Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. září 2023 Den české státnosti
Góly: 51. M. Bakoš
Góly: 83. M. Sus

Žluté karty:
Žluté karty:
68. T. Došek

Střely na branku: 9:4; Střely mimo: 7:5; Rohové kopy: 9:3
Rozhodčí: J. Bílek - E. Ubias, M. Urban
Počet diváků: 2 000 (17 % z kapacity 11 700)

Příjemný podvečer, ve dnešní dohrávce 13. kola nejvyšší fotbalové soutěže se v Plzni představí Brno. Utkání začne v 17:30 a můžete ho sledovat v podrobné on-line reportáži.

V případě dnešního vítězství by domácí v tabulce přeskočili Spartu a posunuli by se na 4. místo, Brnu, kterému se v posledních zápasech nedaří, chybí tři body na 8. příčku.

Domácí se budou muset obejít bez záložníka Petržely, místo kterého bude hrát od začátku Kolář. Hosté z Brna jsou kompletní.

Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše. Plzeň nastupuje v červených dresech a modrých trenýrkách, Brno bude hrát netradičně ve světle modrém.

Sestavy a rozestavení

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-4-2)

25 Daněk
Daněk
o hráči
Ševinský
o hráči
Navrátil
o hráči
Bystroň
o hráči
Limberský
o hráči
Rajtoral
o hráči
71. min Střihavka o hráči
4 Rada
Horváth
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
86. min Jiráček o hráči
17 Rezek
Rezek
o hráči
6 Bakoš
Bakoš
o hráči
90. min Mlika o hráči

FC Zbrojovka BrnoBrno(4-4-2)

20 Bureš
Bureš
o hráči
13 Križko
Križko
o hráči
Dvorník
o hráči
27 Sus
Čoupek
o hráči
23 Šural
Šural
o hráči
63. min Polách o hráči
Mareček
o hráči
Dostálek
o hráči
10 Léo
Léo
o hráči
78. min Dalmo o hráči
Rabušic
o hráči
26 Došek
Došek
o hráči

Rozhodčí: Bílek - Ubias, Urban
Počet diváků: 2 000

Celý plzeňský stadion drží minutu ticha za zesnulého Františka Veselého.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Brno
Výkop obstarali domácí. Následný dlouhý nákop odvrátili brněnští obránci.

3

Domácí fotbalisté jsou zatím častěji u míče, do pokutového území Brna se ale zatím nedostali.

5

První rohový kop vybojoval na levé straně domácí Kolář. Před bránu zakroutil míč Rezek, odražený balon se ještě odrazil k Rajtoralovi, ten už se ale k dalšímu centru z pravé strany nedostal.

7

Brněnští fotbalisté kombinovali kolem středového kruhu, domácí ale vystihli rozehrávku a mezi dva obránce se s míčem řítil rychlý Rezek. Faulovat ho musel Dvorník. K rozehrání standardní situace se postavil opět plzeňský útočník Rezek, centrovaný míč však přelétl okolo levé tyče Burešovy brány.

10

Ve středovém kruhu získal míč domácí Horváth a okamžitě hledal dlouhým pasem nabíhajícího Bakoše. Ten byl ale dobře střežen Križkem.

12

Středem hřiště pronikal aktivní Kolář a šikovnou přihrávkou hledal na pravé straně Rajtorala. Před plzeňským záložníkem míč na poslední chvíli odvrátil brněnský Čoupek.

13

Na Limberského kolmou přihrávku si do šestnáctky Brna nabíhal útočník Bakoš, byl ale v tísni a nakonec ho od míče čistě odstavil Križko.

15

Po faulu na Horvátha zahrávali domácí přímý kop z pětadvaceti metrů, tento Rezkův pokus už břevno brněnské brány přelétl jen těsně.

17

Na pravé straně se s míčem probíjel Rajtoral, vybojoval ale pouze autové vhazování. Přihrávku za obranu dostal Rajtoral, jeho centr si před nabíhajícím Bakošem stáhnul brankář Bureš, který ustál i následný lehký střet s Navrátilem.

19

Volným středem hřiště postupoval opět plzeňský Kolář, mezi brněnskými stopery se snažil posunout míč na útočníka Bakoše, ten se ale nacházel v těsném ofsajdu.

20

Z levé strany se do pokutového území prodíral domácí Bakoš, správný moment pro přihrávku nebo střelu však prováhal a míče se zmocnili hosté.

22
Důležité

Z pravé strany zahrával rohový kop Horváth nakrátko. Míč mu zpátky přiťuknul Ševinský a plzeňský středopolař se tak dostal k dobrému centru před bránu, kde si na míč nejvýše vyskočil obránce Bystroň. Jeho prudkou a umístěnou hlavičku vyrazil skokem ke své pravé tyči brněnský brankář Bureš.

