Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. září 2021 Matouš

Online reportáž

Hezké slunečné odpoledne z vršovického Ďolíčku, kde se od 16 hodin utkají mužstva domácích Bohemians 1905 a hostujícího Jablonce. Průběh zápasu budeme sledovat minutu po minutě.

Stadion se pomalu zaplňuje, očekávají se tradičně zaplněné ochozy. Do Prahy přijelo povzbudit svůj tým i několik desítek fanoušků Jablonce, kteří o sobě dávají hlasitě a vytrvale vědět.

Bohemians v prvních dvou kolech získali 2 body za bezbrankové remízy s Brnem a na Spartě. Trenér klokanů Hoftych si přeje, aby se dnes jeho svěřencům podařilo střeleckou nemohoucnost ukončit.

Jablonec je na tom o něco lépe, nasbíral 4 body za remízu v Českých Budějovicích a vítěznou přestřelku se Slováckem (3:2) na domácím stadionu.

Sestavy a rozestavení

Bohemians Praha 1905Bohemians 1905(4-4-2)

Sňozík
o hráči
Lukáš
o hráči
Jindřišek
o hráči
Štohanzl
o hráči
59. min Šisler o hráči
7 Nikl
Rychlík
o hráči
11 Róth
Róth
o hráči
54. min Bartek o hráči
12 Hartig
Hartig
o hráči
15 Kaufman
Kaufman
o hráči
23 Zelenka
Zelenka
o hráči
70. min Nešpor o hráči
32 Adam

FK JablonecJablonec(4-4-2)

1 Špit
Špit
o hráči
Haurdič
o hráči
Zábojník
o hráči
Jablonský
o hráči
73. min Kovařík o hráči
15 Loučka
Loučka
o hráči
71. min Eliáš o hráči
Vošahlík
o hráči
85. min Vukovič o hráči
Krejčí
o hráči
21 Lafata
Lafata
o hráči
24 Pavlík
Pavlík
o hráči
25 Drsek
Drsek
o hráči
27 Huber
Huber
o hráči

Rozhodčí: Matějek - Filípek, Handlíř
Počet diváků: 6 914

Obě mužstva už jsou na trávníku. Domácí Bohemians v klasických zeleno-bílých pruhovaných dresech, hosté z Jablonce se oblékli do náhradních bílých dresů.

1

Začal první poločas utkání Bohemians 1905 - Jablonec
Výkop měli domácí. Zelenka posunul míč Hartigovi, ten ho poslal dozadu záložníkům.

1

Štohanzl šel do brejku po levé straně a odcentroval před bránu. Jeho spoluhráči ale tak rychlí nebyli, a tak si brankář Špit míč v pohodě stáhl do náruče.

2

Domácí fotbalisté zahrávali první roh, který vybojovali na pravé straně. Míč si u rohového praporku srovnal záložník Róth, levačkou odcentroval, ale hosté míč odhlavičkovali ven z pokutového území.

5

Domácí jsou v úvodu zápasu o něco aktivnější, ale žádné nebezpečí pro obranu Jablonce to zatím neznamenalo. Štohanzlův únik po levé straně a následný centr neměl žádný efekt, protože ho nepodpořil nikdo ze spoluhráčů.

7

Fotbal je v podání Bohemky jako obvykle velmi bojovný, ale Jablonec se snaží držet krok. Momentálně se bojuje o míč hlavně ve středu hřiště.

8

Domácí záložník Adam kličkoval před pokutovým územím hostů a udělal si prostor ke střele. Jablonecký kapitán Pavlík mu chtěl střelu zblokoval, padl na trávník, ale Adam šikovně zasekl, přehodil si míč na druhou nohu a vypálil. Střelu srazil stoper Huber.

9

Jablonečtí fotbalisté potáhli rychlý brejk po pravé straně, z ní letí prudký centr před branku na volného útočníka Vošahlíka. Dvacetiletý útočník trkne hlavou do letícího míče, ale usměrní ho jen kousek vedle branky.

10

Zelenka si vedl míč uvnitř šestnáctky Jablonce, posunul ho dál Adamovi a ten vystřelil k levé tyči branky hostů. Gólman Špit s ní ale neměl velké problémy a ukryl ji do náručí.

11

Jablonecký stoper Huber schytal bolestivou ránu na čele a musí ho lékař ošetřit. Do hry se vrátí s obvázanou hlavou.

