Sadio Mane z Liverpoolu se pokouší o akrobatické zakončení v zápase proti...

Sadio Mane z Liverpoolu se pokouší o akrobatické zakončení v zápase proti Tottenhamu. | foto: Reuters

Zaváhaly Liverpool i Chelsea. Manchester United inkasoval čtyřikrát

• 13
Fotbalisté Liverpoolu zachránili v duelu s Tottenhamem pouze remízu a v boji o mistrovský titul v anglické lize ztratili. V sedmé nastavené minutě přišla proti Wolverhamptonu o vítězství také Chelsea, Manchester United prohrál 0:4 v Brightonu.

Liverpool se sice posunul na první příčku před Manchester City, ten má však nedělní utkání k dobru na půdě Newcastlu.

Po bezbrankové první půli otevřeli skóre hosté: v 56. minutě akci Kanea a Sessegnona zakončil zblízka Son Hung-min. Jihokorejský útočník zaznamenal 20. ligový gól v sezoně.

Domácí dostali soupeře pod tlak a v 74. minutě vyrovnal Díaz tečovanou ranou, ale finalisté Ligy mistrů už víc nestihli a v domácí soutěži na stadionu Anfield zaváhali po sérii 12 výher. Tottenham zůstal pátý o bod za čtvrtým Arsenalem, jenž v neděli přivítá Leeds.

Harry Kane z Tottenhamu (v pozadí) se snaží prosadit přes Jordana Hendersona z Liverpoolu.

Umístění v první čtyřce nemá jisté ani Chelsea, která zaváhala už potřetí v řadě.

Do vedení favorita v 56. minutě poslal Lukaku z pokutového kopu a hned za dvě minuty belgický útočník skóroval střelou k tyči. Hosty ale v 79. minutě vrátil do hry čerstvý náhradník Trincao a kapitán Coady těsně před koncem vyrovnal.

Zápas na stadionu Stamford Bridge osobně sledoval očekávaný nový majitel londýnského klubu Todd Boehly.

V Brightonu se jako první trefil v 15. minutě Caicedo. Domácí poté od 49. do 60. minuty rozebrali obranu Manchesteru United dalšími třemi góly. Trossard nejprve asistoval Cucurellovi a Grossovi a následně sám uzavřel skóre. Šestí United venku v Premier League prohráli popáté za sebou, devátý Brighton dosáhl svého nejvyššího vítězství v anglické lize.

Chelsea našla nového majitele. Abramovič nic nedostane, peníze jdou charitě

Druhým sestupujícím z Premier League je tým Watfordu, který prohrál s Crystal Palace 0:1. Rozhodla Zahova proměněná penalta.

Watford opouští nejvyšší soutěž po dvou letech, už v minulém kole jako první v této sezoně získal jistotu sestupu Norwich.

Sobotní zápasy 36. kola: Brentford - Southampton 3:0 (13. Jansson, 14. Wissa, 79. Ajer), Burnley - Aston Villa 1:3 (90.+1 Cornet - 7. Ings, 31. Buendía, 52. Watkins), Chelsea - Wolverhampton 2:2 (56. z pen. a 58. Lukaku - 79. Trincao, 90.+7 Coady), Crystal Palace - Watford 1:0 (31. Zaha z pen.), Brighton - Manchester United 4:0 (15. Caicedo, 49. Cucurella, 57. Gross, 60. Trossard), Liverpool - Tottenham 1:1 (74. Díaz - 54. Son Hung-min).

20.Norwich34562322:7121

Chelsea FC - Wolverhampton Wanderers 2:2 (0:0)

Branky: 56. Lukaku, 58. Lukaku - 79. Trincão, 90+7. Coady. Rozhodčí: Bankes – Mainwory, Wood.. ŽK:28. Azpilicueta - 37. Saïss, 45+2. Neto, 51. Moutinho.

