Barcelonský útočník Robert Lewandowski při exekuci pokutového kopu v závěru utkání se Celtou Vigo. | foto: Reuters

Lewandowski nadvakrát. Proměnil opakovanou penaltu a Barcelona vyhrála

• 2
Barcelona ve 25. kole španělské fotbalové ligy díky opakované penaltě v nastavení zvítězila na hřišti Celty Vigo 2:1 a upevnila si třetí místo před Atléticem. Madridský celek porazil doma Las Palmas vysoko 5:0 a po dvou zápasech se dočkal plného bodového zisku.

Barceloně se ve Vigu dlouhodobě nedaří. Z posledních devíti ligových utkání na západě Španělska zvítězila pouze jednou. Prolomit prokletí z venkovních zápasů s Celtou se jal polský ostrostřelec Lewandowski, jenž ve 45. minutě otevřel skóre. Na jeho branku odpověděla dvě minuty po přestávce domácí ikona Aspas.

V 93. minutě byl ve vápně faulován hostující Yamal a „Barca“ dostala výhodu pokutového kopu. Lewandowského pokus brankář Guaita vychytal, ale videorozhodčí odhalil, že sedmatřicetiletý Španěl byl před zahráním penalty oběma nohama před brankovou čárou. Šancí na reparát už polský útočník nepohrdl.

Fotbalisté Barcelony slaví gól do sítě Celty Vigo. Postaral se o něj Robert...

Fotbalisté Las Palmas se dosud pyšnili druhou nejlepší obranou v lize, ale už během prvních dvaceti minut je dvakrát pokořil Llorente, jenž v sestavě zaskočil na hrotu za zraněného nejlepšího týmového střelce Moratu.

Ve druhém poločase dal dva góly včetně jednoho z penalty i Correa a tři minuty před koncem zpečetil výhru Atlética střídající Depay. Atlético s Las Palmas naposledy doma prohrálo v roce 1969.

Ve večerním utkání Valencia remizovala na svém stadionu se Sevillou 0:0. Domácí měli jasnou převahu, gól se jim ale vsítit nepodařilo.

Atlético Madrid - UD Las Palmas 5:0 (2:0)

Branky: 15. Llorente, 20. Llorente, 47. Correa, 62. Correa, 87. Depay. Rozhodčí: Figueroa – Villate, Granel. ŽK:28. Molina, 33. Saúl - 4. Perrone. Diváci: 61 196.

Atlético Madrid Oblak – Molina (63. Witsel), Savić, Giménez, Mandava, Lino (63. Riquelme) – Saúl, Koke (C) (63. de Paul), Barrios (71. Vermeeren) – Correa, Llorente (63. Depay).

UD Las Palmas Valles – Á. Suárez (58. Araujo), Coco, Mármol, S. Cardona (74. Sinkgraven) – Park, J. Muñoz, Perrone (58. Moleiro), K. Rodríguez (C), S. Ramírez (58. M. Cardona) – al-Haddádí (81. Pejiño).

CA Osasuna - Cádiz CF 2:0 (0:0)

Branky: 63. Budimir, 90+1. Budimir. ŽK:26. Mojica, 42. Oroz, 88. Ibáñez - 24. Zaldúa, 31. Pires.

CA Osasuna S. Herrera, A. Fernández – Mojica (67. J. Cruz I), Herrando, Dav. García – Oroz (78. Barja), I. Muñoz (60. Ibáñez), Moncayola – Mo. Gómez, Budimir, Ru. García (78. Torró).

Cádiz CF Ledesma, Gil – Pires, Meré (77. Guardiola), Chust – Zaldúa (46. Alejo) – Fali, C. Ramos (65. Ma. Gómez), Escalante (65. Samassékou), Alcaraz – De la Rosa.

Celta Vigo - FC Barcelona 1:2 (0:1)

Branky: 47. Aspas - 45. Lewandowski, 90+8. Lewandowski. Rozhodčí: Pulido – Escuela, Alonso. ŽK:15. Allende - 39. Christensen, 90+9. de Jong, 90+9. ter Stegen, 90+11. I. Martínez. Diváci: 23096.

Celta Vigo Guaita (C) – Mingueza (84. Douvikas), Starfelt, C. Domínguez (46. Núñez), Ristić (59. M. Sánchez) – Allende (78. Swedberg), Tapia, Beltrán, de la Torre – Aspas, Strand Larsen (84. K. Vázquez).

FC Barcelona ter Stegen (C) – Koundé, Araújo (46. I. Martínez), Cubarsí, Cancelo – de Jong, Christensen (59. Gündoğan), Pedri (76. F. López) – Yamal (90+10. Romeu), Lewandowski, Roque (59. Raphinha).

Valencia CF - Sevilla FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Grado. ŽK:78. Badé.

Valencia CF Mamardašvili – Foulquier, C. Mosquera, Diakhaby, Gayà – F. Pérez (72. Guerra), Pepelu, Guillamón (86. Marí), Canós (64. P. González) – Jaremčuk (72. J. Vázquez), Duro.

Sevilla FC Nyland – Badé, S. Ramos, Salas – Navas (90+4. J. Sánchez), D. Sow (70. Suso), Soumaré, Ó. Torres (90+4. Medžbrí), Acuña (46. Pedrosa) – en-Nesírí, Is. Romero (86. Véliz).