25

Limberského přihrávka z levé strany byla zblokována na další rohový kop. Rezkův centr byl ale hodně přetažený, žádný z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.

26

Z šestadvaceti metrů střílel z přímého kopu Horváth, proti jeho technické střele nakonec brankář Bureš zasahovat nemusel, přelétla nad jeho břevnem.

28

Nebezpečný centr vyslal z rohového kopu z levé strany domácí Horváth, míč propadl až na zadní tyč, kde se před odkrytou bránou Brna k zakončení zblízka nedostal obránce Ševinský.

29

Ke střele z pětadvaceti metrů se odhodlal domácí obránce Bystroň, jeho pokus ale kryl připravený Bureš.

31

Z pravé strany pronikal do pokutového území Brna útočník Rezek a jeho prudký pokus o centr/střelu musel vyrazit brankář Bureš. Z levé strany z rohového kopu dával míč před bránu opět Horváth, u bližší tyče ho ale hosté odvrátili.

34

Plzeň je v dosavadním průběhu utkání daleko aktivnější, hraje se vlastně převážně na polovině Brna. Domácím vychází rychlé akce i přihrávky po zemi, mnohdy je však té kombinace už příliš.

34

Po akci Rajtorala centroval z pravé strany z hranice šestnácky plzeňský Rada, do centru před bránu se hlavou položil nabíhající Rezek a jeho prudký pokus šel těsně vedle levé tyče.

37

Standardní situace před bránou Plzně. K míči se postavil Léo, jeho prudký centr musel vyboxovat plzeňský brankář Daněk zpět do pole.

39

Ke střele se dostal hostující Mareček, z hranice pokutového území ale pálil nepřesně.

40
Důležité

Križkův centr do vápna propadl až k Doškovi, který míč posunul lépe postavenému Rabušicovi. Mladý útočník Brna si všiml ještě na hranici vápna Dostálka, přízemní střelu zkušeného záložníka nakonec nohou vykopl brankář Daněk.

41
Důležité

A na druhé straně šance Plzně! Domácí záložník Horváth se dokázal uvolnit na hranici šestnáctky, na malém prostoru se obtočil kolem obránce a jeho pěknou technickou střelu k tyči musel skvělým zákrokem vyrazit brněnský brankář Bureš!

44

Na dlouhý nákop z hloubi pole si mezi obránci vyskakoval domácí útočník Rezek, přihrávka ně něho ale mířila do ofsajdu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Brno

48

Za postranní čárou zůstal po jednom ze soubojů ležet na promáčeném trávníku brněnský záložník Šural.

49

Hezká akce domácího týmu: útočník Rezek potáhl míč středem hřiště a posunul ho doleva Kolářovi. Na jeho centr dosáhl vysokou nohou Bakoš, netrefil ho však ideálně a brankář Bureš míč vyrazil.

51
Góly

Marek Bakoš (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Brno 1:0
Domácí jdou do vedení! Na levé straně poslal Horváth přihrávku do běhu Rajtoralovi, který nečekal na nic a přihrával míč před bránu. U bližší tyče byl důraznější než obránce Sus plzěňský útočník Bakoš, proti jeho prudké střele pod břevno byl brankář Bureš bez šance.

54

Další rychlá akce Plzně. Na jejím konci byla přihrávka rozběhnutému Rezkovi do vápna, tam byl ale domácí útočník zblokován obráncem.

55

Hostující Rabušic udržel míč v pokutovém území proti dvěma bránícím hráčům, posunul ho Marečkovi, ale ten o něj přišel.

57

A další rychlý brejk Plzně. Bakoš narazil míč mezi obránce nabíhajícímu Kolářovi, ten už byl ale v tísni a zakončit nestihl. Vybojoval alespoň rohový kop.

58

Domácí fotbalisté dostali míč podruhé do Burešovy brány, nakonec ale Ševinského gól kvůli těsnému ofsajdu neplatí.

60

Dlouhá přihrávka Limberského na levé straně mířila na Bakoše a ten chvilku postupoval sám na bránu. Do té doby, než rozhodčí odpískal jasný ofsajd.

61

Hezká akce brněnského útočníka Doška - v pokutovém území Plzně si dokázal jedním dotykem obhodit bránícího Navrátila a z druhého dotyku prudce vystřelit. Jeho prudká rána mířila vedle levé tyče Daňkovy brány.

63
Střídání

Střídání Brno: ze hřiště odešel Josef Šural, nahradil ho Tomáš Polách

64

Zpětnou přihrávkou vracel míč z levé strany Limberskému plzeňský útočník Rezek, z první ale jeho spoluhráč vystřelil hodně nepřesně.

65

V pokutovém území Plzně se k zakončení dostal hostující útočník Rabušic, jeho prudká střela pravou nohou skončila vedle levé Daňkovy tyče.

66

Další hezká kombinační akce Plzně: v pokutovém území Brna si za obránce seběhl pro míč Kolář, otočil se a přesně věděl, kam nabíhá Rezek. Z první ale střílel domácí útočník po zemi mimo.

