Rangers - Kilmarnock; Mendes dostává červenou kartu

Rangers - Kilmarnock; Mendes dostává červenou kartu - Pedro Mendes (vlevo) z Rangers uviděl v zápasu dvě žluté karty a musel opustit hřiště. | foto: AP

Obránce Pospěch se rozstřílel, trefil se i Mazuch. Kouč Straka slaví první výhru

• 4
Ve druhém zápase na lavičce slovenského Ružomberku se trenér František Straka dočkal prvního vítězství. Jeho tým porazil v 10. kole slovenské ligy Petržalku 2:0 na domácím hřišti a odpoutal se od poslední příčky.

SLOVENSKO

Straka tak napravil nepovedenou premiéru z minulého týdne, ve které Rožumberok doma podlehl nováčkovi ze Senice 0:1.

Vítězství si připsal i další český trenér Pavel Hapal, jehož Žilina porazila 1:0 Dunajskou Stredu a poskočila do čela tabulky o bod před Nitru.

Výsledky 10. kola: Senica - Nitra 0:0, Slovan Bratislava - Banská Bystrica 3:0 (22. a 66. Halenár, 5. Petráš), Ružomberok - Petržalka 2:0 (39. Lačný, 90. Maslo), Trnava - Dubnica 1:0 (8. Doležaj z pen.), Žilina - Dunajská Streda 1:0 (70. Jež), Košice - Prešov 0:1 (17. Papaj)

RUSKO

Výsledky 22. kola: Saturn MO - Spartak Moskva 2:1, Rostov na Donu - Krasnodar 3:3, Lokomotiv Moskva - FK Moskva 1:0, Tomsk - Kazaň 0:0, CSKA Moskva - Dynamo Moskva 3:0, Perm - Groznyj 1:0, Samara - Petrohrad 0:1.

SKOTSKO

Výsledky 5. kola: Kilmarnock - Glasgow Rangers 0:0, Aberdeen - St. Mirren 1:0, Dundee United - Motherwell 0:1, Hamilton - Falkirk 0:0, Hibernian - St. Johnstone 3:0,Celtic Glasgow - Heart of Midlothian 2:1.

BELGIE

Český obránce Ondřej Mazuch po půlhodině zařídil Anderlechtu Brusel v 7. kole belgické ligy vedení 1:0 nad Gentem, hosté však vzápětí vyrovnali na konečných 1:1. Dvacetiletý fotbalista v bruselském klubu hostuje z italské Fiorentiny.

V druhém poločase, který domácí téměř celý dohrávali bez vyloučeného Boussoufy, se už skóre nezměnilo. V dresu Anderlechtu, kterému patří momentálně třetí příčka, chyběli Daniel Zítka a Jan Polák, zotavující se po zraněních.

Výsledky 7. kola: Cercle Bruggy - Beerschot 1:2, Kortrijk - St. Truiden 0:1, Lokeren - Standard Lutych 1:3, Mechelen - Roeselare 3:2, Waregem - Mouscron 3:1, Westerlo - FC Bruggy 1:4, Anderlecht - Gent 1:1 (gól domácích Mazuch).

TURECKO

Fotbalisté Galatasaraye Istanbul vyhráli v 6. kole turecké ligy 3:1 na hřišti Kasimpasy. O všechny góly vítězného celku se postaral útočník Shabani Nonda, který po přestávce nahradil českého
reprezentanta Milana Baroše.

Nonda vstřelil první branku v 62. minutě, kdy vyrovnal na 1:1. O výhře hostů poté konžský kanonýr rozhodl v závěru utkání v rozmezí pěti minut. V 88. minutě poslal Galatasaray do vedení a ve třetí minutě nastavení vítězství zpečetil.

Galatasary je po výhře díky lepšímu skóre na prvním místě tabulky před druhým Fenerbahce.

Výsledky 6. kola: Ankaragücü - Genclerbirligi 1:2, Besiktas - Kayserispor 0:1, Diyarbakirspor - Manisaspor 0:0, Eskisehirspor - Gaziantepspor 3:2, Sivasspor - Bursaspor 1:3,Fenerbahce - Büyüksehir 1:0, Kasimpasa - Galatasaray 1:3.

18. Kasimpasa 6 0 0 6 3:15 0

Poznámka: Ankarasporu hrozí administrativní přeřazení do druhé ligy a jeho zápasy byly do vyřešení případu odloženy.

NIZOZEMSKO

Fotbalisté Eindhovenu se po čtvrteční remíze 2:2 na hřišti pražské Sparty v Evropské lize vrátili v domácí soutěži na vítěznou vlnu. PSV vyhrál v Rotterdamu 3:1 nad Feyenoordem a zůstal v čele tabulky nizozemské ligy se stejným počtem 17 bodů jako druhé Enschede.

Dva góly Eindhovenu vstřelil Danny Koevermans, jenž se trefil v 11. a 20.
minutě. Třetí branku ještě do poločasu přidal Otman Bakkal. PSV, který čeká odveta se Spartou až v prosinci, odehrál utkání 7. kola v sestavě: Isaksson - Manolev, Ooijer, Salcido (46. Rodríguez), Pieters - Bakkal, Toivonen, Engelaar (83. Simons), Lazovič (72. Reis) - Koevermans, Dzsudzsák.

Stejnou bilanci pěti výher a dvou remíz má Enschede, jež vyhrálo 2:0 v
Heerenveenu. Čecha Martina Lejsala v brance předposledního Heerenveenu dvakrát překonal devatenáctiletý Slovák Miroslav Stoch, který je v Twente na hostování z Chelsea.

Hvězdou kola byl nicméně uruguayský kanonýr Luis Suárez z Ajaxu, jenž při výhře 4:0 ve Venlu vstřelil všechny góly. S deseti brankami ze sedmi zápasů tak suverénně vévodí tabulce střelců.

Výsledky 7. kola: Almelo - Sparta Rotterdam 1:1, Arnhem - Waalwijk 3:1, Roda Kerkrade - Breda 2:0, Alkmaar - Nijmegen 0:1, Haag - Utrecht 0:1, Feyenoord Rotterdam - PSV Eindhoven 1:3, Heerenveen - Twente Enschede 0:2, Venlo - Ajax Amsterdam 0:4..

DÁNSKO

Obránce Zdeněk Pospěch přispěl dvěma brankami k domácímu vítězství FC Kodaň 3:0 nad Randers v 9. kole dánské fotbalové ligy. Poprvé se bývalý hráč Sparty trefil ve 24. minutě tvrdou ranou z 25 metrů, kterou úspěšně zopakoval i po hodině hry. Pospěchův spoluhráč Libor Sionko zůstal pouze na lavičce náhradníků.

Tým z dánské metropole si tak spravil náladu po čtvrteční prohře 0:2 s
Kluží v úvodním utkání Evropské ligy. FC Kodaň, který v dalším programu této soutěže přivítá 1. října na svém stadionu Spartu, nastoupil v sestavě: Wiland - Pospěch, Larsson, Laursen (33. Jörgensen), Wendt - Kvist, Hutchinson, Kristensen (75. Delaney), Grönkjaer (81. Vingaard) - Santin, N'Doye.

RUMUNSKO

Fotbalisté Kluže, kteří budou za měsíc třetím soupeřem pražské Sparty v Evropské lize, dnes porazili v 7. kole rumunské ligy 2:1 Brašov. Navázali tak na výhru 2:0 z úvodního utkání EL proti Kodani.