12

A další snaha Jablonce o útok po pravé straně, přesný centr na Vošahlíka, jenž se dostal k hlavičce. Ta šla ovšem do středu brány, kde byl připraven gólman Sňozík.

13

Adam centruje z velké dálky do vápna hostů, obrana si s hlavičkáři Bohemky poradila.

15

Míč lítá z jedné strany na druhou, ale ani jeden z brankářů se nemusel vytáhnout s těžkým zákrokem.

17

Zelenka si vyměňoval míč se spoluhráči na levé straně vápna Jablonce a nakonec poslal před bránu vysoký centr. Kaufman se sice dostal k hlavičce, ta však postrádala důraz a přesnost a doskákala vedle pravé tyče Špitovy brány.

19

Kazfman se probil ve vápně k míči a zkoušel jej ve vzduchu placírkou umístit do brány hostů, ale jen obloučkem poslal míč do rukou gólmana Špita.

20

Jablonský obešel na levé straně Rychlíka, ale jeho následný centr je nepřesný a u míče jsou opět domácí.

22

Po kombinaci daleko od domácí brány se o střelu pokusil Pavlík. Míč mu ale hodně nesedl a málem skončil až na Vršovické třídě.

23

Zábojník docentroval z levé strany a míč jen tak tak prolétl vápnem.

25

Pavlíkovi se dnes střelba opravdu nedaří, po Haurdičověpřihrávce opět střílel vysoko nad.

26
Důležité

Zatím největší šance Bohemky. Centr před bránu odhlavičkoval Haurdič, k odraženému míči se dostal Rychlík a levou nohou míč křížně napálil k levé tyči brány hostů. Špit se vymrštil a míč rukavicemi odrazil na roh.

27

Špit stojí před plným kotlem domácích fanoušků a ti mu svými pokřiky dávají jasně vědět, kdo je na tomto stadionu doma.

29

V posledních minutách se do útoku dostávají spíše domácí a pokaždé jej vedli přes levého záložníka Rótha, k ohrožení brány hostů ale neměli domácí útočníci příležitost.

30

Jablonský si připravil míč před vápnem domácích a pěkně vystřelil těsně vedle pravého růžku Sňozíkovy brány. Pomezní však už před tím zvedl praporek, záložník Jablonce byl v ofsajdu.

33

Obrana Bohemky se snažila uklidnit hru, ale po chvíli o míč přišla a pustila k útoku Jablonec. Pavlík se ale opět netrefil do domácí brány, jeho přízemní střela šla dobrých 10 metrů vedle ptavé tyče.

35

Týmy si nyní předávají míč, jako by ho nikdo nechtěl.

36

Zábojník vhodil míč od pravé lajny až na malé vápno domácích, kde jej hlavou prodloužil Vošahlík. Nikl byl ovšem, na místě a nebezpečí zažehnal.

37

Roh hostů. Haurdič centroval z pravé strany, Nikl bezkompromisně odhlavičkoval, do protiútoku jdou hráči Bohemians, ale Štohanzlův centr je nepřesný a letí za bránu hostů.

40
Góly

Jan Vošahlík (Jablonec) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Jablonec 0:1
Velká chyba v obraně vršovických Bohemians. Levý bek Rychlík chtěl hlavou přiťuknout míč brankáři Sňozíkovi, ale poslal přihrávku příliš krátkou. K míči tak měl blíž jablonecký útočník Vošahlík. Sňozík proti němu vystartoval, plachtil vzduchem, ale nedosáhl. Naopak Vošahlík lehce bez přípravy gólmana přehodil. Míč pomalu doskákal do sítě.

41

Domácí se snaží rychle vyrovnat. Nikl poslal kolmici doprava na hranici vápna Hartigovi, jenž se ochotně skácel na zem, rozhodčí ale rozpažil, faul to nebyl.

42

Bohemians měli následně šanci vyrovnat z přímého kopu ze 30 metrů, hostující stopeři s potížemi ubránili.