68
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Došek (Brno)
Po faulu na Radu brněnský útočník protestoval proti verdiktu rozhodčího.

71
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel František Rajtoral, nahradil ho David Střihavka

73

Z levé strany rozehráli hosté rohový kop nakrátko, následný Poláchův centr ale všechny v plzeňském pokutovém území přelétl.

75

Po kombinaci na pravé straně vyslal Dostálek přihrávku podél postranní čáry na Križka, ten si už chystal míč na centr pravou nohou, čistě ho ale tělem odstavil vrátivší se Rezek.

77
Důležité

Střelec jediného gólu utkání Bakoš vrátil míč Kolářovi, ten utekl Susovi a mohl z pravé strany postupovat sám na vyběhnutého brankáře Bureše, který ale jeho střelu vyrazil.

78
Střídání

Střídání Brno: ze hřiště odešel Leonardo Fabricio Soares da Costa Léo, nahradil ho Inácio da Silva Dalmo

80

Rohový kop Plzně zahrával z pravé strany Horváth. Míč se po jeho centru na přední tyč odrazil zpět k plzeňskému kapitánovi, jeho další pokus odhlavičkoval Dvorník.

81

Na pravé straně se do šestnáctky Plzně prodíral mladý útočník Rabušic, kolem obránce si ale míč předkopl a zmocnit se ho tak mohl křižující Rada.

82

Počet diváků 2 000 (17 % z kapacity 11 700)

83
Góly

Martin Sus (Brno) vstřelil gól. Plzeň - Brno 1:1
Hosté vyrovnávají z nenápadné situace. Poláchův centr z rohového kopu byl odvrácen, ale Brno zůstalo u míče. Na levé straně se k dalšímu centru dostal opět Polách a před brankářem Daňkem míč tečoval brněnský obránce Sus.

85

Vstřelený gól hosty povzbudil. Po Poláchově přihrávce střílel z dvaadvaceti metrů Mareček, jeho přízemní pokus ale našel pouze náruč připraveného brankáře Daňka.

86
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Petr Jiráček

87
Důležité

Nový muž na hřišti Jiráček se dostal k míči v pokutovém území a z levé strany přihrával na nabíhajícího Bakoše. Míč na něj ale neprošel a vrátil se k Jiráčkovi, který ho z první poslal obloučkem na nabíhajícího Rezka. Ve stoprocentní šanci vychytal Rezka brněnský brankář Bureš.

88

Na druhé straně střílel Dalmo, ale nepřesně.

90
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Jiří Mlika

90

Ke střele z hranice šestnáctky se po rychlém zpracování dostal plzeňský kapitán Horváth, jeho pohotovu střelu musel vyboxovat brankář Bureš.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1

Vzájemné zápasy

5. února 2023 15:00Brno-Plzeň 1:3
9. listopadu 2022 17:00Plzeň-Brno 4:0
27. února 2021 18:30Brno-Plzeň 0:1
27. září 2020 15:30Plzeň-Brno 4:1
21. dubna 2018 20:15Brno-Plzeň 1:3
22. října 2017 17:00Plzeň-Brno 3:0
20. května 2017 17:00Brno-Plzeň 0:1
27. listopadu 2016 18:30Plzeň-Brno 2:0
17. dubna 2016 16:45Plzeň-Brno 2:1
25. října 2015 16:00Brno-Plzeň 1:0
12. dubna 2015 14:45Plzeň-Brno 4:1
27. září 2014 15:00Brno-Plzeň 2:3
25. května 2014 18:00Plzeň-Brno 1:1
22. listopadu 2013 20:15Brno-Plzeň 1:3
25. února 2013 18:00Brno-Plzeň 1:3
12. srpna 2012 17:00Plzeň-Brno 2:3
30. dubna 2011 17:20Brno-Plzeň 1:1
17. října 2010 15:00Plzeň-Brno 4:1
1. května 2010 18:20Brno-Plzeň 2:2
2. listopadu 2009 17:30Plzeň-Brno 1:1
9. května 2009 17:00Plzeň-Brno 3:2
9. listopadu 2008 15:00Brno-Plzeň 1:2
17. února 2008 15:00Plzeň-Brno 2:0
19. srpna 2007 20:00Brno-Plzeň 0:1
29. dubna 2007 17:00Brno-Plzeň 1:2
14. října 2006 17:00Plzeň-Brno 1:1
26. dubna 2006 17:00Plzeň-Brno 2:1
20. listopadu 2005 17:00Brno-Plzeň 3:1
21. března 2004 17:00Brno-Plzeň 4:0
13. září 2003 17:15Plzeň-Brno 1:1
13. května 2001 16:30Plzeň-Brno 1:1
5. listopadu 2000 16:30Brno-Plzeň 1:0