Liberecký útočník Denis Višinský (vpravo) se raduje ze svého gólu v MOL Cupu proti Olomouci. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec - Olomouc 4:1, postup do čtvrtfinále poháru zařídil Van Buren hattrickem

• 8
Český fotbalový pohár zná sedmého čtvrtfinalistu. V sobotním odloženém utkání Slovan Liberec zdolal Sigmu Olomouc 4:1, hattrickem se blýskl nizozemský ofenzivní záložník Van Buren.

Souboj v Liberci definitivně zakončil fotblový podzim na české scéně.

Oba týmy se potkaly v poháru po dvou letech, předloni v semifinále zvítězil Liberec v Olomouci 2:1. Souboj devátého týmu ligové tabulky po podzimní části se čtvrtým nabídl až nečekaně ofenzivní hru, pět branek padlo ve vzájemném duelu poprvé od března 2012.

Hanáci v lize s Olomoucí čtyřikrát za sebou neprohráli, ale tentokrát měl od úvodu navrch soupeř. K vedení částečně pomohl Slovanu gólman Trefil, který v 11. minutě propustil nepříliš umístěnou střelu do středu branky pod břevno od Višinského.

Hned za dvě minuty navíc Severočeši zvýšili, poté co kombinaci zblízka zakončil Van Buren. Olomoučtí přidali a ve 38. minutě snížili. Po centru od Navrátila se prosadil hlavou k tyči nabíhající stoper Beneš.

Po změně stran už ale znovu kralovali domácí. V 63. minutě rozhodčí Nehasil k velké nevoli Hanáků nařídil po pádu Červa ve vápně penaltu pro Slovan a Van Buren nezaváhal. Za dalších pět minut třicetiletý Nizozemec v úniku jemně dloubl míč přes Trefila a navázal na srpnový hattrick z ligové soutěže, v níž má po podzimu na kontě devět gólů.

Souboj Liberce s Olomoucí se hrál o týden později než zbývající duely, aby jejich hráči mohli před pár dny reprezentovat v přípravných zápasech s Faerskými Ostrovy a v Turecku.

Postup mezi nejlepších osm si už zajistili Bohemians, Sparta, Slavia, Slovácko, Brno a druholigový Vyškov. Utkání České Budějovice - Hradec Králové bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo.

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 4:1 (2:1)

Branky: 11. Višinský, 14. van Buren, 65. van Buren, 68. van Buren - 39. Beneš. Rozhodčí: Nehasil – Slavíček, Ratajová. ŽK:43. Talovjerov, 63. Červ, 83. Frýdek - 20. Vraštil, 63. Navrátil. Diváci: 958.

FC Slovan Liberec Stejskal – Gebre Selassie (C), Talovjerov, Plechatý – Mikula, Valenta, Červ, Preisler – Višinský – van Buren, Mészáros

SK Sigma Olomouc Trefil – Pokorný, Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Spáčil, Breite (C) – Zifčák, Růsek, Navrátil – Chytil