U míče je sokolovský Marian Geňo, sleduje ho Jaroslav Nesvatba ze Sezimova Ústí. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Fotbalisté Sezimova Ústí v Třinci nevstřelili gól. Jsou bez bodu

• 0
Loni na podzim zdolal ve druhé fotbalové lize Třinec tehdejšího nováčka ze Sezimova Ústí 1:0. Letos to bylo 2:0 pro domácí. Na stadionu na Lesní se jihočeským ševcům zatím nedaří.

Po třetím zápase venku ze čtyř utkání v novém ročníku soutěže odešlo Sezimovo Ústí poprvé poraženo. Po čtyřech kolech mají Jihočeši dvě prohry a dvě výhry.

V Třinci ale prohrát nemuseli. Domácí tým nedosahuje žádných mimořádných druholigových kvalit. Do duelu se Spartakem ale dal více vervy a připsal si první výhru.

Spartak přitom neměl začátek vůbec špatný. Do šancí se dostali Sklenář a Ciferský, ale domácí brankář Lipčák si dvakrát skvěle poradil.

Spartak ale nezvládl závěr obou poločasů. V poslední minutě první půle neohrozil Vukadinovič v náznaku šance branku Třince. Přišel protiútok a hosté inkasovali z hlavy slovenského záložníka Marošiho.

Do druhé půle šli se snahou vyrovnat, ale prosazovali se jen těžko. Až na Kostečkův trestný kop si nevypracovali slušnou brankovou příležitost. Naopak je v nastavení zaskočil třinecký Nekuda - 2:0.

"V utkání jsme měli dobrý nástup, ale neproměnili jsme šance," hodnotil utkání kouč hostů Luboš Zákostelský. "Ve druhé půli jsme se nedokázali výrazněji prosadit, naší hře chyběl rychlejší moment překvapení."