Chelsea FC E. Mendy – Rüdiger, T. Silva, Azpilicueta (C) (87. M. Sarr) – Alonso (46. Saúl), Loftus-Cheek, Kovačić, R. James – Pulisic – Werner, Lukaku (90+1. Havertz).

Wolverhampton Wanderers Sá – Boly, Coady (C), Saïss (70. Chiquinho) – Castro, Moutinho, Neves (76. Trincão), Dendoncker, Aït-Nouri – Jiménez, Neto (70. Hwang Hi-čchan).

Přejít na on-line reportáž

Crystal Palace FC - Watford FC 1:0 (1:0)

Branky: 31. Zaha. Rozhodčí: Scott – West, Wilkes.. ŽK:64. Hughes, 90+4. Olise - 16. H. Kamara, 84. King. ČK:69. H. Kamara.

Crystal Palace FC Butland – Clyne, Andersen, Guehi (73. Mitchell), J. Ward (C) – Gallagher (62. Schlupp), Hughes – Olise, Eze, Zaha (83. Mateta) – Edouard.

Watford FC Foster – Femenía, Cathcart, Samir (78. Troost-Ekong), H. Kamara – Sissoko (C), Kayembe, Cleverley (52. Sema) – I. Sarr, King, Dennis (73. Masina).

Burnley FC - Aston Villa FC 1:3 (0:2)

Branky: 90+1. Cornet - 7. Ings, 32. Buendía, 52. Watkins. Rozhodčí: Coote – Beswick, Hopton. ŽK:69. Brownhill - 21. Digne, 45+1. Watkins.

Burnley FC Pope – C. Roberts, N. Collins, Tarkowski (C) (47. K. Long), Taylor – McNeil, Cork, Brownhill, Lennon (66. Cornet) – A. Barnes (72. Pieters), Weghorst.

Aston Villa FC Martínez – Chambers (68. Chukwuemeka), Konsa, Mings (C) – Cash, Luiz, McGinn, Digne – Ings (74. Young), Buendía (79. Coutinho) – Watkins.

Brentford FC - Southampton FC 3:0 (2:0)

Branky: 13. Jansson, 14. Wissa, 79. Ajer. Rozhodčí: Salisbury – Betts, Scholes. ŽK:17. Diallo.

Brentford FC Raya – Henry, M. Sörensen, Jansson (C), Ajer – Eriksen, Nörgaard, Jensen (87. Young-Coombes) – Wissa (69. Dasilva), Toney, Mbeumo (81. S. Baptiste).

Southampton FC Forster – Perraud, Salisu, Bednarek, Walker-Peters – Redmond, Diallo (64. Elyounoussi), Ward-Prowse (C), S. Armstrong (83. Romeu) – Broja, A. Armstrong.

Brighton & Hove Albion FC - Manchester United 4:0 (1:0)

Branky: 15. Caicedo, 49. Cucurella, 57. Groß, 60. Trossard. Rozhodčí: Madley – Cann, Holmes. ŽK:47. Dalot. Diváci: 31 637.

Brighton & Hove Albion FC R. Sánchez – Veltman, Dunk (C), Cucurella – March (77. Lamptey), Bissouma, Caicedo, Trossard (83. Maupay) – Groß, Mac Allister (67. Webster) – Welbeck.

Manchester United de Gea – Dalot, Lindelöf, Varane, Telles – McTominay, Matić (46. Fred) – Elanga (46. Cavani), Mata (71. Maguire), Fernandes (C) – Ronaldo.

Liverpool FC - Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)

Branky: 74. Díaz - 56. Son Hung-min. Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett. ŽK:69. Tsimikas, 80. Fabinho, 90+3. Keïta - 53. Davies I, 70. Sessegnon.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson (65. Tsimikas) – J. Henderson (C) (65. Jota), Fabinho (88. Keïta), Alcântara – Salah, Mané, Díaz.

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Romero, Dier, Davies I – Emerson, Bentancur, Höjbjerg, Sessegnon (78. D. Sánchez) – Kulusevski (85. Winks), Kane, Son Hung-min (90+1. Bergwijn).