Adanaspor - Osmanlispor 1:5, Besiktas - Akhisar 3:1.

Dánská liga

Útočník Jan Kliment odehrál za Brondby Kodaň závěrečných osm minut bezbrankového derby s FC Kodaň. V dresu Midtjyllandu zvládl celé utkání reprezentační obránce Filip Novák.

Dánská liga - 22. kolo: FC Kodaň - Bröndby Kodaň 0:0, Aarhus - Aalborg 1:2, Midtjylland - Viborg 0:0, Silkeborg - Horsens 1:0, Nordsjaelland - Lyngby 0:1, Esbjerg - Sönderjyske 3:0.

Belgická liga

Obránce Stefan Simič, jenž v Mouscronu hostuje z AC Milán, nastoupil v 52. minutě do utkání proti Waasland-Beverenu. Poslední tým tabulky doma prohrál 1:2. V dresu Oostende nechyběl stoper David Rozehnal, který odehrál celé utkání.

Jakub Brabec odehrál za Genk 67 minut a dostal žlutou kartu.

Belgická liga - 27. kolo: Standard Lutych - Gent 1:1, Ostende - Anderlecht 1:4, Genk - Charleroi 1:1, Mechelen - Lokeren 3:0, Eupen - Kortrijk 1:0, Mouscron-Péruwelz - Waasland-Beveren 1:2, Waregem - St. Truiden 4:1, Westerlo - FC Bruggy 1:2.

Slovenská liga

Slovenská liga - 20. kolo: Prešov - Slovan Bratislava 0:2 (71. a 80. Soumah), Zlaté Moravce - Ružomberok 1:1 (90.+4 Privat Yao - 75 Faško), Podbrezová - Dunajská Streda 0:0, Senica - Žilina 2:0 (16. Ranko, 88. Turyna).

Nizozemská liga

Nizozemská liga - 23. kolo: Roda Kerkrade - Deventer 1:0, Twente Enschede - Heerenveen 1:0, Almelo - Excelsior Rotterdam 4:0, PSV Eindhoven - Nijmegen 3:1, Utrecht - Zwolle 3:1, Tilburg - Alkmaar 1:1, Arnhem - Ajax Amsterodam 0:1, Sparta Rotterdam - Groningen 2:2, Haag - Feyenoord Rotterdam 0:1.

Švýcarská liga

Obránce Jan Lecjaks odehrál celé utkání za Young Boys Bern, stejně jako dvojice Marek Suchý, Tomáš Vaclík v Basileji.

Švýcarská liga - 21. kolo: Lucern - Thun 1:1, Young Boys Bern - St. Gallen 2:2, Basilej - Lausanne 4:3, Vaduz - Lugano 1:1, Grasshopper Curych - Sion 0:1.

1. Basilej 21 18 2 1 59:18 56
2. Young Boys Bern 21 11 6 4 48:31 39
3. Sion 21 11 2 8 44:36 35
4. Lucern 21 10 4 7 45:39 34
5. St. Gallen 21 7 5 9 25:31 26
6. Grasshopper Curych 21 6 4 11 26:37 22
7. Lugano 21 5 7 9 27:40 22
8. Thun 21 4 8 9 25:37 20