44

Před přestávkou musel rozhodčí přerušit hru. Sňozík si šel pro centrovaný míč kolenem napřed a srazil přitom hostujícího Haurdiče. Oba hráči leželi na zemi, ale po ošetření už se zvedají z trávníku a hra může pokračovat.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians 1905 - Jablonec

46
Důležité

Haurdič se uvolnil na levé straně a poslal do vápna přesnou přihrávku po zemi Jablonskému, ten míč trefil v pádu a dobře vypálil po levé ruce gólmana Sňozíka, jenž si s jeho pokusem poradil a chytil míč do rukou.

46

Ke Kaufmanovi se dostal míč před šestnáctkoi hostů, jeho tvrdá střela ale skončila hned na zádech jednoho z Jabloneckých beků.

48

Před bránu Bohemians teď lítal jeden míč za druhým, žádný z pokusů se až ke Sňozíkovi nedostal. Poslední střela už prošla, ale nebyla důrazná a skončila 5 metrů vedle levé tyče.

49

Jablonec se s jednogólovým náskokem nespokojil a hned po přestávce je mnohem aktivnější. Na Sňozíka se valí jeden útok za druhým.

50

Hostující záložník Pavlík byl faulován ve středu hřiště a vyžaduje si ošetření, z trávníku se dlouho nezvedá, a tak si vysloužil pískot domácích fanoušků.

52

Štohanzl potáhl míč po pravé straně a vybojoval roh. Centr Rychlíka se snesl do klubka hráčů, ale míč se neškodně odrazil až ke gólmanu Špitovi.

54
Střídání

Střídání Bohemians 1905: ze hřiště odešel Ferenc Róth, nahradil ho David Bartek

55

Bohemka měla hned několik možností k útoku na bránu hostů, ale jak přímý kop, tak následný roh ani centr zpět do šestnáctky Špita významně nevytrašil.

57

Domácím došlo, že k vyrovnání musí skórovat, a proto se tlačí na půlku hostů. Ovšem s centrovanými míči zatím nemá obrana Jablonce velké problémy, Adamův roh teď bez napadání útočníků odhlavičkoval Pavlík.

58

Štohanzl byl nepříjemně faulován u pravé čáry a polehával na trávníku, o simulování ale v tomto případě nemůže být řeč.

59
Střídání

Střídání Bohemians 1905: ze hřiště odešel Jan Štohanzl, nahradil ho Jiří Šisler
Štohanzla odnesli lékaři na nosítkách a už se dnes na trávník nevrátí.

60

Hartig spolupracuje s novým hráčem na hřišti Šíslerem, ale přes pravou stranu obrany Jablonce se neprobili.

61

Hartig lítá po pravé straně a je snad u všeho, Zelenka čeká na jeho přihrávku, ale Hartig je zatím neúspěšný.

63

Jablonec se stáhl a zdá se, že chce nadále hrozit především z brejků.

64

Vošahlík si v klidu připravil míč před vápnem Bohemians a technickým pokusem mířil křížně do pravého rohu Sňozíkovy brány, míč ale o metr přelétl břevno.

65

Nebezpečí před Špitem. Na centr do vápna si nabíhali oba domácí útočníci, ale Špit byl rychlejší a míč ukořistil.

66

Fanoušci klokanů se vztekají, hráči Bohemians se dostávali do slibné příležitosti, ale všechno zastavil pískot rozhodčího, jenž ukázal ofsajd.

68

Na polovině hostů došlo k tvrdému střetu, chvíli se nehraje, ale domácí už sportovně odevzdávají míč hostům.

69

Hlasitý pískot fanoušků. Loučka byl tvrdě sestřelen ve středu hřiště a následně odnesen na nosítkách.

70
Střídání

Střídání Bohemians 1905: ze hřiště odešel Luděk Zelenka, nahradil ho Martin Nešpor

71
Střídání

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Luboš Loučka, nahradil ho Pavel Eliáš

72

Domácí kombinovali v místech, kde Špitovi žádné nebezpečí rozhodně nehrozí a poté vyslali neškodný centr do vápna.

73
Střídání

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Jablonský, nahradil ho Jan Kovařík

73

Počet diváků 6 914 (110 % z kapacity 6 300)

75

Bohemians měli dvě příležitosti, ale ani jednou netrefili bránu hostů Nejdříve si na Šíslerův centr z pravé strany dobře naběhl Kazfman a před malým vápnem hlavičkoval nad Špitovu bránu. Poté si rovnal míč před šestnáctkou Hartig, ale jeho technický pokus se rovněž neujal.

