Francouzští fotbalisté do 20 let Paul Pogba, Geoffrey Kondogbia, Lucas Digne,...

Francouzští fotbalisté do 20 let Paul Pogba, Geoffrey Kondogbia, Lucas Digne, Jordan Veretout a Yaya Sanogo slaví postup do finále mistrovství světa. | foto: AP

Juniorský šampionát fotbalistů uvidí finále mezi Francií a Uruguayí

• 0
Ve finále mistrovství světa fotbalistů do 20 let se v sobotu v Istanbulu utkají týmy Francie a Uruguaye. Francouzi v semifinále porazili Ghanu 2:1, Uruguay vyřadila Irák po penaltovém rozstřelu.

Francie bude v této kategorii hrát o titul poprvé. Semifinálový zápas s Ghanou v Burse rozhodl autor obou branek Florian Thauvin, tu vítěznou vstřelil v 74. minutě. Tým pak těsné vedení udržel i po vyloučení obránce Samuela Umtitiho a může se stát prvním evropským vítězem turnaje od roku 1999, kdy triumfovali Španělé.

V druhém semifinále sahal po nečekaném postupu Irák, který dlouho vedl, v 87. minutě však Uruguayce zachránil vyrovnávacím gólem střídající Bueno.

Dramatický penaltový rozstřel pak vyřešil v osmé sérii Saífův nezdar. Ani Uruguay ještě v této věkové kategorii titul nezískala, finále však už hrála v roce 1997.