77

Přímý kop Šíslera z pravé strany na úrovni vápna se snášel dobře do skrumáže hráčů, míč se odrazil před šestnáctku, kde na něj číhal Adam, ale obrana hostů míč včas odkopla do bezpečí.

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jiří Šisler (Bohemians 1905)
Domácí jsou nervózní z nepříznivého vývoje zápasu. Šísler fauloval Pavlíka tvrdě na půlící čáře.

80

Pavlík nahrál v brejku Haurdičovi doprava, ale centr pravého záložníka Jablonce odhlavičkoval Nikl.

81
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Pavlík (Jablonec)

83
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Vošahlík (Jablonec)

84

Na dnešní zápas se přišla podívat i bývalá hvězda Bohemians Jan Morávek - mladý záložník, jenž v létě přestoupil do německého Schalke 04.

85
Střídání

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jan Vošahlík, nahradil ho Milan Vukovič

86

Eliáš tvrdě vypálil nad domácí bránu. Sňozík nečekal a rychle rozehrál, následný brejk však opět přerušil zvednutý praporek pomezního rozhodčího.

87
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Hartig (Bohemians 1905)

88

Míč mají na kopačkách jablonečtí a drží jej na polovině domácích. Už ho ale ztrácejí a Bohemians se ženou do útoku, střlu Hartiga kryje hostující obrana.

89

Kaufman bojuje o míč ve vápně Jablonce, poté ho přistrkává Hartigovi, jenž v pádu pálí nad Špitovu bránu.

90

Rozhodčí nastavuje 5 minut. Domácí tak mají ještě nějaký čas na vyrovnání, ale zdá se, že Jablonci se dnes povede odvézt si všechny 3 body.

90

Ani v dlouhém nastavení se domácí nedokáží prosadit, Jablonec v pohodě hlídá těsný náskok.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1

Vzájemné zápasy

4. prosince 2021 0:00Bohemians 1905-Jablonec ?:?
8. srpna 2021 16:00Jablonec-Bohemians 1905 2:2
2. dubna 2021 18:00Bohemians 1905-Jablonec 0:0
8. prosince 2020 17:00Jablonec-Bohemians 1905 2:1
14. června 2020 17:00Bohemians 1905-Jablonec 3:0
12. července 2019 18:00Jablonec-Bohemians 1905 2:0
21. dubna 2019 17:00Bohemians 1905-Jablonec 1:0
11. listopadu 2018 15:00Jablonec-Bohemians 1905 3:1
31. března 2018 15:00Jablonec-Bohemians 1905 2:1
23. září 2017 17:00Bohemians 1905-Jablonec 0:1
4. března 2017 15:00Jablonec-Bohemians 1905 0:0
26. srpna 2016 20:15Bohemians 1905-Jablonec 2:0
5. prosince 2015 17:30Bohemians 1905-Jablonec 2:1
2. srpna 2015 18:00Jablonec-Bohemians 1905 2:2
28. února 2015 14:00Jablonec-Bohemians 1905 3:0
16. srpna 2014 17:00Bohemians 1905-Jablonec 1:2
25. května 2014 18:00Jablonec-Bohemians 1905 1:2
24. listopadu 2013 17:00Bohemians 1905-Jablonec 0:1
19. února 2012 17:00Bohemians 1905-Jablonec 1:2
15. srpna 2011 18:30Jablonec-Bohemians 1905 5:0
4. března 2011 20:15Bohemians 1905-Jablonec 0:1
15. srpna 2010 15:00Jablonec-Bohemians 1905 3:1
28. února 2010 15:00Jablonec-Bohemians 1905 3:0
9. srpna 2009 16:00Bohemians 1905-Jablonec 0:1
9. března 2008 17:00Bohemians 1905-Jablonec 1:1
16. září 2007 17:00Jablonec-Bohemians 1905 0:0
26. dubna 2003 17:00Bohemians 1905-Jablonec 1:1
6. října 2002 16:00Jablonec-Bohemians 1905 3:1
9. března 2002 17:00Bohemians 1905-Jablonec 1:2
9. září 2001 16:30Jablonec-Bohemians 1905 0:0
13. ledna 2001 10:30Bohemians 1905-Jablonec 1:0
26. listopadu 2000 13:30Jablonec-Bohemians 1905 1:0
30. července 2000 16:30Bohemians 1905-Jablonec 1:1